Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że może nie jest to odpowiedni temat na tego typu pytania lecz jednak spróbuję. Mianowicie dostałem ostatnio SM E10 jako słuchawki do telefonu, lecz mój nexus 4 jakimś super odtwarzaczem nie jest i zastanawiam się własnie czy jest sens spróbować naprawić mojego leciwego ipoda classic 80gb. Jak aktualnie przedstawia się cena wymiany dysku na kartę o pojemności 32gb + ewentualna wymiana baterii? Być może w cenie tej naprawy znajdę jakiś inny odtwarzacz pasujący bardziej do posiadanych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że może nie jest to odpowiedni temat na tego typu pytania lecz jednak spróbuję. Mianowicie dostałem ostatnio SM E10 jako słuchawki do telefonu, lecz mój nexus 4 jakimś super odtwarzaczem nie jest i zastanawiam się własnie czy jest sens spróbować naprawić mojego leciwego ipoda classic 80gb. Jak aktualnie przedstawia się cena wymiany dysku na kartę o pojemności 32gb + ewentualna wymiana baterii? Być może w cenie tej naprawy znajdę jakiś inny odtwarzacz pasujący bardziej do posiadanych słuchawek.

Jaka karta CF, SD, microSDHC? CF - 100 zł z groszami(Kingston), SD - 160 zł z groszami(Sandisk), microSDHC - około 70 zł(Sandisk)

Tani adapter od chińczyka - tu musi się ktoś wypowiedzieć(taniej niż od Tarkana ale wykonanie sporo gorsze).

Adapter ZIF>CF od Tarkana - 60 zł z groszami.

Adapter ZIF>CF + CF>SD od Tarkana - jakieś 100 zł.

Bateria to koszt w granicach 35 - 40 zł(z wysyłką)

 

Jeżeli robisz to sam, to już nic nie doliczasz, jeżeli zlecasz wykonanie dochodzi jeszcze robocizna.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co widzę to temat od ipoda 5.5 w nazwie przeszedł w ogólny temat cf modów.
mam ipoda 4g color starałem się zrobić cf moda i włożyłem kartę cf 64GB kingstona u2 ultimate. Kupiłem używaną.
po 2 dniach korzystania ipod raz sam sie zresetował i kilka razy po dłuższej przerwie w słuchaniu kiedy włączałem muzykę piosenki przeskakiwały bez żadnych dźwięków jakby ipod widział że jest piosenka ale wszystkie były puste. musiałem zatrzymać odtwarzanie i od nowa włączać playliste.
czy takie zachowania mogą się pojawiać czy raczej karta którą kupiłem jest wadliwa?

Z góry dzięki za pomoc
Stasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, jak się sprawuje i z jakimi kartami parujesz.

 

Adapter kosztował 125 zł, darmowy szip. Zadziałał bezbłędnie. Po włożeniu karty Kingstona zielonej 128GB Classic przywrócił się za pierwszym razem bez kombinacji. Rockbox też poradził sobie z zapełnieniem 100GB za jednym zrzutem.

 

Moim zdaniem nie opłaca się kupować chińskich adapterów ZiF/CF/SD bo dokładając 1/3 jest Tarkan. Chiński zestaw kazał mi się wypchać z kartą Kingstona 128GB, nawet Rockbox nie widział całej pojemności.

 

Swoją drogą do kolejnego iPoda w przyszłym miesiącu na pewno montuję teraz msata.

 

http://www.x-kom.pl/p/179675-dysk-ssd-crucial-128gb-1-8-msata-ssd-m550.html z adapterem ZIF to smieszne pieniądze jak za SSD w iPodzie i chyba czas pożegnać się z CFkami i SD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja już wywaliłam z ipoda SD i wsadziłam spowrotem stary dysk, bo miałam dosyć tego szarpania się.

Ciekawi mnie opcja z msata. Jaki adapter proponujesz do tego "dysku" vicarioux ? Widziałam w Chinach jakieś, ale czy to bedzie ok? Czy od Tarkana coś jest?

 

Z msata jest tylko taki problem: prądożerność

 

Runtime%20Comparison.jpg

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest od Tarkana, ale myślałem o zwykłym takim, który pownien zadziałać bez problemu.

 

Jednak nie wszystko złoto...

 

No właśnie nie zwróciłem uwagi na prądożerność. Na dobrych czasach mi nie zależy, ale 15h w Classicu przy loseless to za mało, zawsze można zlutować baterie, ale trzeba lutować pod kątem taśmę ZIF... albo dopasować od jakiegoś sprzętu inną dłuższą.

 

Właśnie teraz zauważyłem nowy patent od Tarkana czyli dual SD, dostępny od 01.10. Fajne jest to, że można rozszerzyć go o drugą kartę w przyszłości, a stara nam zostaje w komplecie.

 

Policzmy:

 

msata SSD 128+adapter = 250zł z szipem. (szybki dostęp, ale większa prądożerność, możliwość włożenia drugiej baterii w pionie po zlutowaniu)

 

Sandisk SD 128 + tarkan dual SD = 130 z szipem + 150 =280 (zadowalający czas dostępu, który nie robi mi różnicy, brak drenażu baterii, możliwość wrzucenia drugiej karty w przyszłości 2x128GB :woot: )

 

Chyba jednak to drugie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dualu czas pracy podobno około -15% w stosunku do pojedyňczej SD. Jest dobrze.

 

https://www.tarkan.info/20150921/tutorials/modding/runtime-shootout-dual-sdxc-msata-sdxc-and-original-hard-drive

Edytowane przez vicarioux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawdź na innej karcie, z Kingstonami tutaj parę osób (w tym ja) miało różne przygody.

dzięki za odpowiedź.

 

nie miałem ostatnio czasu na próby z ipodem.

niestety inna kartę miałem tylko na chwile i niby działa ok, ale kingston też na początku dobrze działał.

ipoda odłożyłem na dłużysz czas i dzisiaj pomyślałem ze jak gram rockboxa to może coś będzie działać. rockboxa udało mi się wgrać bez problemu jednak nie dałem rady wgrać żadnej muzyki. odtworzyłem ipoda w itunsie zainstalowałem jeszcze raz rocboxa i prawie wgrałem muzyke. po tym zajściu cały czas po logu apple pojawia sie smutny ipod z informacja o stronie apple. wczesniej jak sie to pojawiało to raz a potem się włączał sprzęt czy z ios czy rockbox.

 

zastanwiam sie czy to karta czy może adapter.

 

ale głównie pisze z pytaniem czy sandisk ultra jest bardziej stabilną do ipoda kartą?

Niestety nie mogę znaleźć listy kart kompatybilnych.

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W październiku się zaopatrzę w takiego dual SD, zobaczymy co zaoferuje

 

Wysłane z mojego XT1032

Czyli jednak adapter ? Jeżeli od Tarkana, to na jego stronce masz listę kompatybilnych i sprawdzonych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@krz, mam przetestowany i dzialajacy komplet adapterow ktory idzie z karta 64gb microsd w moim video 5.5 (zip-cf, cf-microsd) - co ciekawe u kumpla ktory tez mial video 5.5g moj zestaw nie szedl - wszystko zalezy od wersji plyty glownej - ja miałem szczescie. Jak chcesz moge wrzucic tu linki / zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krz Ale mówisz że nikt nie robił z dualem? Zastanawiałam się nad tym adapterem, ale na razie z pojedynczym niebieskim adapterem robiłam i wychodziło różnie.

Chyba mi wysłali jakiś wadliwy ostatnio.

 

adikadik

to zapodaj :)

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krz, mam przetestowany i dzialajacy komplet adapterow ktory idzie z karta 64gb microsd w moim video 5.5 (zip-cf, cf-microsd) - co ciekawe u kumpla ktory tez mial video 5.5g moj zestaw nie szedl - wszystko zalezy od wersji plyty glownej - ja miałem szczescie. Jak chcesz moge wrzucic tu linki / zdjecia

Adik, ale właśnie chodzi mi o dual. Trafić 2x64GB wychodzi dużo taniej niż 128 czy jakiś mSATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności