Skocz do zawartości

Zewnętrzna karta do laptopa do K514 i CAL


bugi156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że tematów ta ten temat już było od groma ale większość dość starych i prawdopodobnie nieaktualnych.

 

Posiadam laptopa Asus M51Va i oczywiście zintegrowaną kartę dźwiękową i szukam jakiegoś zewnętrznego rozwiązania.

Ostatnio dzięki opiniom na tym forum kupiłem moje pierwsze słuchawki nie za 30 zł- AKG K514.

Wkręciłem się jednak w czytanie forum i zainteresowały mnie CALe które prawdopodobnie wkrótce zakupie bo w tych AKG raczej na miasto nie wyjdę.

 

Poszukuję więc jakiejś zewnętrznej karty dźwiękowej- 250 zł max. Co możecie w tej kwocie polecić?

Myślę nad kartami Xonar U3 oraz U1, SB x-fi surround 5,1 pro. Zainteresował mnie także Audiotrak Maya U5 oraz Audiotrak dr.DAC NANO (ale tylko używka bo nowy nie mieści się w budżecie).

 

Sprzęt głównie ma służyć do oglądania filmów oraz słuchania muzyki głównie punkrock, rock i metal. Jeśli już w coś gram to nie żadne fpsy a stary dobry BG czy NWN oraz jak najdzie mnie ochota to jakieś MMORPG.

Narazie posiadam tylko słuchawki ale w przyszłości pewnie też kupie jakiś zestaw 5.1 do oglądania filmów więc dobrze by było gdyby była możliwość jego podłączenia.

 

1. Najlepszy wydaje mi się ten Maya U5 ale ja się kompletnie w tematyce audio nie znam. Większy chyba od pozostałych ale jeśli warto to dam radę.

2. Xonar U3 przekonuje mnie natomiast gabarytami, gdyż miejsce laptopa jest na moich kolanach. Podobno w testach U3 wypada lepiej niż jego starszy brat- U1. No ale jak to wygląda w praktyce?

3. X-fi wydaje mi się najsłabszym rozwiązaniem ale możliwe ze się mylę. In + dla nich za pilota, fajne aczkolwiek niekonieczne.

4. O NANO niewiele wiem. W sumie to wydaje się niewiele większy od U3.

 

Warto kupić coś z wymienionych czy może coś zupełnie innego innego?

Jeszcze pytanie o Maya U5. Jest napisane, że obsługuje 5.1 ale widzę tylko 3 wejścia na głośniki. W jaki sposób więc podłączyć głośniki?

Ponadto z recenzji Selphy wynika że Maya gra lekko wycofaną średnicą, a CALe podobno też. Jak by się sprawował z CAL oraz K514?

 

Posiadam jeszcze jakiegoś starego Philipsa FW46. Czy myślicie, że to coś da jeśli podłącze przez tą kartę wieże i dopiero do niej słuchawki czy raczej stracę aniżeli zyskam?

 

Dzięki za wszelkie opinie i rady!

 

Pozdr

 

Edytowane przez bugi156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet pomimo nakładającego się ( chyba) efektu wycofanej średnicy? Nie jestem raczej osłuchany z muzyką, więc nie wiem czy nawet to zauważę ale wydaje mi się że lubię w wokal:D

Jak się ma sprawa z tym 5.1 poza tym-3 wejścia tylko? Potrzeba jakiegoś specjalnego zestawu 5.1 żeby to podłączyć czy to raczej nie jest żadna komplikacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 3 dziurki z jednej strony i 3 dziurki z drugiej na 5.1, normalnie podłączasz do głośników 5.1.

 

Nawet pomimo nakładającego się ( chyba) efektu wycofanej średnicy? Nie jestem raczej osłuchany z muzyką, więc nie wiem czy nawet to zauważę ale wydaje mi się że lubię w wokal:D

 

Ha ha, co za głupoty. Wybacz, ale kłania się tu czytanie ze zrozumieniem. Z wokalami nic nie będzie... A charakterystyka bardzo dobra do CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo i neutralnie? Nie powiedziałbym, ta karta jest wybitnie jasna, co nie bardzo zgrywało się z moimi hd 380 pro a tym bardziej z moimi oczekiwaniami do tej karty. Wczesniej mialem hd 2 i ta karta gra neutralnie, maya gra typowo górą, bassu jest mało, schodzi na dalszy plan środek - hmm, separacja jest ok, troche brakuje jesli chodzi o szerokość sceny - stawiam szerokość sceny nad kameralne granie, wokale sa w porzadku, ale nie brzmia tak aksamitnie jak na hd2, bardziej.... góra? Góra natomiast pierwsza klasa, chociaż tutaj moje hdki troche kuleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo i neutralnie?

 

Tak. Nie wiem na jakich OPach masz HD2, lecz podejrzewam, że jest bardziej ocieplona i a)lepiej pasuje do 380 b ) bardziej Ci odpowiada. Nie myl pojęcia "neutralnie" z "naturalnie". Pierwsze oznacza, że źródło nie podbarwia muzyki, a drugie jest sprawą w 80% subiektywną. Ona gra neutralnie czyli właśnie nie podbija basów czy jakiego innego pasma. Nie uważam, też aby było mało basu, a tym bardziej, aby scenie brakowało coś w szerokości, Maya gra bardzo szeroko, ogólnie HDki tworzą wrażenie zamkniętej przestrzeni, więc to może trochę mylić. Wokale nie brzmią tak aksamitnie właśnie dlatego, że nie ma ocieplenia, bo gra neutralnie. Czy zagra to jasno czy ciemno zależy od słuchawek MAYA u5 właśnie przez swoja neutralność nie determinuje tego efektu.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, dzięki za wyjasnienie, jestem jeszcze nowy w temacie. A hd miałem na 2107 czyli typowo ocieplonych i takie brzmienie bardziej mi pasowało, niż to co prezentuje soba maya. Tak jak pisałeś, ten zestaw grał dla mnie naturalnie. Maya u5 to bardzo dobra karta, nie pasuje jedynie do moich sluchawek i mojego 'zestawu brzemienia'. I nie do końca mogę zgodzić się co do sceny, hdki jak na zamniete słuchawki na hd2 pokazały pazura w tej kwesti i maya wg mnie odstaje troszke... powiedzmy ze scena k701 na denonie (nie znam modelu) to 9/10 (moj ideał), hd2 + hd 380 pro to 7/10 natomiast maya z hd 380 to 5/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że HD2 jest wyraźnie mocniejsza, jako że ma już dobry wzmacniacz słuchawkowy w sobie, zatem nie przeczę, że scena mogła być tam szersza-większa niż na MAYA u5. Natomiast scena maya jest naprawdę szeroka i przestrzenna, wszystko zależy od tego jakie słuchawki podłączymy i będą się z zgrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy do Icona HDP trzeba tylko "trochę" dopłacić ;)

Oczywiście, że można kupić coś innego jak się ma więcej pieniędzy. Wszystko zależy - o jakim budżecie mówimy?

 

Jeśli chodzi o prodygi CUBE to zachęcam, z racji tego, że nikt na forum go jeszcze nie słuchał i przyda się ktoś kto go kupi i przetestuje :D:P

Jeśli byś go kupił to jakby była taka możliwość to chętnie na testy bym go wypożyczył ;)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym NuForce to trochę przesadziłem :lol: Nie zauważyłem ze cena 250 zł na ebayu to licytacja w której bierze udział 8 osób więc pewnie cena ładnie podskoczy.

Nie chcę płacić więcej za sprzęt jeśli różnica w jakości dźwięku nie jest jakaś wyjątkowo duża. Tym bardziej, że to będzie dla mnie przesiadka z integry + K514.

Do kupowania czegoś nieprzetestowanego też mnie nie ciągnie. Na bank kupi to ktoś na kim 300 zł na testowanie nie robi wrażenia :)

Edytowane przez bugi156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej napisał że będzie zbierał do emu 0204. Czy zatem emu 0204 jest lepsza od tej May'i? I jak te karty zgrały by się z Beyerdynamic DT990pro 250 ohm?

 

MAYA do DT990 się nie bardzo nadaje, raz, że trochę słaba, dwa, że one są dosyć ostre więc raczej ciepłe źródła do nich się dobiera.

 

Czy emu lepsza od MAYA? Wątpię, co najwyżej inna. Może dla kolegi liczą się bardziej możliwości nagrywania i w tym aspekcie emu może być lepsze.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności