Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi znów nie bangla...

Wczoraj iPodzik zaczął się resestować, co pare sekund (przedział czasowy 2-5 sekund), potem wyłączył się i śpi. Po rozbiórce i zabawie stwierdzam nastepującą rzecz - jak odpowiednio ustawię tasmę od baterii to bangla, wystarczy mały ruch i się wyłacza. Problem w tym, że nie idzie tej tasmy tak ułożyć, żeby po zamknięciu obudowy działało.

W takim wypadku bardziej prawdopobone, że wina leyż po stroni tasmy czy gniazda na płycie głównej (obstawiam taśmę)? Na dniach być może będe miał jakąś inną bateryjkę do iPoda żeby sprawdzić, ale dopytam tytaj jeszcze - samą taśmę do baterii idzie kupić czy trzeba calusią baterię wymieniać?

Z wyjętem adapterem (więcej miejsca w środku) iPod rusza, coś tam musi "dogniatać" złącze taśmy i nie łączy z gniadzem poprawnie :(

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przykleić adapter na taśmę dwustronną, żeby ci się właśnie nie przesuwał i nie przygniatał niczego. Ja przyklejam do tego metalowego stelaża w środku. No i obowiązkowo izolacja adaptera od płyty głównej (kartonik czy coś).

Z samą taśmą do baterii nie masz się co cackać. Kup nową całą, albo sprawdź czy gniazdo baterii się nie rusza.

 

A taśma wygląda na złamaną/pękniętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma raczej spoko wizualnie, jak bedę miał drugą baterię to sprawdzę.

Na razie udało się na tyle naciągnąć i pozaklejać tasmą, ze działa, ale to rozwiązanie raczej tymczasowe :D

Teraz już supełnie paskudnie wygląda - dozły kawałki tasmy z lewej strony, bo zaczepy nie trzymają :D
Ale działa? Działa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba się doczekaliśmy. Znalazłam takie cacko:

 

Free%20shipping%20SD%20to%201.8-%20ZIF%2

Adapter zif>sd.

Po wymiarach wydaje się, ze powinien pasować do ipoda Video. Ma długość taką sama jak dysk i jest chyba trochę węższy.

Z grubością też nie powinno być problemu.

 

Cenowo wychodzi drożej, bo adapter kosztuje około 67zł z dostawą, ale to nie na tyle dużo żeby nie spróbować :)

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To cudo z postu powyżej niestety nie chodzi w ipodzie. Test przeprowadziłam na classiku 5G. Pierwszy problem pojawił się przy montowaniu adaptera. Gniazdo zif jest w nim trochę luźniejsze i taśma ipoda wypadała. Dało się to obejść przez podłożenie dodatkowego paseczka cienkiego plastiku. Ipod wykrył kartę w adapterze, ale nie chciał jej sformatować. iTunes wykrywało ipoda do odtworzenia, ale później to już tylko "restore loop" i tyle.

 

Zabawa była też z doborem karty. Według sprzedawcy na aliexpressie adapter ten akceptuje tylko karty "nie UHS1", czyli bez rzymskiej jedynki w oznaczeniach. Trudno takie teraz znaleźć, szczególnie z Kingstona, ale próbowałam co najmniej dwie karty bez "jedynki", jedna stara KIngston 1GB, druga Intenso 64GB i rezultat ten sam. Nie wiem w czym problem. Być może w zasilaniu adaptera?
Nie mam żadnej szczegółowej specyfikacji do tego ustrojstwa. Póki co zakupioną kartę włożę do sprawdzonego już adaptera CF>SD. Dodam, że sam adapter z kartą podłączony przez przejściówkę zif>usb działał bez zarzutu podłączony do laptopa.

 

Szkoda, bo wymiarami był idealny. Nadał by się do iModów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamontowałam kartę 64GB micro SD w adapterze CF>SD i powiem, że nie bardzo to chodzi. O ile kiedyś zamontowana 16GB Toshiby nie sprawiała problemów, to Intenso 64GB nie daje rady. Fakt że jest to wolniejsza karta i inny egzemplarz adaptera, ale dzieją się z tym jakieś cuda. Teraz nie wiem czy to czytnik, czy karta. Przy kopiowaniu dużych ilości plików ipod znika z systemu. Poza tym czasami przy włączaniu iPoda wywala biały ekran "Odtwórz w iTunes". Po resecie znów działa RB...

 

Czy to za wolna karta? A może trafił mi się walnięty czytnik... Mam wrażenie, że zawsze pojemności powyżej 32GB sprawiają problemy.

Ktoś testował karty SDXC w adapterze CF>SD? Może po prostu zainwestować w Sandsika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej elementów tym więcej może coś się napsocić.

Kup dobrą CF64 i się nie baw, chyba że chodzi o zabawę to powodzenia :) mi szkoda nerwów na taką ******le.

 

Swego czasu jak mi nanite N2 zawieszał się po 4-5 na dzień to było kres moich granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thais, ja bym jednak pokombinował z microSD(karty CF to jednak badziew), wiem że można to bez problemu wdrożyć i nawet znam gościa, który robi takie mody instalując karty microSDXC 128GB Sandiska.

Mogę Ci dać namiary, to może coś z niego wydusisz... ewentualnie kup raz a dobrze adapter od Tarkana i kartę Sandiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihu83, nie doczytałeś. Ja właśnie mam microSD w adapterze CF, który z kolei jest w adapterze ZIF...

Mam wrażenie że któryś z adapterów nie radzi sobie z kartami SDXC. Jak próbowałam zrobić SD moda w classiku 6g, to dopiero był cyrk.

 

Tak, sama cf była najlepsza. Ale myślę jeszcze o tym mSata, adaptery są do nich, więc można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, doczytałem... problem jednak leży w doborze karty i adaptera. Większość ludzi kombinuje z najtańszymi komponentami i później są problemy, sam to przerabiałem. Radziłbym jednak spróbować ponownie z inną kartą i innym adapterem.

Wiem, że adaptery Tarkana, to nie jest tania zabawa ale przerabiałem chińszczyznę i wychodzę z założenia, że lepiej kupić raz a dobrze i tu mogę stwierdzić, że Tarkan robi mega sprzęt.

Karty CF już bym nie użył, za dużo było z tym badziewiem zabawy, zresztą tanie adaptery to też mega syf.

 

p.s.

Koleś o którym wspominałem, nie używa adapaterów Tarkana ale ma jakieś inne, sprawdzone konstrukcje i wychodzi z tego, że jego sprzęty z zainstalowanymi kartami microSDXC 128GB banglają bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno ale karty sandiska mają po 7-10 lat gw, CFki kingstona mają gwarę wieczystą.

Jeśli różnica w cenie nie jest duża wybieram to z lepszą gw.

 

Ale im więcej rzeczy tym więcej się knoci, nie musi od razu ale z czasem ... cóż elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podobnie mi radził ostatnio, Tarkanowe adaptery kupuje i nigdy zgrzytów nie miał, a z 5 iPodów już remontował niemal od trupa. Pakował i 16 i 128 GB i hula.
Poniżej klasy 10 przy dużych pojemnościach to bym nie pakował jednak, nie wiem jak szybkie karty pakował kolega.

Thais, przetestuj jakąś szybszą.

retter, weź pod uwagę, że microSD to jednak inwestycja - iPod padnie, to kartę wsadzić można praktycznie wszędzie i vice versa. Ale jak to elektronika, im więcej elementów, tym gorzej.

Ostatnio tęsknota za iPodem jest tak silna, że zapewne niedługo zlecę mu odświeżenie mojego Classica i zdam relację, jak mu SD zapakuję.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podobnie mi radził ostatnio, Tarkanowe adaptery kupuje i nigdy zgrzytów nie miał, a z 5 iPodów już remontował niemal od trupa. Pakował i 16 i 128 GB i hula.

Poniżej klasy 10 przy dużych pojemnościach to bym nie pakował jednak, nie wiem jak szybkie karty pakował kolega.

 

Thais, przetestuj jakąś szybszą.

 

retter, weź pod uwagę, że microSD to jednak inwestycja - iPod padnie, to kartę wsadzić można praktycznie wszędzie i vice versa. Ale jak to elektronika, im więcej elementów, tym gorzej.

 

Ostatnio tęsknota za iPodem jest tak silna, że zapewne niedługo zlecę mu odświeżenie mojego Classica i zdam relację, jak mu SD zapakuję.

 

 

a ile taka przyjemność by kosztowała?

 

chyba zostawię sobie mojego iPod-a i zrobię mu remont :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega podobnie mi radził ostatnio, Tarkanowe adaptery kupuje i nigdy zgrzytów nie miał, a z 5 iPodów już remontował niemal od trupa. Pakował i 16 i 128 GB i hula.

Poniżej klasy 10 przy dużych pojemnościach to bym nie pakował jednak, nie wiem jak szybkie karty pakował kolega.

 

Thais, przetestuj jakąś szybszą.

 

retter, weź pod uwagę, że microSD to jednak inwestycja - iPod padnie, to kartę wsadzić można praktycznie wszędzie i vice versa. Ale jak to elektronika, im więcej elementów, tym gorzej.

 

Ostatnio tęsknota za iPodem jest tak silna, że zapewne niedługo zlecę mu odświeżenie mojego Classica i zdam relację, jak mu SD zapakuję.

 

 

a ile taka przyjemność by kosztowała?

 

chyba zostawię sobie mojego iPod-a i zrobię mu remont :)

 

Zależy czy będziesz sam wszystko robił czy wyślesz komuś do zrobienia.

Ogólnie karta 128gb Sandiska, to koszt około 250 zł, zestaw adapterów Tarkana to chyba koszt około 100 zł, więc +/- 350 zł.

Link do sklepu Tarkana: https://www.tarkan.info/store

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno ale karty sandiska mają po 7-10 lat gw, CFki kingstona mają gwarę wieczystą.

Jeśli różnica w cenie nie jest duża wybieram to z lepszą gw.

 

Ale im więcej rzeczy tym więcej się knoci, nie musi od razu ale z czasem ... cóż elektronika.

Ty tak na serio retter, że niby gwara 7-10 lat to taki minus? Zresztą porównaj sobie ceny microSD 128GB i CF 128GB... kolejna sprawa, że CF'ki są mega awaryjne a z microSD od Sandiska jeszcze nigdy nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja piszę że to wada ? Ja tylko powiedziałem jak jest.

 

Normalny produkt ma 2lata, karty sandiska uSD pisze 7 lat (zakup xkom 7d temu), sd kiedyś 10lat, CFki kingstona wieczysta.

Sam miałem kilka CFek łącznie ponad 10? (sandiscki, adaty, kingstony) żadnej nic się nie stało, SD niestety z 2 połamałem :D

 

Albo mam nie wątpliwe szczęście albo Wy macie pecha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności