Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

ESD (ang. Electrostatic sensitive device) – urządzenie czułe na wyładowania elektrostatyczne

ESD (ang. Electronic Software Distribution) – elektroniczna dystrybucja oprogramowania


Czyli tak BTW to mogłeś bio-prądami go też uszkodzić choć to moło możliwe i mi np. nigdy nic takiego się nie przytrafiło.

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESD - Electrostatic discharge...

Warto używać też angielskojęzycznej Wiki, jest więcej haseł :)

A to, że czegoś nie widzisz, to nie znaczy, że nie istnieje. Nie muszą od razu pioruny strzelać z tego ipoda :)
Poza tym trudno udowodnić, że akurat esd było przyczyna uszkodzenia, więc ja też mogę powiedzieć, że mi się nie przydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja -_- tylko że przeważnie są to na tyle małe wyładowania że nic nie uszkodzą ale na wszelki wypadek gumowe rękawiczki i uziemienie przy dłubaniu w elektronice, a szczególnie kosztownej nie zaszkodzą. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam zgromadzonych, tak przeglądając temat wpadł mi do głowy pomysł i nie wiem czy był wspomniany, ale tak przelatując wzrokiem to nie zauważyłem. Otóż patrząc na ceny kart cf.. no jest słabo. Natomiast co, jeśli użyć adaptera zif do sd? Na amazonie znalazłem taki za 11 dolców. Karty SD mają całkiem przystępne ceny. Teraz tylko kwestia - czy to może działać? Ktoś wie? Fakt faktem SD mają niższe prędkości, ale nie wiem jakie jest minimum dla iPoda 5g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Micusek: zależy na co patrzysz, bo faktycznie ceny szybkich Sandisków itp. będą wysokie, ale zdarzają się też perełki typu Pretec 233x 32GB za jakieś 130 zł - może i szybkością nie szokuje, ale w iriverze H10 działa mniej więcej równie szybko jak oryginalny dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W sumie racja -_- tylko że przeważnie są to na tyle małe wyładowania że nic nie uszkodzą ale na wszelki wypadek gumowe rękawiczki i uziemienie przy dłubaniu w elektronice, a szczególnie kosztownej nie zaszkodzą. ^_^

ino się mylisz są elementy co można uwalić od 30V, gdzie ubranie może ci wygenerować spokojnie 100-1000V ty nie poczujesz ale elektronika ESD tak ...

oczy by wam wyszły jak by zobaczyć co firmy stosują przeciw uszkodzeniom ESD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam problem

kupiłem karte cf kingstona dobry zielony adapter, włanczam ipoda wszystko smiga, ale włączam tryb dysku wyskakuje mi komunikat o podłączeiu do itunes

a kiedy to robię ipod nie pokazuje sie w itunes powiedźcie mnie ułomnemu człekowi co powinienem zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na tym iPodzie? Może sformatuj go, bo wygląda na to, ze nie masz partycji zrobionych na karcie.
Użyj jakiegoś programu do partycjonowania i tam powinno być widać dysk ipoda jako niesformatowany.

Oczywiście format na FAT32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma problem:

mam problem

kupiłem karte cf kingstona dobry zielony adapter, włanczam ipoda wszystko smiga, ale włączam tryb dysku wyskakuje mi komunikat o podłączeiu do itunes

a kiedy to robię ipod nie pokazuje sie w itunes powiedźcie mnie ułomnemu człekowi co powinienem zrobic

 

Fatso odpisał:

Padla plyta w ipodzie.

 

Thais, nie umie czytać ze zrozumieniem. :P

To fajnie, że naprawisz te płyty Fatso, ale czy nie pomyliły ci się czasem tematy?

 

 

Podsumowanie, objaw opisany przez kolegę to przypadek którego mam domu kilka(naście) sztuk. W każdym padło "szkiełko". Wymiana jest kłopotliwa, ale w końcu mi się uda, o czym nie omieszkałem poinformować.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Easeus Partition Master.

Chociaż mniejsze karty można też windowsowym programem sformatować.
Zdaje się, że przy większych niż 32GB jest już ograniczenie dla FAT32, o ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności