Skocz do zawartości

Zmiana A825 na Nationite N2


Rekomendowane odpowiedzi

Czy poczuję jakość w miarę istotną różnicę w dźwięku przesiadając się na N2 z A825? Kusi slot na karty ale czy dźwięk jaki generuje jest wart zachodu? Grać miał by z Mee CX21, SL681 może jakieś inne doki jeszcze z nim szczególnie wchodzą w synergię? Raczej szeroki wachlarz muzyczny, poza jezzem i house.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sposób kreowania sceny i szczegółowość oraz oczywiście kontrola pasm w słuchawkach to te cechy będą na plus. Z tym, że N2 jest bezbarwny (neutralny), a sony ma bardzo kolorową i żywą średnice (ocieplony). Ogólnie jakość grania wzrośnie dość znacznie, natomiast możesz się przestraszyć charakterystyką grania N-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm M2 + CX21 to może być jak skalpel lecz w sumie takie analityczne brzmienie lubię, lecz odpowiedni impact i różnorodmy bass cenie sobie bardzo. Mam rozumieć, że N2 go nie posiada czy po prostu nie narzuca go tam gdzie go nie powinno być? Mało słucham portable i zastanawiam się czy iść w kierunku N2 czy w jakiś wzmak DIY i LOD z Sonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm n2 + CX21 to może być jak skalpel lecz w sumie takie analityczne brzmienie lubię, lecz odpowiedni impact i różnorodmy bass cenie sobie bardzo.

 

Nie wiem jak N2 zagra z CX21, ale analityczności bym się nie bał. Dlatego właśnie mówię o nim, że jest neutralny (a nie zimny). On ma dużą ilość szczegółów tak jak zimne źródło, lecz dźwięk sam w sobie nie jest chłodny, nie ma barw, ale chłodny też nie jest. On raczej pokazuje to co słuchawki same z siebie maja do zaoferowania. Dla przykładu z Re2 gra to bardzo fajnie. Re2 też nie pasują do zimnych źródeł, a z N2 rozwijają swoje aksamitne skrzydła. One są chyba podobne do tych twoich CX21. Wydaje mi się, że może to nawet dobrze zagrać, o ile odpowiada Ci takie brzmienie. N2 mogę porównać do swojego źródła stacjonarnego, ma dużo szczegółów i gra neutralnie.

 

Bas z N2 jest tak samo jak cały charakter grania odmienny od tego co w zwykłym grajku możemy spotkać. Jest bardzo dobrze kontrolowany, dzięki temu on nawet nie gra a "wybrzmiewa" nisko i fajnie jak na dobrych kolumnach. Ale.. ilościowo jest go trochę mniej, tzn nie jest on tak eksponowany jak w innych grajkach. Jest on bardzo dobry jako tło, lecz już słabszy jako odrębny element. Tak zupełnie inaczej niż sony E453 gdzie bas był napompowany i wyeksponowany. Znam bas A82x i wiem, że ilościowo tez nie ma go za wiele - tak więc wydaje mi się, że w N2 nie powinno być gorzej. A czy będzie lepiej? to zależy bo może Ci się bardzo to spodobać tak jak mi, a może Ci w ogóle nie podejść taki sposób wybrzmiewania.

Mam rozumieć, że N2 go nie posiada czy po prostu nie narzuca go tam gdzie go nie powinno być?

 

Dokładnie, nie narzuca go. Jest tam gdzie powinien być i nigdzie więcej. Lecz tam gdzie jednak jest słychać z jak wysoką klasą jest kontrolowany.

 

Mało słucham portable i zastanawiam się czy iść w kierunku N2 czy w jakiś wzmak DIY i LOD z Sonego.

 

A tego już Ci nie powiem. Chociaż zamiast inwestować w N2 to chyba jednak wolałbym zostawić sobie sonego by mieć coś na wyście (by coś grało w uchu) a do domu kupić takiego Fiio e10 (z preorderu na mp4nation.net) który teraz w chodzi lub audiotrack maya u5 który podobno bije uDaca ( nie tylko bym wolał - nawet zamówiłem ;) ). W lod do sonego bym się nie bawił -> prędzej kupił jakiegoś ipoda z LODem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności