Skocz do zawartości

Dlaczego odtwarzacze MP4 to SYF


Rekomendowane odpowiedzi

tak z ciekawości sobie wziąłem do serce słowa pewnej osoby na forum, która napisała, że wszytkie z tych formatów: AMV, MTV, ASF są do d... tak więc z czystej ciekawości sobie zobaczyłem jak wygląda film w foramcie AMV i ASF. ico? nawet nie ma porównania! ASF jest o niebo lepsze! ASF jest formatem stworzonym przez Microsoft, a tego co o nim się dowiedziałem jest bardziej porównywany do mpg czy AVI niz do MTV czy AMV, zresztą o tych egzotychnych formatach nie ma nic w internecie, a o ASF jest! coo tym myślicie? ktoś miał styczność z tymi formatami i może coś o nich powiedziec? ktoś porównywał?

 

 

 

 

właśnie przed chwila porównywałem film w formacie .AVI, .MPEG i .ASF na rozdzielczości 320x240 czyli takiej, jaka z regóły odtwarzają odtwarzacze mp4. i co? powiem szczerze, że przyglądając się doś długo na wszytkie formaty w ogóle nie zauważyłem róznicy w jakości, w niektórych momentachASF wydawał się ładniejszy! widziałem tez amv i mtv i wogóle tego sięnie dało oglądać, ale naprawdęzdziwiła mnie jakość formatu ASF w końcu nie jest on tak poipularny jak MPEG czy AVI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASF to przecież - w sumie - WMV pod inną nazwą (a WMV jakościowo dorównuje, jeśli nie przewyższa, AVI)... więc ciężko w ogóle porównywać go do AMV/MTV

 

to tak jakby porównać Ferrari do Maluszka ;]

 

AMV/MTV to "formaty ekonomiczne" - stworzone po to "żeby działały na (bardzo) słabym sprzęcie", nie mające nic wspólnego z szeroko pojętą "jakością"

 

ASF to microsoftowy kontener zdolny do przenoszenia m.in. strumienia video w formacie WMV i strumienia audio w formacie WMA, stworzony głównie dla jakości (ale i dla wydajności kompresji - mały rozmiar, wysoka jakość, ale to już zasługa "składowych" a nie kontenera samego w sobie)

 

poza tym ASF jest używany głównie w mediach strumieniowych (w internecie), pliki do pobrania są zwykle w formacie WMV stąd wirtualnie formatu ASF "nie ma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zgodzisz się, że użytkownik który napisał, że wszytkie z formatów: ASF, AMV, MTV są do d... nie miał racji?

ASF jako prawdziwy kontener audio-video jest lepszy niż dwa powyższe formaty pseudo-video (to przecież jakiś pokaz slajdów a nie film te mtv czy amv). Ale ważny jest też kontekst...

Na 1,5-2" ekraniku wątpliwej jakości playera "mp4" z Allegro (a o czymś takim rozmawiamy w tym temacie) wszystkie będą do pupy. Ja wiem, że czasem jak się nudzi można na czymś takim czy komórce obejrzeć krótki śmieszny filmik ale żeby chcieć na tym oglądać pełnometrażowy film z napisami to się nazywa masochizm :D Albo przemożna chęć posiadania kolejnego full-wypas niepotrzebnego bajeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu mówicie że Apollo drago to klasyczny noname??

 

a możesz podać link do opisu na stronie producenta? chciał bym przeczytać ten opis, specyfikację, instrukcję i zobaczyć kiedy wyszedł ostatni firmware... a potem powiem dlaczego tak myślę ;)

 

> użytkownik który napisał, że wszytkie z formatów: ASF, AMV, MTV są do d... nie miał racji?

 

z jednej strony faktycznie nie miał - ASF jest lepszy niż pozostałe, z drugiej strony nawet format ASF nie uratuje paskudnego wyświetlacza "odtwarzacza MP4" (o ile w ogóle tak zaawansowany format jest odtwarzany przez taki odtwarzacz - w co szczerze wątpię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam no name'a jak już wczesniej wspominalem, z allegro, za 450zł 1gb, który włąsnie odtwarza mi filmy ASF w rozdielczości 320x240 1,6 mln kolorów ekran 3". oglądam na nim ciągle pełnometrażowe filmy z napisami i wszystko wygląda ładnie, żadnych smug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem jeszcze jedno: na pierwszej stronie tego tematu, ktoś pokazał 2 zdjęcia. jak wygląda obrezek na mp4 z allegro w reklamie, a jak na prawdę. szczerze powiem: mam swojego PMP z allegro za 450zł 1gb i obraz wygląda 100000000 razy lepiej niż tamtego nawet na reklamie. powstawiam zdjęcia tego mojego PMP, jak wyświetla filmy, zdjecia itd i sami zobaczycie. naprawdę jest warty polecenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale nadal jest to po prostu żenada. To że tobie dana jakość obrazu wystarczy nie oznacza, że automatycznie jest ona dobra dla wszystkich. To jak porównywanie aparatów fotograficznych (sic!) w komórkach, niektórzy się zachwycają że w nowym modelu SE to jest lepszy niż w starym - może i jest ale nadal to tylko parodia aparatu, bez optyki i żadnych możliwości, ot gadżet, może czasem się przyda. Ale przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi telefonu do robienia zdjęć :D

Pomijam fakt, że za te 450zł miałbyś na pewno lepszy pod względem jakości odtwarzanego dźwięku player, do tego z większą pamięcią (albo i nawet nazwijmy to multimedialny, np. MEIZU a nie jakiś noł-nejm) - i to część ludzi z forum stara się wbić innym do głowy. Czy na pewno to oglądanie filmików na małym ekraniku jest tyle warte? "mp4" z Allegro dobrze wstrzeliły się w rynek bo ludziom się wydaje, że same okazje znaleźli - nie dość że tanio to jeszcze tyle "dobrodziejstw" na raz. Tylko jednym taka jakość wystarczy ale spora grupa innych dopiero wtedy czuje się zawiedziona i oszukana - ale najpierw trzeba mieć jakiś punkt odniesienia do porównania a nie "bo mam "mp4" i jest bossska" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~eminem767~

wiesz, akurat to nie jest tak, że mi to wystarcza, a tak naprawdę jest do kitu. a skoro z reguły te dziadowe odtwarzacze mp4 z allegro o pojemności 1GB kosztują 100-150zł a jadałem 450zł to też może o czymś świadczyć, prawda? chociąz cena nie zawsze świadczy o jakości. np creative Zen kosztuje mniej niż mój no-name ale jest dużo gorszy, bo do kitu odtwarza filmy i to jeszcze 15ftp/s! ja kupując swojego PMp nie patrzyłem na cena i nie chciałem kupić jak najtaniej, po prostu mi się spodobał i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko kwestia trwałości tego typu zabawek. Bo to jest ich główny problem. Pewna cześć odbiorców jest w stanie przeboleć kiepską jakość odtwarzanej muzyki, oglądanych filmów. Gorzej jeżeli ów Player jest awaryjny, co akurat w tej kategorii rynku (no name) jest raczej regułą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej trafiłem na jeden z niewielu odtwarzaczytypu no name które jest w miare dobry :):)

a bardzo ładnie wyglądają filmy HD przekonwertowane do ASF na ekranie :)

 

Jeżeli player obsługuje ASF to oznacza że jest on zbudowany na platformie tajwańskiej

firmy Sunplus SPCA536

 

Ta firma specjalizuje się w produkcji tanich kamer i aparatów cyfrowych ( i z produkcji

tychże jest głównie znana ) a ten chipset SPCA536 był taką próbą podbicia

nowego rynku przenośnych PMP

 

sunpluschipqc5.jpg

 

Próbą tylko częściowo udaną - w 2005 i 2006 roku chipset Sunplusa ( architektura DSP-stosunkowo

niska predkośc taktowania 100MHz) rzeczywiście pod względem odtwarzania video (352x240 px 24 F/S)

dystansował najbardziej popularne w Chinach platformy Actionsa ATJ2085 & ATJ2097

( bo to one odtwarzały formaty MTV i AMV- trudno je nazwać zresztą formatami video )

 

Dlatego był używany w co droższych chinskich PMP ( w tamtej nomenklaturze MP4 )

, playery na tej platformie były także dosyc powszechnie sprzedawane jako produkty OEM

przez znane nawet zachodnie marki Jednym z wcieleń PMP na Sunplusie SPCA536 był na

przykład ten Thomson PMP3603 z ekranem 3.6

 

86351732vm6.png

000156639ah4.jpg000156654ju6.jpg

000156635er8.jpg000156638ee7.jpg

000074030gz0.jpg

000156622vm8.jpg000156635er8.jpg

000156631ja3.jpg

 

Sunplus do playerów na tej platformie dostarczał także swój program

transkodujacy video > Sunplus PMP Transcoding Tool . Po tym łatwo

można je rozpoznać

 

Mam jednak wrażenie że PMP/ MP4 na Sunplusie to już jednak historia . Dzisiejsze

rodzime chińskie playery oparte są często o lepsze - nie tylko od wspomnianego

Actionsa ale także Sunplusa rodzime SoCi Rockchipsa RK2608 ,rzadziej Anyki lub Atmela

One już są w stanie odtwarzać bez problemu AVI i tajwańska firma została po prostu wypchnieta z rynku .

 

Na stronie internetowej Sunplus Technology trudno znalezć nawet informację o SoC-u

dla PMP i DAP więc najprawdopodobniej produkcja platformy SPCA536 została juz zakonczona.

I z ta chwilą najprawdopodobniej definitywnie skonczyło się także korzystanie z egzotycznego

kontenera ASF w portable playerach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie ubawilem przegladajac ten tamat:D Nigdy tych no-name oddtwarzaczy mp4 nie uwazalem za cos godnego uwagi ale myslalem ze wyswietlacze to daja normalne:D A tu prosze... :P Jaka to ma rozdzielczosc? wyglada na max. 176 x 208... tyle co w mojej bylej Nokii N70, tylko że ta miała 2.1calawyświetlacza. Jak mi sie zachce oglądnąc film to już wole swoja (jak dojdzie) Nokie N80 z wyswietlaczem 2.1 cala i rozdzielczościa 352 x 416 gdzie ciężko piksela wyłapać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności