Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe, max 150zł - rock/hard rock.


Mustamp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję słuchawek dokanałowych. Używać będę ich głównie w tramwajach, busach, pociągach, bardzo sporadycznie przy jeżdżeniu na rowerze także zależy mi na dobrym tłumieniu dźwięków z zewnątrz. Do tej pory najporządniejsze słuchawki jakie miałem, były to Kossy KSC75, więc za bardzo porównania nie mam, aby powiedzieć, w jakim stylu brzmienie potrzebuję. Ogólnie mówiąc najwięcej słucham rocka, hard rocka lat 80,90 - Pink Floyd, The Doors, Led Zeppelin, Guns N Roses, Aerosmith, też Muse czy The White Stripes.

 

Na razie przejściowo będę słuchał muzyki z telefonu - Samsung i550w. Potem gdy znowu pojawią się jakieś fundusze poszukam odtwarzacza pod już kupione słuchawki.

 

Dużo szukałem i znalazłem parę modeli o które chciałbym zapytać:

SoundMagic e10/e30 ?

BRAINWAVZ Alpha/ProAlpha/M1 ?

MEElectronics m6/m9/m2 ?

-coś innego?

 

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bo takie SoundMagiki eXX są jeszcze do 15 na promocji, jeżeli bym się do nich przekonał to bym kupił w mp3store ;) Dzięki z góry ;)

Edytowane przez Mustamp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 powinny być ok, imho warto brać je za te 130 zł, skoro są tak zachwalane. Tylko musiałbyś kupić później jakiś odtwarzacz, bo z tym Samsungiem może być średnio ciekawie. Ja bym brał na Twoim miejscu, bo w tej cenie to podobno świetna inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię - ten Samsung jeszcze chwilowo mi posłuży tylko, miesiąc-dwa i będe szukał odtwarzacza. W tej chwili nie mam żadnych słuchawek i dlatego są one priorytetem dla mnie.

 

E10 wydaję się idealne, i właściwie mógłbym już jutro z rana po nie pojechać - z tym, że czytając recenzje widzę że są one znakomite do elektroniki/hip-hopu, natomiast słabiej nadają się do rocka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz kupie taki, że napiszę za miesiąc "mam już słuchawki takie a takie, czy możecie mi doradzić odtwarzacz który najlepiej współgra z nimi?" ;) Raczej Clip/Clip+, skoro niedrogi i porządny ;)

 

Hm, a czemu ProAlpha? Po recenzjach widzę, że też bardziej do muzyki "Hip-Hop, House, R&B"..

Edytowane przez Mustamp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają lepszy wysokie tony. I do Clipa+ ponoć najlepsze z podanych.

 

Zgadzam się z powyższa wypowiedzią. Dodatkowo dobra separacja instrumentów, za to tłumienie jest na średnim poziomie pod tym względem oceniłbym je na 7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pff, właściwie każda osoba poleca co innego ;) SM e30, SM e10, Pro alpha, RE2? które z tych kilku modeli które wymieniliście będą posiadały najlepszą scenę?

 

Player to też niekoniecznie będie Clip, może N2, może iRiver e30. Jak na razie chcę po prostu wybrać jak najporządniejsze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Xears xe200pro lub xgf500pro, kupujac je ze strony xears.com i wpisujac kod promocyjny KLANGFUZZIS mozesz kupic te modele za 30euro + 8euro ship do Polski, bez kodu kosztuja odpowiednio 89euro i 109euro tak wiec raczej dobra opcja, wg mnie najlepszy wybor do 150zl:) poczytaj sobie o nich na head-fi.org, recenzje maja b.dobre

 

edit: ichris mial kilka sztuk 500-tek za 139zl, napisz do niego jesli jestes zainteresowany;)

Edytowane przez twardy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno SM PL-30 tłumią lepiej, ale brzmieniowo jednak są gorsze. Jeszcze NuForce też dobrze tłumią i Shure (z tych co posiadam). Z tych trzech najlepsze w mojej opinii są NuForce, ale do 150 to tylko używane znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, kupiłem ProAlpha, teraz zostaje tylko dobrać jakiś odtwarzacz do niego.. Nationite N2, Iriver e30, Sansa Clip+, coś innego?

 

Przecież było ze 3x napisane, że clip powinien być dobry do nich. Ale jak chcesz inwestować więcej, to po prostu szukaj ciepłego lub neutralnego grajka, koniecznie z niezłym EQ - chociaż może niektórym się podobać spora ilość wysokich i nie trzeba ich wtedy obcinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności