Skocz do zawartości

ładowarka do ipoda


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Ładowarka do ipoda

 

ŁADOWARKA IPOD IPHONE ITOUCH USB PLP27

 

 

http://allegro.pl/la...1893788057.html

 

"ADOWARKA APPLE IPOD IPHONE ITOUCH USB

 

Fabrycznie nowa, wysokiej jakości ładowarka Apple iPod iPhone iBook iTouch PowerBook MacBook AirPort Express"

 

cena 7,95 zł za produkt appla ??

 

 

 

Podróba czy co ? Po ile chcodzą ładowarki używane ? Warto czy lepiej dla świetego spokoju o ipoda kupić za min 40 -60 pewny orginał appla.

 

 

 

 

Jak zsprawdzić że to orginał ??

 

 

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaną, oryginalną ładowarkę dostaniesz za około 30 zł. Jak sprawdzić? Po numerach na spodzie, czy jest tam wytłoczony napis, że to produkt Apple.

 

Lepiej kupić oryginał, chociaż mam znajomych co ładują iPhony podróbkami od dłuższego czasu i nic im się nie popsuło.

 

Tu masz np. oryginał - http://allegro.pl/org-ladowarka-zasilacz-do-apple-ipad-2-ipod-iphone-i1887023357.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz. Ipod 5g 60gb aku 616-0232 czyli przepuszczam że to 850mAh z netbooka (ma specjalne gniazdo USB do ładowania z iskierką, dwa pozostałe porty usb nie ładowały ipoda) ładował go ok 3-4h o ile się nie mylę jeszcze sprawdzę.

 

Ale kupiłem używaną orginalną ładowarkę apple ma numer seryjny, ale ipod ładował sie naprawdę dłuuugo! coś ponad ok 12h, dopiero 1 raz, ale to chyba niezbyt normalne?

 

Zwłaszcza że ładowarka może pociągnąć 1A co jak na ładowarkę sporo a ładuje sporo dłużej od innych.

 

Wiem jak odpalić testy restart i trzymając select naciskam backward (|<<), staje na sprawdzeniu akcesorjów, jak interpretować wyniki jakiś opis ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, kupiłem dwie łądowarki obie ogrinalne, obie maja numer seryjny. Jakie moje zdziwienie było że są inne.

 

 

 

 

Jedna usb 5V i iles mA, druga firewire 12V 0,6xx mA. Obie mogąładowac ipoda 5g video ? Inne jest gniazdo w łądowarce i kabel od strony ładowrki.

 

USB ładuje cos ponad 10h, FW nie probowałem jeszcze. Można spokojnie łądować ta FW ?

 

Jesli sie nie myle to ipod nawet sprawdza czy to ładowarka FW.

 

 

 

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa ładowarka do iphona/ipoda w ispocie 150zł teraz wypuszczają już chyba tylko te płaskie http://a01.cdn.a.pl/zdjecie-116924/apple-ladowarka-sieciowa-usb-ipod-iphone-mb707-Full.jpg. Ja przez 3 lata jade na ładowarkach za 10 zł (miałem chyba 4 ) i ładuje nimi nokie e52 i ipoda touch 1G , nie odczułem spadku wydajności (mieści sie w granicach normalnego zużycia ), a plus taki ze mi sie szybciej ładuje ..... jedynie co zauważyłem to to ze ładowany ipod ładowareczką trzyma troche krócej niż ładowany przez lapka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt apple "wie" do jakiej ładowarki jest podłączony dzięki sztuczce z dwoma dodatkowymi pinami USB (tym DANE+ i DANE-), na które podawane jest odpowiednie napięcie zależne od parametrów ładowarki - taki iPhone czy iPod "wie" wtedy, że przykładowo może wejść w szybki tryb ładowania bo podłączony jest do oryginalnej ładowarki która daje 1A (zamiast normalnego 0.5A ze standardowego gniazdka USB)

 

dodatkowy problem z nieoryginalnymi ładowarkami jest taki, że czasem dają one prąd mniejszy niż standardowe gniazdko USB, przykładowo 0.4 albo nawet 0.3A - taka ładowarka będzie ładowała to samo urządzenie 2x wolniej niż standardowy port USB w komputrze... o ile układ ładowania akumulatora poradzi sobie z tak małym prądem (przykładowo jakiś zewnętrzny dysk USB by się w ogóle na gniazdku o takich parametrach nie uruchomił - stąd w komputerze część urządzeń nie działa na "gniazdku z przodu obudowy" bo ma ono gorsze parametry prądowe niż gniazda bezpośrednio na płycie głównej, czyli te normalne z tyłu komputera)

 

jeśli z ładowarki ładuje się tak długo, to albo masz coś uszkodzone (np. układ ładowania który nie wykrywa że podłączony jest do oryginalnej ładowarki) albo kupiłeś podróbkę o gorszych parametrach (niższe natężenie prądu ładowania)

 

BTW to "ileś tam mA" jest ważne, ma być 1000mA czyli 1A ;)

 

Ładowarką na Firewire nie naładujesz iPoda 5g.

 

no właśnie ponoć wszystkie iPody do Touch 1G włącznie i iPhone 2G posiadały "dla kompatybilności" stary pinout wtyczki i pozwalały na ładowanie przez piny 19/20 podpisane "firewire +12V"... pozwalało to przykładowo na podłączenie samochodowego +12V bezpośrednio do stacji dokującej fabrycznie montowanej w samochodzie... a że nowe iPody i iPhone'y zostały pozbawione tej cechy, stąd wynikł w pewnym momencie problem z akcesoriami typu "stacja dokująca gra z nowego iPhone'a ale go nie ładuje" bo napięcie było podłączone właśnie do pinu +12V a nie do standardowego pinu ładowania +5V :)

 

http://pinouts.ru/PortableDevices/ipod_pinout.shtml

 

co nie oznacza że ładowarka firewire będzie działać bez specjalnego kabla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarką na Firewire nie naładujesz iPoda 5g.

 

Jeżeli ładowarka na USB ładuje ci baterię przez 10h to albo masz wadliwą baterię, albo ładowarkę nieoryginalną.

Forza mógłbyś jakoś to uzasadnić ??

 

 

No jak mam prawie do zera wyłądowaną nie ze rosnie momentalnie do% 8 i wolniej az do 20%

 

FW kupiłęm na forum, a usb pokaże jutro jakies foto. To poczym poznać orginał ? Numer seryjny ma, plastiki ok, pudełko i podskawka do nano.

 

 

 

 

To znaczy bezpieczne bedzie jak podłcze ładowarke FW dającą 12V ?? Inno troche mam stracha.

 

 

 

 

O ile dobrze pamietam to był 5V i 1A ale głowy nie tam z tej USB.

Edit sprawdzone 5V i 1A, plus numer seryjny.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem do wiki i jednak ładowarka FW powinna ładować iPoda 5g - do tej pory myślałem, że 5g pozbawione jest takiej opcji ;)

 

Oryginalna ładowarka ładuje baterię do 5g 30GB przez ok 4h - mam ładowarkę od iPhona, która jest na 100% oryginalna. Jak miało się w ręku oryginalną ładowarkę to bardzo łatwo poznać, że ma się w ręku fake. Szczególnie to widać po jakości plastiku i spasowaniu materiałów - krzywo, napisy nie są idealnie równoległe do krawędzi i są rozmyte, duże szpary pomiędzy obiema połówkami ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no fakt myślałem o tym, 30 GB ma aku zamieniki 550mAh nie wiem jak org, moj 60GB może mieć zamienik 850mAh i 950mAh a orginał podobno 600mAh.

 

Plastiki i ogólne wykonanie OBU ładowarek jest bardzo ok. Mam złącze do gniazda 230V to widać że to podróba.

 

Natomiast martwi mnie że FW daje 12V czego może nie wytrzymać ipod, wiki ma wiele błędów na tym bym nie polegał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się boisz to nie używaj (sprzedaj, wyrzuć)... co za problem, marudzisz już dwa dni :) jaki argument mamy wyczarować, żebyś się wreszcie zdecydował czy spróbować czy nie? :)

 

wg. dostępnej nam wiedzy iPod piątej generacji zachował możliwość ładowania napięciem 12V jako "kompatybilność wsteczną" z istniejącymi wówczas akcesoriami dla dyskowych iPodów (głównie ze stacjami dokującymi wszelkiej maści)... oczywiście wymaga to specjalnego kabla który podłączy 12V z ładowarki do konkretnych pinów w gniazdku iPoda (patrz: link który podałem wcześniej) - jeśli podłączysz +12V do pinu +5V to naturalnie sfajczysz odtwarzacz :)

 

... poza tym wikipedia nie wymyśla żadnej nowej wiedzy (jest to wręcz zakazane, jaki by to w końcu miało sens) tylko bazuje na dostępnych źródłach - każda istotna informacja ma przypis skąd pochodzi, można w przypisie kliknąć link i dowiedzieć się jakie jest źródło takiej a nie innej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło że apple nie wpiera takiego działania łądować 5g ładowarką FW, ale da sie.

 

Zastanawia mnie czemu zrezygnowali czemu są ku temu jakies techniczne przesłąnki?

 

 

 

 

Mam kable do usb i FW oddzielne wiec mysle że podają napiecie na inne piny, aż sprawdze jak dorwe sie miernika.

 

Czy przez to FW można szybciej ? Są jakies zalety ?

 

 

 

 

Wole dobrze przerobić temat skoro już mam takowe łądowarki.

 

Zastanawia mnie dlaczego ładowarka która może dać 1A nie zakłądam że aż tyle daje ładuje aku ok 550mAh 4h, sory za moją dociekliwość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zrezygnowali? To proste - bo musieli by pakować do samego urządzenia dwa układy, jeden ładujący standardowym 5V (ten musi zostać, w końcu obsługuje USB) i jeden ładujący 12V (ten okazał się zbędny, bo nawet samo apple zrezygnowało z montowania firewire w swoich komputerach) :) Nawet jeśli jest to koszt dajmy na to 1 dolara, to na milionie wyprodukowanych urządzeń jest to już oszczędność miliona dolarów. Milion dolarów to chyba nie mało? A oni produkują ZNACZNIE więcej... :)

 

Że o takich bajerach jak usunięcie z płytki drukowanej zbędnego układu, ścieżek etc. nie wspomnę...

 

... podstawowa zaleta ładowanie przez firewire to... możliwość ładowania przez firewire - tak po prostu :) pamiętaj że kiedyś, dawno, iPody mogły być podłączone do komputera tylko przez firewire (a USB mieliśmy wtedy w wersji 1.1, jeśli w ogóle mieliśmy USB w komputerze, bo wtedy bywały jeszcze komputery bez gniazdka USB). Więc przez lata Apple zostawiło możliwość ładowania "po staremu" na wypadek, gdyby użytkownicy mieli stare akcesoria (ładowarki, kable, stacje dokujące, jakiś zestaw montowany fabrycznie w samochodzie)...

 

... oczywiście w pewnym momencie powiedzieli "dość, tyle lat minęło, nie ma sensu tego dalej ciągnąć" i ostatnim urządzeniem któro posiadało możliwość ładowania przez piny związane z firewire był pierwszy iPhone

 

potem Apple przestało montować gniazdka firewire w swoich laptopach (w desktopach jeszcze zostały z uwagi na "zastosowania profesjonalne" - np. kamery cyfrowe) więc i nie było sensu ciągnąć tego w urządzeniach przenośnych...

 

co do (zbyt) długiego ładowania, to nie jesteśmy wróżkami, powodów może być wiele o czym już pisaliśmy: nieoryginalna ładowarka, uszkodzona ładowarka, uszkodzony kabel, uszkodzony układ ładowania, uszkodzona bateria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, co do zalet FW bedzie w jakiś sposób szybsze od USB,lub jak to określili "mniej zdrowe" dla aku?

 

 

 

 

Dorwe drugie aku, drugiego ipoda, i drugą ładowarke bede porównywał. Mam nadzieje że nie trafie dwóch zepsutych urzadzeń.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybsze niekoniecznie znaczy mniej zdrowe, nie porównuj akumulatorków nie-litowych z litowymi - są to dwie zupełnie inne technologie

 

odpowiedni układ elektroniczny dba o ładowanie akumulatorka litowego, a ten "wie" na co może sobie pozwolić w tym konkretnie przypadku (np. to że ładowarka może podać większe natężenie to nie znaczy że ten układ "pozwoli" na szybsze ładowanie, więc coś może ładować się standardowym prądem 0.5A mimo że źródło może podać 1A)

 

iPhone na pewno ładuje się szybciej na ładowarce 1A, czy iPod - nie wiem, nigdy nie sprawdzałem, więc nie bierz takiego prostego przelicznika (2x więcej niż 0.5A = 2x szybciej) za pewnik :)

 

za to możesz wziąć za pewniż że mniej niż standardowe 0.5A spowoduje wolniejsze ładowanie i może spowodować problemy z ładowaniem (nawet prowadzące do uszkodzenia baterii) jeśli prąd jest zbyt mały albo źródło nie jest stabilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm taka ciekawostka, czytając dowiedziałem się że nie każdy port USB może ładować iPody etc, w nie każym lapku jest taki port który naładuje nam acu.

 

Ja mam samsunga n150 i ma on jeden z portów USB oznaczony piorunem, aplikacjią oraz w biosie mamy możliwość włączenia opcji ładowania przez USB. Próbowałem ładować przez inne porty miga ikona ładowania ale sie nie ładuje, dopiero po włączeniu tej opcji i podpięciu pod ten wybrany port acu iPoda ładuje się.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zbyt ogólnie powiedziane - masz na myśli ładowanie po wyłączeniu laptopa? czy kiedy laptop jest włączony?

 

do ładowania iPoda wystrarczy standardowy port USB (5V, 0.5A) - niestandardowe mogą być porty w urządzeniach przenośnych (tablet, netbook) z uwagi na ograniczony zasób energii w ich własnych akumulatorach czy w urządzeniach ze starym portem USB1.1 (obecnie mamy USB2.0 i czasem już nawet nowe USB3)

 

więc z tego co się orientuję, "port z piorunem" może znaczyć jedną z dwóch rzeczy:

- port, który jest zasilany nawet po wyłączeniu urządzenia (właśnie po to żeby działał jak ładowarka USB)

- port, który podaje większy prąd niż wymagany przez standard USB (np. żeby szybciej się coś ładowało, albo dla jakichś urządzeń USB, które normalnie wymagały by dodatkowego zasilania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zbyt ogólnie powiedziane - masz na myśli ładowanie po wyłączeniu laptopa? czy kiedy laptop jest włączony

 

Na włonczonym i wyłączonym zwykłe porty usb nie ładują ipoda, na włonczonym tylko ipod pokazuje że nibym sie ładuje na sofcie appla icona aku miga, na RB sie też niby ładuje ale po odłczeniu k..., stan aku jak przed podpięciem a był podpiety ładnych 5h.

 

Po podłczeniu do portu USB ŁADOWANIA i właczeniu w biosie lub aplikacjią aku ipoda ładuje sie nie zależnie czy lapek właczony czy wyłaczony. Bez właczenia tej opcji w biosie lub programie też coś się nie chciał ładować z tego co pamietam.

więc z tego co się orientuję, "port z piorunem" może znaczyć jedną z dwóch rzeczy:

- port, który jest zasilany nawet po wyłączeniu urządzenia (właśnie po to żeby działał jak ładowarka USB)

- port, który podaje większy prąd niż wymagany przez standard USB (np. żeby szybciej się coś ładowało, albo dla jakichś urządzeń USB, które normalnie wymagały by dodatkowego zasilania)

 

Czyli obie.

 

 

 

edit

Dzis naładowałem 5g przez łądowarke FW

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności