Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ma to to opcję wymazywania SSD?

Może i ma w nowej wersji. Jeszcze z takiej opcji nie korzystałam.

 

Gdybyś kiedyś musiała skorzystać z takiej opcji, pamiętaj żeby omijać programy które nadpisują powierzchnię dysku zerami czy tam randomowymi danymi - w przypadku SSD coś takiego nie zadziała a może nawet zaszkodzić.

Ustrojstwo zaimplementowane w Parted Magic działa w trochę inny sposób - wysyła do modułu sterującego(czy jak to się tam zwie) sygnał, który podbija napięcie i powoduje wymazanie oraz reset komórek pamięci... za jednym zamachem pozbywasz się danych i przywracasz dyskowi wydajność jak w dniu zakupu.

Jest kilka podobnych programów ale tylko ten w Parted mam sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te adaptery drogawe są

 

Ale karty SD tańsze od CF.

 

 

Ustrojstwo zaimplementowane w Parted Magic działa w trochę inny sposób - wysyła do modułu sterującego(czy jak to się tam zwie) sygnał, który podbija napięcie i powoduje wymazanie oraz reset komórek pamięci... za jednym zamachem pozbywasz się danych i przywracasz dyskowi wydajność jak w dniu zakupu.

 

Dzięki, dobrze wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi się już odechciewa tego CF moda, nie wiem czy nie lepszym patentem jest wypróbowanie SD-CF moda...

Te adaptery drogawe są... Niezbyt opłacalna inwestycja. Lepiej zostać przy CF, tylko nie Kingston :D

 

Wycięte na frezarce

 

W sensie, że które adaptery?

Same adaptery SD-CF są w PL drogie(ponad 100 zł) i nie wiadomo które działają ale już zakup adaptera Zif-CF + adapter SD-CF(iFlash Bundle) od Tarkana wychodzi taniej niż kupno samego SD-CF u nas.

Kolejna sprawa - jak wspomniała Thais, karty SD są tańsze niż CF i odnoszę wrażenie, że bardziej niezawodne.

 

Można jeszcze zrobić SSD moda, tyle że koszt adaptera (44$) i dysku SSD to trochę porażka... chociaż widziałem Cruciale(3,3V) za niecałe 300 zł(128GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mi się już odechciewa tego CF moda, nie wiem czy nie lepszym patentem jest wypróbowanie SD-CF moda...

Te adaptery drogawe są... Niezbyt opłacalna inwestycja. Lepiej zostać przy CF, tylko nie Kingston :D

 

Wycięte na frezarce

W sensie, że które adaptery?

Same adaptery SD-CF są w PL drogie(ponad 100 zł) i nie wiadomo które działają ale już zakup adaptera Zif-CF + adapter SD-CF(iFlash Bundle) od Tarkana wychodzi taniej niż kupno samego SD-CF u nas.

Kolejna sprawa - jak wspomniała Thais, karty SD są tańsze niż CF i odnoszę wrażenie, że bardziej niezawodne.

 

Można jeszcze zrobić SSD moda, tyle że koszt adaptera (44$) i dysku SSD to trochę porażka... chociaż widziałem Cruciale(3,3V) za niecałe 300 zł(128GB).

Może faktycznie opłacalna sprawa jak planujesz wymieniać te karty częściej. Juz prędzej bym się właśnie w SSD bawił. Niestety u nas co by nie wybrać, to wszystko drogo wychodzi...

 

Wycięte na frezarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zrobić SSD moda, tyle że koszt adaptera (44$) i dysku SSD to trochę porażka... chociaż widziałem Cruciale(3,3V) za niecałe 300 zł(128GB).

 

A po kiego grzyba ci adapter do ssd? Przecież są dyski ssd na ipodowy zif i rozmiar 1.8''.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super :) Ja jak zwrot hajsu dostanę, to zrobię podejście nr 2 do CF 64-gigowej, ale już chyba nie Kingston :P

 

Chcesz listę działających kart? Wśród kart o pojemności 64GB dostępnych na naszym rynku nie ma wielkiego wyboru... przynajmniej jeżeli nie zamierzasz wywalać sporej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to super :) Ja jak zwrot hajsu dostanę, to zrobię podejście nr 2 do CF 64-gigowej, ale już chyba nie Kingston :P

 

Chcesz listę działających kart? Wśród kart o pojemności 64GB dostępnych na naszym rynku nie ma wielkiego wyboru... przynajmniej jeżeli nie zamierzasz wywalać sporej kasy.

 

Nie trzeba póki co, uznałem, że się w X1 i 64 GB na microSD zaopatrzę zamaist pakowania 64 gigów w iPoda :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz, ja też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem... Dodatkowo zżera mnie ciekawość jak X1 sprawdzi się z jakimś ampem typu SMSL albo Topping.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x1 z ampem lepiej ale kurde to ma być w końcu sprzęt mały

imod to co innego sprzęt z innej epoki działają do dziś

 

ide jest prosta

tani sprzęt powinien wystarczająco napędzić średnie doki na coś więcej amp

średni sprzęt powinien wystarczająco napędzić drogie doki na coś więcej amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie X1 gra fajnie, ale dużo słuchawki roboty robią, z M50x nie słyszałem tego muła i przesadnej ciepłoty, której się obawiałem. Z tego co się czyta to dużo nowy soft robi.
Do domu dokupić wzmaka i będzie fajnie.

A iPodzik zostanie z sentymentu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie X1 gra fajnie, ale dużo słuchawki roboty robią, z M50x nie słyszałem tego muła i przesadnej ciepłoty, której się obawiałem. Z tego co się czyta to dużo nowy soft robi.

Do domu dokupić wzmaka i będzie fajnie.

 

A iPodzik zostanie z sentymentu :P

Ja już X1 słuchałem ale bez ampa i jedyny problem jaki z nim miałem to wybredność względem słuchawek - chyba jeszcze żaden z moich DAPów nie był tak marudny.

Z HD661 grał fajnie, ProAlphy też całkiem ale już z HM5 i Phonakami było słabo.

Ciekawe jak się zgrywa z HP100, K550 albo SHP9500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam w sobie X1 gra fajnie, ale dużo słuchawki roboty robią, z M50x nie słyszałem tego muła i przesadnej ciepłoty, której się obawiałem. Z tego co się czyta to dużo nowy soft robi.

Do domu dokupić wzmaka i będzie fajnie.

 

A iPodzik zostanie z sentymentu :P

Ja już X1 słuchałem ale bez ampa i jedyny problem jaki z nim miałem to wybredność względem słuchawek - chyba jeszcze żaden z moich DAPów nie był tak marudny.

Z HD661 grał fajnie, ProAlphy też całkiem ale już z HM5 i Phonakami było słabo.

Ciekawe jak się zgrywa z HP100, K550 albo SHP9500.

 

No ja mam farta, bo słuchałem X1 na jednych słuchawkach i mi sie bardzo spodobało. X1 za słuchawkami bez wyraźnej góry raczej dobrze się nie zgra. Z K550 i HP100 może być fajnie.

 

Przydałoby się sprawdzić zestaw X1 + amp + DT990 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt990 mają full detali a ty chcesz go napędzać słabym dapem bez detali ???? ludzie ... to jak zawieszenie subaru z silnikiem fiata 500 :D

parujcie sprzęty klasą nie tylko tonalnie, ale wiecie ja głuchy jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Moja karta jednak była uwalona - sprzedałem i dzisiaj dostałem info, że się sypie.

Koleś ugodowy więc problemu nie ma - kazałem odesłać i karta poleci na gwarę albo zwrot z tytułu niezgodności towaru z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gostek który kupił moją CFkę wspomniał, że bawił się w CF-SD moda i potwierdza, że jest to lepsze i pewniejsze rozwiązanie. Ogólnie spoko koleś a już się bałem, że mogę zarobić negatywa - jak widać trafiają się normalni ludzie na alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gostek który kupił moją CFkę wspomniał, że bawił się w CF-SD moda i potwierdza, że jest to lepsze i pewniejsze rozwiązanie. Ogólnie spoko koleś a już się bałem, że mogę zarobić negatywa - jak widać trafiają się normalni ludzie na alledrogo.

moze podpytaj skad bral adaptery i bys nas tutaj uswiadomil :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też się pokuszę o tego sd moda. Wypadało by taki temat założyć..

Można spróbować a nowy temat niepotrzebny, wystarczy edytować tytuł i poszerzyć zakres tematyczny.

 

Gostek który kupił moją CFkę wspomniał, że bawił się w CF-SD moda i potwierdza, że jest to lepsze i pewniejsze rozwiązanie. Ogólnie spoko koleś a już się bałem, że mogę zarobić negatywa - jak widać trafiają się normalni ludzie na alledrogo.

moze podpytaj skad bral adaptery i bys nas tutaj uswiadomil :)

 

Zobaczę co da się zrobić ale można też brać gotowca od Tarkana(iFlash Bundle):

 

http://www.tarkan.info/store

 

U nas sam adapter SD - CF potrafi kosztować ponad 100 zł a tam masz komplet z darmową przesyłką.

Oczywiście zamiast karty SD można użyć adaptera SD i zaaplikować kartę microSDHC/XC - Sandiski ultra podobno śmigają bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/adapter-karta-cf-ii-sd-sdhc-sdxc-extreme-gb-i5015723150.html

http://allegro.pl/adapter-zif-ce-dysk-1-8-do-cf-ipod-dell-d420-d430-i5015723316.html

ten adapter zakupił

ale, uwaga, to też znalazł. Cena w Polsce podejrzana, ale patrząc na eBaye itd. to wydaje się, ze koleś po prostu sproawdza zza granicy hurtowo:
http://allegro.pl/karta-pamieci-128-gb-sdhc-sdxc-sd-klasa-10-adapter-i4974980111.html
Aż zamówiłem, jak się fejk okaże, to zwróce, chcoiaż komentarze wskazują na sprawną kartę :)

Adaptery mu przyszły, pozostało na kartę czekać. Jak wszystko razem zadziała, to mamy sprawnego SD moda w cenie 160 zł za 128 GB :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności