Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Cal! a HD380PRO


scobel

Rekomendowane odpowiedzi

witam was moi kochani użytkownicy, mam wielkie pytanie i mam nadzieje, ze uda mi sie znalezc na nie odpowiedz, do sedna.

chciałbym kupic słuchawki nauszne z jak najwieksza scena, chodzi mi o słuchawki podobne do audeo pfe 111, lecz nauszne, moga byc otwarte, bede słuchał w domu z ipoda+lod+fiio e11, wiec z napedzeniem problemow nie bedzie:)

w oko wpadly mi znane mi juz dobrze słuchawki, lecz nigdy nie słuchane na tym połaczeniu, mianowicie Snnheisery HD380PRO i CAL!

czy w te oba modele warto sie pakowac? kupic hd380, czy moze kupic cale i rekablowac? co da wiekszy efekt? a moze inny model słuchawek, za wszystkie odpowiedzi bardzo dziekuje, mam do wydania +-400zl, jednak jezeli bedzie warto moge stowke dorzucic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o superluxach slyszal? HD668b do spokojniejszych gatunkow (jazz, klasyka) nadaja sie znakomicie i imo maja w sobie cos z audeo, bass nie lupie po czasce co mi absolutnie odpowiada, gora jest wyraznie zarysowana (czasem az nazbyt), srodek tez potrafi zagrac, sa polotwarte, cena smieszna, a mozliwosci ogromne, dorzucisz nowy kabel i nawet na welurowe pady starczy w granicach 400zl

 

masz e11 wiec z napedzeniem nie bedzie problemu, w sumie to swoich nie podpinalem pod fiio... i nie podepne przez jakis czas, bo wypozyczony wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym kupic słuchawki nauszne z jak najwieksza scena, chodzi mi o słuchawki podobne do audeo pfe 111, lecz nauszne, moga byc otwarte, bede słuchał w domu z ipoda+lod+fiio e11, wiec z napedzeniem problemow nie bedzie:)

w oko wpadly mi znane mi juz dobrze słuchawki, lecz nigdy nie słuchane na tym połaczeniu, mianowicie Snnheisery HD380PRO i CAL!

czy w te oba modele warto sie pakowac? kupic hd380, czy moze kupic cale i rekablowac? co da wiekszy efekt? a moze inny model słuchawek, za wszystkie odpowiedzi bardzo :)

 

 

 

 

Senki hd380pro i CAL są to konstrukcjie zamkięte, bedą miały małą scene i dużo basu.

 

 

Minimum poł otwarte bedzie jeszcze bas i bedzie scena, otwarte mało basu a scena najwieksza.

 

Wiec jakie hd6x0, k50x, k70x lub poł otwarte i tu sugerowane superlux hd668.

 

Ew http://forum.mp3store.pl/topic/82595-modowane-sennheisery-hd-565/

 

 

 

 

 

 

Nie powiedziałęś do jakiego gatunku muzyki?

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała scena w HD380Pro? Miałeś w ogóle te słuchawki na uszach ? One mają większą scenę niż HD555. IMO Sennheisery grają lepiej niż CAL z Ipodami, nie wiem natomiast jak zagrają w połączeniu z E11. Jednak jeśli faktycznie zależy Ci na scenie to Superluxy wydają się lepszym rozwiązaniem, ale z ipodami grają po prostu źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała scena w HD380Pro? Miałeś w ogóle te słuchawki na uszach ? One mają większą scenę niż HD555. IMO Sennheisery grają lepiej niż CAL z Ipodami, nie wiem natomiast jak zagrają w połączeniu z E11. Jednak jeśli faktycznie zależy Ci na scenie to Superluxy wydają się lepszym rozwiązaniem, ale z ipodami grają po prostu źle.

 

x2

 

E11 dobrze współpracuje z takimi 668B ale szału nie ma. Ja stawiałbym na HD380 :) Albo któreś z shure SRH 440 podobno grają przestrzennie bardzo (750dj w sumie też), ale są chłodnawe z e11 może by się wyrównało, ale na ile cieżko powiedzieć... nie słuchałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter6 - otwarte i mało basu? no to posłuchaj np. beyerów dt 990pro...

ogulnie to tak bywa, no wiesz to inna półka cenowa nie można mieć wszystkiego za małe pieniądze a tych dt990 nie kupisz do 400zł, hd800 mają wszystko naj ale ile kosztują...

 

 

 

 

no to powiem tak które mają wieksza scene hd600 czy hd380pro ? akurat hd555 mają chyba za duzo basu

 

 

 

 

 

Czemu superluxy zle graja z ipodami ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800 nie mają wszystkiego naj, wiem bo miałem te słuchawki, znaczy w sumie to mają to co najlepsze w tym specyficznym brzmieniu Sennheisera, ale kosztują też znacznie więcej od słuchawek, którymi autor wątku się interesuje.

 

HD600 mają większą scenę, ale to chyba oczywiste, otwarta konstrukcja, 2x większa cena, ale HD380 wcale tej sceny małej nie mają, nie wiem czy nawet nie jest większa od tej prezentowanej w modelu HD681 Superluxa, a na pewno jest głębsza (nawet od tej w HD600).

 

Superluxy grają źle, ponieważ nie mają życia, barwy, a model 668B w dodatku jest piskliwy. To nie są słuchawki do zimnych grajków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodac, słucham rocka, metalu, screamo wiec mocne kawałki tylko, a jak sie sprawa ma z rekablowanymi cal? powinno wyjsc mniej niz za hd380, a podobno to zacne polaczenie, tak wgl wracajac do fiio, ipod z fiio nie jest zimny, jest wlasciwie idealny, bas jest od srednicy az do najnizszych rejestrow, gora pienka, srednica nie jest wycofana, jakby to powiedziec, wszystko jest na pierwszym planie, bardzo funowe granie, ale z duuza scena, sam nie wiem jak to opisac:"D

Edytowane przez scobel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodac, słucham rocka, metalu, screamo wiec mocne kawałki tylko

fiio nie jest zimny, jest wlasciwie idealny, bas jest od srednicy az do najnizszych rejestrow, gora pienka, srednica nie jest wycofana, jakby to powiedziec, wszystko jest na pierwszym planie, bardzo funowe granie, ale z duuza scena, sam nie wiem jak to opisac:"D

 

Chłopie! Jak masz blisko, to zapraszam do mnie na odsłuchy MS1i w welurowych padach. Mam też HD380 i bez porównania, wciągają je nosem :D Alessandro po wygrzaniu graja bardzo przestrzennie, a do tego jak przetwornik odsunie się od ucha w nowych padach to dosłownie mamy bajeczną scenę, nie tą z tych największych i odległych,lecz bardzo przestrzenną, napowietrzoną, ale bezpośrednią. Miód malina. :D Do twojej muzy idealne. Nie będę Cię namawiał, ale jakbyś posłuchał to bym nie musiał B). No i z Fiio nawet przed wygrzaniem bardzo ładnie to grało. Ja jak je wstępnie wygrzałem to się w nich zakochałem, potem był długi okres narzeczeństwa, puki nie postanowiłem ich porządnie wygrzać. Teraz mam z nimi miesiąc miodowy :D Audeo to pewnie staną się niewyraźne i bez życia jakbyś posłuchał MS1i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajdź do sklepu zatem i zapytaj sie czy sprowadzą Ci Alessandro. Normalnie zamawia się je ze strony producenta, ja też tak zrobiłem, tylko że mi naliczyli na granicy jeszcze VAT, choć nie zawsze tak robią, Q_nik'owi nie naliczyli na przykład. Teraz dolar zdrożał. Ja zapłaciłem z watem 370zł, teraz pewnie z VATem wyjdzie gdzieś 400 coś. Czasem ktoś sprzeda je na forum, ale to raczej rzadkość. Zapytaj się @krz może będzie chciał sprzedać swoje, bo podobno DT990pro wyparły MS1i u niego. W Polsce jako takim odpowiednikiem tych Alessandro są SR125 więc możesz je w tym sklepie posłuchać, chociaż mówię, po wygrzaniu i welurowymi padami to inne słuchawki w ogóle. Poproś o odsłuch w bowlsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności