Skocz do zawartości

X1050 / s:flo2 / Touch4G / Zune HD / iMod / Cowon J3


Troy

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu brak mu wyrazistości.

 

Podejrzewam, że spodobałoby Ci się granie samsunga, mnie samsung z początku nie pociągał, bo miał właśnie za dużo "wyrazistości" w każdym aspekcie był bardzo dobry, ale właśnie przesadzony... no, ale w końcu po większym osłuchaniu i dłuższej styczności z nim przekonała mnie do siebie jego szkoła grania. Zune natomiast od razu mi przypadł do gustu. Ciężko mi inaczej opisać jego dźwięk niż "granie z klasą". Jest detalicznie i czyściutko, a zarazem gładko i przyjemnie, lecz właśnie brak "przeginania" zaważył na tym, że stał się moją miłością. Nie gra hiper detalicznie (co po dłuższym czasie męczy) nie gra rozdmuchanym basem (co mnie dość szybko męczy), nie ma ostrej średnicy (która ogólnie może być fajna ale ja ją odbieram często jako nie naturalną), tylko właśnie gra tak jak powinien - czysto, naturalnie i przyjemnie.

 

Zawsze myślałem, że połączenie analityczności i funu jest czymś o co się zabiega... jak się okazuje nie każdy to lubi :).

Edytowane przez Syler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, tak jak napisałem wyżej, będę miał go na weekend i dam mu szansę. Mam nadzieję, że nie macie mi za złe, że mam o nim taką a nie inną opinię. Może kwestia po prostu gustu a może po prostu jeszcze nie jestem aż tak wtajemniczony aby móc lepiej wypowiadać się ogólnie o sprzęcie. Sprawdzę go z armaturami philipsa i e10. Do lepszych nie mam dostępu a co do zakupu doków do 1k muszę poczekać do grudnia ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta są naprawdę różne, bo ja na przykład stawiam DBA-02 / B2 o półeczkę wyżej od IE8 czy Radiusów (bas to nie wszystko :P)

 

Co do hi-endowych grajków - każdy gra świetnie i każdy gra inaczej, o wyborze powinny decydować tylko preferencje (i najlepiej wcześniejszy odsłuch).

 

Nie będę pisał, że nienawidzę J3, bo mnie zlinczujecie ;)

 

 

 

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym "ostrzec" niejako przed J3. Według mnie jego siła polega na funkcjonalności (w porównaniu z s:flo2), najlepszej znanej mi baterii, ekranie AMOLED, a w kwestii dźwięku na dobrej scenie, sporej mocy i przede wszystkim fantastycznym EQ. W tym ktwi jego urok.

Faktycznie, gdy włączyłem "Normal" i podpiąłem IE8 zagrało to niemrawo. Parę drobnych korekt i otrzymałem świetny dźwięk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta są naprawdę różne, bo ja na przykład stawiam DBA-02 / B2 o półeczkę wyżej od IE8 czy Radiusów (bas to nie wszystko :P)

No właśnie bas to nie wszystko dlatego Radiusy są fajne ;)

Ja z kolei nie mogę ścierpieć sybilacji, więc odrzucam DBA

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta są naprawdę różne, bo ja na przykład stawiam DBA-02 / B2 o półeczkę wyżej od IE8 czy Radiusów (bas to nie wszystko :P)

 

Co do hi-endowych grajków - każdy gra świetnie i każdy gra inaczej, o wyborze powinny decydować tylko preferencje (i najlepiej wcześniejszy odsłuch).

 

Nie będę pisał, że nienawidzę J3, bo mnie zlinczujecie ;)

 

 

 

 

B2 brzmią dla mnie przy Radiusach jak słuchawki wyprane z życia. Zasypiam przy nich po 5-ciu minutach. To tak jakbyś słuchał Radiusów i wyciął z nich całkowicie bas + obciął intymność wokali. Dla mnie nieporozumienie. Nawet piotrus-g przyznał, iż wokal na Radiusach przebija ten z SE530, a sam dźwięk ma większe wypełnienie więc co tu robią B2. Niemniej jednak skoro to lubisz... Nikt Ci nie zabroni ;)

 

"Bas to nie wszystko" wspaniale pasuje do FA Eterna. Z tym mogę się zgodzić.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyprane z życia, ale emocji - dynamiczne to B2ki są ;) Ja też wolę B2ki od IE8/SE530, ale już Bscdd cenię sobie wyżej niż wszystkie wymienione.

 

No i nie mogę ci usunąć tego minusa - ludzie sobie poimyślą, że jestem wredną mendą i stawiam minusy za dobrze napisane recenzje laugh.gif Dałem ci w rekompensacie 2 inne plusy ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza jesteś wspaniały ! laugh.gif

 

Skoro spodobały Ci się Bscdd (które notabene posiadam) to Radiusy 11 też by Ci się spodobały i to jak!cool.gif

Kiedy porownasz bezposrednio ? I jak ma sie Twoja opinia do ClieOS'a ?

 

Nie będę pisał, że nienawidzę J3, bo mnie zlinczujecie ;)

<3 ;-) duran prosze o kolejnego minusa :)

Edytowane przez GigereE
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile modeli słuchawek, playerów to tyle zwolenników. Różnice miedzy jednym sprzętem są bardziej lub mniej zauważalne ale i tak wszystko kręci się wokół własnych preferencji. I to jest najgorsze w ocenie dźwięku. Co byśmy nie mówili i robili to i tak nie unikniemy tego typu sytuacji. Zresztą czy to jest ważne? Dzielić nas mogą własne odczucia między jednym a drugim sprzętem. Łączy nas natomiast zamiłowanie do muzyki i z tego się cieszę, że ludzie pomału zaczynają doszukiwać się takich smaczków a nie cieszyć się byle czym, żeby tylko grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, w koncu to wylazlo z wylegarni...

 

czekalem na ta recke Troya juz jakis czas ... i jest ona bardzo dobra! ... ale czuje ze czegos mi w niej brakuje, ale nie wiem czego, takie podswiadome uzucie, moze spodziewalem sie konkretnego zakwalifikowania ze player A jest najlepszy, a D najgorszy? cholera wie...

 

brak phonakow troche mnie zasmucil, ale w koncu to nie jest ich recka i juz starasz sie to nadrobic :)

 

musze sie tez zgodzic z Troyem i MrSheepem - na tym pulapie SQ i ceny grajki sa juz baaardzo podobne, czyli bardzo dobre i roznia sie charakterystyka oraz 'peryferiami' jak obsluga, bateria etc.

 

@WojtekC moze rzeczywiscie miales jedna z nowszych wersji sflo2, ja w swoim mam 16GB karte zapelniona prawie do konca i player nie uruchamia mi sie znaczaca dluzej, po tym krecacym sie potencjometrze potrzebuje dodatkowych ~5sec zeby ogarnac cala biblioteke (a mam na nim pewnie kolo 30GB) i w sumie 15sec od nacisniecia buttona player jest sprawny i gotowy do uzycia, na swoim nie uswiadczylem zadnych szumow, ani trzaskow, oprocz terkotania jak ekran jest aktywny, ale to kazdy tak ma

 

posluchalbym nowej wersji sflo vs moja, zeby zobaczyc roznice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawish - z tego co wiem, teclast nie wypuszczał żadnej nowej rewizji T51 a różnica między S:flo2 a T51 to tylko i wyłącznie soft. Może tutaj kwestia jest odpowiednio dobranego firmaware? Nie sądzę aby konstrukcyjnie czymś się one różniły od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrakowane? Myślę, że już bardziej sensownie brzmi zwiększenie nakładu produkcji przy tej samej ilości pracowników/maszyn. Jeśli robiłeś coś długo a dobrze i teraz ktoś każe robić Ci to samo, w identycznym czasie tylko z dwa razy większym nakładem to tak jest ;).

 

Niemniej z Chinczykami nigdy nic nie wiadomo. Fakt pozostaje faktem - nowe serie s:flo są co najmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troy - chińczycy nie mają niskich nakładów w trakcie produkcji. Oni to klepią taśmowo. Może te kilkanaście(dziesiąt) sztuk to łapanki z podłogi. Obstawiam kwestię samego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie mają niskich nakładów. Mają ogromne algo gigantyczne. Gościu zmieniał soft na praktycznie wszystkie dostępne wersje i jak pierdziało tak pierdzi. Dopiero po zmianach fizycznych w odtwarzaczu pierdzenie ustało. Tak więc uważam, iż jest to wada fabryczna wynikająca albo z zastosowania gorszej jakości bebechów, albo z niedokładności Chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawish wszystkie playerki są: Made In Chaina, Made In Taiwan, Made In Malezja, Made In Ryż itp. Tutaj kwestia jest technologi i samej kontroli jakości. Zresztą tutaj nie ma reguły. Pewna partia Cowonów J3 miała problemy z szybką i ramką. Były źle spasowane. W pierwszych partiach Taczek 1G był problem z ładowaniem baterii itp. Po prostu Wojtek miał pecha z swoją sztuką. - dzięki Zawish za info co do błędu.

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu miałeś pecha z swoją sztuką.

 

a? ale ja mam pierwszy rzut sflo, taki jak Troy... 0 problemow jak juz pisalem, to WojtekC mial.

 

i tak, all sa robione tam, ale jednak fabryczki sie roznia, procedury maja inne, materialy

 

chyba schodzimy na OT troche ;]

 

anyway, Troy daj znac kiedy mozna sie spodziewac dodatku w postaci oceny na phonakach i j3/p3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się pogubiłem komu ten player nawalał. Mam nadzieję, że nagle się nie okaże że i twój zachorował na podobną przypadłość. Koniec OT :). Nie bić i nie gazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, przy audeo 112 słuchanie muzyki na Zune HD nabrało sensu. Brzmi to bardzo dobrze. Dalej inaczej niż na J3 ale teraz ma to jakiś sens. Zwracam honor. Ten player potrzebuje dobre słuchawki. Nie z każdą parą będzie brzmiał dobrze. Gdybym nie miał J3 to pewnie dwa razy zastanowiłbym się teraz nad zakupem. A jakie są wasze odczucia w oparciu o inne modele? Z audeo 112 zgrywa się bardzo dobrze. Z E10 tak średniawo. Philipsy SHE9850 odpadają w całej swej majestatyczności i surowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności