Skocz do zawartości

SE215 vs Mee CC51 ceramic


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ta klasa, ale czy ten charakter brzmienia?

No właśnie dobrze, że tulejka jest mała. Wydaje mi się, że małe tulejki (ADDIEM, Audeo) wchodzą mi łatwiej do ucha i go tak nie rozpychają jak te większe (X-ears, SM E10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o bas. Ogólnie te słuchawki wydają mi się płytkie i brakowało "mięska. Już dokładnie nie pamiętam ich brzmienia, ale dość mocno się zawiodłem. Może to wina źródła, ale z Wave teoretycznie powinny zagrać dość przyzwoicie. Dla porównania - ADDIEM mi się podobały dużo bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXy mają bardziej cofnięte wokale, mniej góry. Grają mniej w głąb nić CC51. Są mniej szczegółowe. Ogólnie CXy nie są jakies szczegółowe, ale bardzo kulturalne i ułożone. Dla wielu na pewno nudne, bo taka jest cena neutralności i spokojnych, wycofanych wokali. W CC51 tego nie ma. Nie ma też tego najlepszego wykonania, wygody i praktyczności. CC51 nie wyglądają na długowieczne. Tulejka jest w nich DUŻA. Taki design, że cała słuchawka to tulejka. Comply by pewnie ją nazwało T600, ale idzie gumki t400 z innych słuchawek założyć.

Gumki w zestawie grają chłodno, bardzo pięknie podają górę, wg mnie pasują jk ulał do Mee, ale nie da się ich założyć na inny model :D. Są przy tym wygodne. Problem polega na tym, że już na wstępie rozdarłem jedną. Trwałość CC51 Wg mnie leży i kwiczy. JEśli ktoś ceni sobie ją tak samo jak dźwięk i wygodę to najlepiej sięgnąć po A151. Basoluby pewnie sięgną po SRH215, acz SP51 też nie jest złym wyborem. Wg mnie oferta Mee jest najlepsza ze wszystkich popularnych marek na forach audio. Gdyby Darkside mi wysłał Soundmagic to pewnie bym mógł zweryfikować to, ale na razie nawet mnie nie ciągnie do tego :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

potwierdzam tulejka to conajmniej t500 hybrids nie założycie. pasują elastyczne t400.

 

i co do wczesniejszych wypowiedzi to nie jest osmy cud świata. to po prostu świetne słuchawki za ta kase. jakby były w obudowie od se215 przy cenie 400 nadal by były świetne. budowa a la doki a nie iemy to ich największa wada.

 

taka podwójna armatura z wooferem ale z jednego dynamika.

 

co do mocy faktycznie sa pradozerne. na sgs uzywam miedzy 2/3 a 3/4 ale to nie problem przecież

 

Tak, ale mają też o wiele lepszą, naturalną barwę

 

Ale ja się boję znowu, żebym się nie utopił w tym basie, po doświadczeniach z XGF500Pro... ; )

 

A da się te Mee nosić z kablem over-the-ear? Przy ADDIEMach mi się to sprawdzało, bo choć nie bardzo pomagało na microphonics, pozwalało mi prawidłowo włożyć słuchawkę do lewego ucha, z czym mam często problem przy różnych słuchawkach

 

kurop, dynamiki z klarowniejszą górą niż armatury (tak, wiem, grające dynamicznie...)?

 

pokaż mi gdzie napisałem ze góra jest klarowniejsza niz w armaturze. chyba ze masz na mysli addiem gdzie nie ma typowych przetwornikow armaturowych jezeli tak to nadal przy tym zostaje i wyzywam na pojedynek addiem. moge ci wyslac cc do testow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam tulejka to conajmniej t500 hybrids nie założycie. pasują elastyczne t400.

huh.gif wyglądają na dużo mniejszą

 

pokaż mi gdzie napisałem ze góra jest klarowniejsza niz w armaturze. chyba ze masz na mysli addiem gdzie nie ma typowych przetwornikow armaturowych jezeli tak to nadal przy tym zostaje i wyzywam na pojedynek addiem. moge ci wyslac cc do testow

Napisałeś, że w porównaniu z nimi ADDIEMy mają zapiaszczoną górę, z czego wynika, że są od nich klarowniejsze, no a ADDIEMy to podobno armaturka. Chodziło tylko o to

 

Nie mam już moich kochanych addiemków, ale i tak bardzo chętnie zbadałbym te Mee... ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z CC51 i A151 ? Jak wyglądają różnice brzmieniowe ? Wnioskując ze zdjęć, A151 jakością wykonania są o klasę wyżej, tylko jak z dźwiękiem ? Zastanawiam się nad kupnem jednych z nich i małe porównanie bardzo przydałby się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się przerzucę tu. Jak jest z trwałością tych słuchawek? Wiecie, wtyk L i nigdy nie wiem jaki jest lepszy. Bo ostatnio trzy pary pod rząd mi się załamały przy jacku, obie pary Nuforców i Philipsy SHE9501. Zaczyna mnie to po prostu irytować ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

a151 jakos mi nie podeszly. po prostu nie i koniec brzmia zbyt plasko.

 

co do zapiaszczonej gory w addiem to ona faktycznie taka jest. a w addiem zamiast 2 przetwornikow armaturowych jest jeden podwojny i to chyba nawet typu siren czyli nie najwyzszych lotow.

 

trwalosc - testowki mialem z miesiac przezyly codzienne katowanie i powazna glebe rowerowa gdzie wypiely sie z sgsa musialem zachaczyc kablem i byly cale i zdrowe teraz katuje je Pan Owca. Ja z kolei mam cc51p i mam fabryczna wade w nich bo przy wkladaniu na biflange zasysa mi jeden przetwornik i musze dobrze ustawic je w uchu zeby prawidlowo graly. wada fabryczna zdarza sie w kazdych sluchawkach a raczej w sluchawkach kazdego producenta pewnie wymienia mi bez problemu na inna pare.

 

tak czy inaczej kabelki sa ok a brzmienie podoba mi sie na tyle ze poki co przy nich zostane. Jeszcze dodam ze w wersji cc51p jest niezly mikrofon. Dziala nawet pod t-shirtem nie trzeba wywalac kabla na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nie narzekać, ale też wg mnie jest na co. To jest taki sam kabel jak w pospolitych słuchawkach, które bywa, że psują się przy jacku. Obudowa bardzo fajna, ale u mnie ma brzydkie wykończenie klejenia metalowej częsci do ceramicznej. Niepokoi mnie to.

A151 jest bardziej kompletnym modelem. Ich dźwięk jest klasycznym przypadkiem "liniowość czy płaskość?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mikrofon na jakiej jest wysokości? Bo w ADDIEMach czy NFach to jak stoisz - przy szyi. Widzę tu tak zachwalacie, chyba sobie je kupię ; ). Mam nadzieję, że nie będą "przebasowione".

 

// E, widzę, że pilot optymalnie jak w powyższych.

Edytowane przez Vinnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe doki, podobają mi się na fotkach. Wg recenzji lkoerla są dość podobne w brzmieniu do starszych i bardziej basowych modeli Xears. Ciekawe jakby wypadły w porównaniu z najnowszym. Martwią mnie obawy rhalfa co do budowy ale również wady wymienione we wspomnianym teście:

 

Cons: Very mild driver flex; not for those with very narrow ear canals; removing shirt clip may be hazardous to the cable; L/R markings can be hard to see under low light

 

Szczególnie pierwsza jest dla mnie bardzo niepokojąca. To była największa wada Xears w starszych modelach, którą na szczęście w znacznym stopniu poprawiono. Ktoś może potwierdzić siłę tego efektu?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na doki Brookstone CDD i będę chciał je porównać w recenzji z Xears XGF500Pro. Szukam też trzeciego modelu do zrecenzowania. W tej chwili waham się między dwoma modelami z tego tematu... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tipsów. Na Thomsonach nie odczuwam zmulenia, ale zgadzam się, że Xearsy są dość ciemne - podobnie jak AKG K 370. Tulejka CC51 ma aż 6mm i myślę, że tu Thomsony mogłoby się sprawdzić idealnie. Na pewno by się je dało założyć bo są z cienkiego silikonu a po jakimś czasie się wyrabiają i potrafią spadać z T400 (5,5mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności