Skocz do zawartości

X1050 / s:flo2 / Touch4G / Zune HD / iMod / Cowon J3


Troy

Rekomendowane odpowiedzi

Zune 1G i 2G to to samo. Po liftingu i z większymi hdd. Gra poziom niżej niż Zune HD. Ale stylowo jest podobnie, trochę cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zune 1G i 2G to to samo. Po liftingu i z większymi hdd. Gra poziom niżej niż Zune HD. Ale stylowo jest podobnie, trochę cieplej.

 

Oj chyba się mylisz.

 

Zune 1G gra ciepło i całkiem fajnie. Miałem go przez bardzo długo i zapamiętałem, że grał ciut gorzej od Clixa2, ale nie na tyle, żeby nie dało się go słuchać :-)

Zune 2G słuchałem z kolei jakoś rok po tym jak sprzedałem Zune 1G i wspomnienia po pierwszej generacji nie powróciły... Zune 2G gra inaczej, jest o wiele neutralniejszym playerkiem.

 

Co do jednego to zgodzę się na pewno - Zune HD gra półkę albo i dwie wyżej od poprzedników. No i ma Tegre :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bawiłem się z tym formatowaniem i chyba już skończyłem. Opis J3 i sugestie GigereE zostały dodane.

 

Syler - jak ktoś mi się zaoferuje to chętnie coś do tego tematu dodam.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie grają na zbliżonym poziomie, ale R1 brakuje trochę tej magii którą ma p3 (mówię o lekkim ciepełku, wypełnieniu i gładkości). Ale już sam R1 powiedziałbym, że imituje granie ze wzmacniaczem, scena jest głęboka pełna a przy tym mamy dużo szczegółów i smaczków. Dla mnie jest bardzo blisko Zune HD może nawet jest lepsza scena, z tym, że Zune HD ma jednak ten swój gustowny i elegancki charakter, a tutaj idzie tak bardziej w efektowność (podbicie basu i zwiewność góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie grają na zbliżonym poziomie, ale R1 brakuje trochę tej magii którą ma p3 (mówię o lekkim ciepełku, wypełnieniu i gładkości). Ale już sam R1 powiedziałbym, że imituje granie ze wzmacniaczem, scena jest głęboka pełna a przy tym mamy dużo szczegółów i smaczków. Dla mnie jest bardzo blisko Zune HD może nawet jest lepsza scena, z tym, że Zune HD ma jednak ten swój gustowny i elegancki charakter, a tutaj idzie tak bardziej w efektowność (podbicie basu i zwiewność góry).

Mowa o SQ, czy gustach :) ? Bo mam wrażenie, że jednak o tym drugim :P

 

Ja osobiscie nie słuchałem P3, dlatego pytam. Zresztą muszę też brać poprawkę na ew. różnice między R0 a R1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq na razie nie wiem do czego zmierzasz.

 

Samsung ma jak dla mnie świetny dźwięk na topowym poziomie. R0 i R1 na płaskim EQ graja podobno tak samo, z tym że R1 bardziej reaguje na DNSe << przynajmniej tyle się dowiedziałem. Może po prostu nie doceniasz swojego grajka? :)

 

P3 jest po prostu przyjemniejszy w odbiorze, ma lepsze wypełnienie i gładszy dźwięk, ale nie są to jakieś kolosalne różnice. A P3 przynajmniej jak dla mnie może spokojnie stawać w szranki z Sony X i Zune HD. Z tym, że każdy jest w czymś innym dobry-zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem P3 i w każdym aspekcie X podobał mi się bardziej lub tak samo. Inaczej: w poszczególnych aspektach P3 co najwyżej dorównywał X-owi ale w żadnym go nie przewyższył. Największa różnica dla mnie była w basie. X - pełny, dociążony, urozmaicony, naturalny vs P3 - sztywny, monotonny, plastikowy.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xa i R1 i Wave i inaczej odbieram te grajki. X - gra tak "pusto" można to też nazwać przestrzenią ;) a Wave gra "głęboko" tzn jest pełno brzmienia.

 

X ma rzeczywiście fajny bas. I w ogóle w każdym aspekcie jest bardzo dobry, prócz właśnie "brzmienia". Samsung i sony to właściwie przeciwne szkoły grania. Ale poziom w obydwu jest wysoki.

 

X gra "neutralnie" jeśli nie ma sie kontaktu z innymi grajkami można go postrzegać jako naturalny. Ale jak miałem Zune HD to jak wracałem do Xa to właśnie na nim miałem odczucie takiej syntetyczności w dźwięku.

 

Ten kawałek służył mi do testowania.

 

Na sonym jest pod każdym aspektem bardzo dobrze i jest świetnie dopóki... właśnie włączyłem na P3 i się zdziwiłem i to mocno. Bardzo przyjemna barwa, basy jeszcze głębsze, w wokalach ale też w całej muzyce taka piękna gładkość, plastyczność dźwięku bym powiedział. I wszystko brzmi! Pojawia się taki nastrój kawałka. Potem przejście na Zune HD wygląda w ten sposób że jest mniej basu, ale wszystko staje się elegantsze, dźwięk nabiera wyrafinowania i ogłady, lecz z większą przenikliwością i muzykalnością.

 

Tak jak mówiłem, nie mam preferencji audiofilskich, że "tam basy, mają lepszą definicje a wysokie bardziej lśniące..." dla mnie ma to brzmień i być przyjemne dla ucha. Bardzo dużo tej przyjemności jest w P3, a w Zune HD jeszcze więcej.

 

To coś na zasadzie Musiland nie ma techniczności grania droższych DACów ale nie każdy droższy - nawet dobry DAC poszczyci się taką muzykalnością.

 

A jeśli chodzi o gusta to wiadomo, nie rozmawia się o tym. ;)

 

Wiem jedno... jak zrobią dobrze androida na Wave lub wejdzie jakaś nowa BADA w opensource to właśnie on będzie moim następnym telefonem, nie żaden galaxy, nie iphon ( prędzej taczkę sobie kupie ;) ) a właśnie Wave. :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler ale Ty tu prawisz tylko i wylacznie o swoich gustach - do tego uzywajac terminow strikte audiofilskich - muzykalnosc to tego najlepszy przyklad - bo co to wlasciwie jest muzykalnosc w odniesieniu do DAC'a czy grajka? Rytm ? Melodia ? Harmonia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części i o gustach nie wypieram się :). Po za tym jak dla mnie opisy "obiektywne" w dużej mierze są przereklamowane. W kilku miejscach na forum się spotkałem z opiniami "fachowców" - ktoś opisywał granie jako jasne, a okazało się ciemne w moim odczuciu i na odwrót - korzystam też z uszu innych ludzi tak by nie mówić wyłącznie z własnego punktu widzenia i jakoś przynajmniej w kręgu otaczających mnie osób spostrzeżenia się pokrywają.

 

Rytm ? Melodia ? Harmonia ?

 

To raczej terminy dla muzyka i samej muzyki a nie audiofila i sprzętu.

 

muzykalnosc to tego najlepszy przyklad - bo co to wlasciwie jest muzykalnosc w odniesieniu do DAC'a czy grajka?

 

Dla mnie jest to "gładkość" (która to jest wypadkową różnych cech: wypełnienia, ocieplenia, rozciągnięcia, dynamiki itd) w dźwięku i łatwość w odbiorze słuchanej muzyki. Np. HD380 są trudniejsze w odbiorze i mniej muzykalne od MS1i natomiast ZX700 mimo, że szczegółowością i sceną podobne są do HD380 to są bardziej muzykalne od senków i alessandro.

 

Ogólnie jak wiesz na forum w różnych miejscach pojawiają się dyskusje jak opisywać dźwięk i na co komu się to przydaje. Jednym z kryteriów dla niektórych jest znajomość gustów osoby recenzującej sprzęt. Jeśli dla kogoś brzmi dobrze-lepiej-gorzej, a wie się że ta osoba ma podobny gust to łatwiej nam określić czy jesteśmy zainteresowani sprzętem.

 

Jeśli chodzi o samsunga i sony to te same szczegóły są podane w inny sposób. Co nie znaczy, że w jednym są a w drugim już nie. Ichris bardzo fajnie skonstruował swoją wypowiedź, dodając słowa "dla mnie" z tym nie można polemizować, bo faktycznie tak może być. Natomiast jeśli chodzi o moje "dla mnie" to po przesiadce z sonego na samsunga nie czuje spadku jakościowego, raczej radość z otrzymania innej prezentacji dźwięków i to samo pojawia się wracając do Sonego.

 

Używanie pewnych zwrotów jest niezbędne przy przekazywaniu swoich odczuć, natomiast ja wyżej stawiam własne "wrażenie" niż "prawdę obiektywną" (która jak się okazuje nie jest do końca obiektywna).

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięku nie da się opisać w sposób obiektywny bo nie ma obiektywnych uszu. Bo co może być punktem odniesienia? Koncert? Jeśli tak to jaki? W jakich warunkach wykonany tip. Nie można tego w sposób jasny opisać. To co tutaj zrobił Troy w mojej ocenie jest przejawem, że można zrobić to w sposób subiektywny, ale na tyle rzeczowy, że najważniejsze kwestie zostaną wyłapane. To że Syler ma takie zdanie a nie inne? Wiesz to samo można powiedzieć o mnie i w drugą stronę. Nikt z nas nie jest audiofilem, bardziej poszukiwaczem i odkrywcą.

 

Wczoraj poruszyłem kwestię używania różnych terminów, które nie są dla każdego jasne. Widzę, że przeszło to w trochę niezbyt miłą sytuację, gdzie każdy zaczyna czepiać się każdego. Trochę tego teraz żałuje ale.... :unsure:

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duran z wieloma rzeczami się z Tobą zgadzam i widzę zbieżności. :) Tylko trochę przyznam, że irytują mnie twoje wycieczki osobiste i nie treść, a sposób prezentowania pewnych rzeczy. Jestem też osobą, której ciężko coś wmówić, choćby się waliło kijem baseballowym przez kilka godzin :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności