Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze odtwarzacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu poszukuje nowego odtwarzacza, ponieważ mój Stary Microsoft Zune 1g 30GB uległ uszkodzeniu. :(

Mam na oku Ipody ale sam nie wiem co jeszcze wybrać.

Mój budżet wynosi 300 zł ewentualnie postaram się coś jeszcze więcej załatwić.

Oczekuje od sprzętu, żeby:

-Posiadał dużą pamięć, oj dużą... Najbardziej mi na tym zależy. Pojemność co najmniej więcej niż 8GB.

-Wytrzymała bateria, żeby trzyma kilka dni...

-Co do dźwięku nie mam jakiś specjalnych upodobań... (Posiadam następujące słuchawki: Cresyn HP-500o raz Panasonic HJE120, Słucham każdego rodzaju muzyki)

-A i dobrze by odtwarzać posiadał trochę więcej mocy wyjściowej, bo lubi posłuchać głośno muzyki oraz aby mógł pociągnąć bardziej wymagające słuchawki

-Duży ekran :) Lubie obejrzeć czasem jakiś film. (Choć nie wiem czy by to nie byłą moja pięta achillesową jeśli się dotyczy baterii :))

-Odtwarzacz wytrzymały i nie psujący się w miarę (bo każdy chyba wie jak to wygląda) Chce wydać więcej kasy i też żeby potrzymał kilka lat.

 

Nie mam za specjalnych upodobań co do grajków ale najbardziej w oko w wpadł Ipod Touch 1,2 i3 generacja (Można tanio znaleźć używane).

Chętnie posłucham każdej rady i propozycji :)

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedz. Jestem otwarty na różne propozycje, bo tak na prawdę nie znam się na odtwarzaczach zbytnio.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300 zł to ciężko ci coś doradzić, z tego co widzę Taczke w dobrym stanie to nie dostaniesz w tej cenie chyba że 2g i mocno zajechaną...jeżeli ma być duży wyświetlacz to dozbieraj troche i kup Touch 3g tylko nie 8 gb bo to to samo co 2 g...nie wiem jak to sie zgra z twoimi słuchawkami, ale niech się jeszcze inni wypowiedząwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisać, że do 300 zł powinieneś czasem na Allegro coś znaleźć (Touch 1G/2G 16 GB), ale widzę, że poszukujesz czegoś na szybko - cóż, w sklepach znajdziesz raczej tylko drogie, nowe generacje. W każdym razie, jeślibyś jednak szukał na portalu aukcyjnym, to warto się poprzyglądać ofertom, 1G z pamięcią 8GB szukałbym do 200 zł max, 16G - 250, więcej to już lekkie zdzierstwo zważywszy na fakt, że to już stary sprzęt, a co roku wychodzą nowe.

 

3G wersję 32 GB można było dorwać na niektórych licytacjach do 400 zł, ja za swojego dałem 350 (niedziałający głośniczek). Konkluzja: da się. Wcale nie muszą być to zajechane modele. Chociaż w przypadku Taczek, to zależy kto co ma na myśli twierdząc "zajechane" - bo plecki są prawie zawsze porysowane ;)

 

Co do samego playerka, to w zasadzie spełnia od wszystkie Twoje oczekiwania oprócz może ostatniego punktu --> tzn. nie jest to tandetny plastik czy coś, ale rzucać na ziemię go nie powinieneś - wymiana wyświetlacza to kosztowna sprawa, nie jest to żaden Gorilla Glass. No i wspomniany rysujący się tył - ciężko tego uniknąć nawet, jak sprzęt jest w pokrowcu.

 

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to ciężko ocenić który gra najlepiej - ilu ludzi, tyle opinii. Jedni twierdzą, że 1G (chip Wolfson, brzmienie bardziej ciepłe), a inny, że 2G wzwyż (Cirrus Logic - neutralne/zimne brzmienie z dużą ilością szczegółów). W sumie to widziałem więcej zdań, jakoby te nowsze grały lepiej. Cóż, ja miałem Toucha 1,2 i teraz 3G; dźwięku pierwszego z nich już praktycznie nie pamiętam, a 3G "wydał" mi się lepszy od 2G. W każdym razie to będzie bardziej zależeć od słuchawek, a uogólniając:

Touch to bardzo dobry odtwarzacz muzyczny :) Także jeśli będziesz mieć okazję, to polecam, bo tak jak ktoś kiedyś opisał: To super grajek jeśli chodzi o kwestię cena/jakość (mowa o używanych egzemplarzach) - do 300/400 zł możesz złapać już bardzo fajną i pojemną maszynkę, na której możesz surfować po internecie, grać itp. W tej cenie nic innego nie da Ci takich możliwości.

 

 

Aa i jeszcze kwestia mocy wyjściowej - Touche mają jej odpowiednio dużo (Siekiera w swojej recenzji pisał, że 3G dał sobie fajnie radę napędzając 250 ohmowe słuchawki). Widziałem jednak, że ludzie narzekają czasem na ten aspekt, że niby wersja europejska gra ciszej od tej z USA. Cóż, ja mam chyba model EU (z tyłu jest logo Orange) i gra mi to głośno, dla przykładu: na Fuze ze zdjętą blokadą używając moich 32 ohmowych potworów słuchałem gdzieś na 70% głośności, na Touchu 3G z również zdjętą blokadą już tylko na ok. 40-45 %. Co prawda Fuze do najgłośniejszych grajków nie należy, ale znowu cichy nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się rozejrzeć za Zune I gen na allegro, dysk 30GB, ekran lepszy niż w iPodzie 5 gen. dźwiękowo będzie słabszy od Taczki ale da radę. Zune software jak dla mnie był bardzo przyjemny w obcowaniu, a przynajmniej wygodniejszy niż iTunes. Filmy ogląda się nieźle, proporcja ekranu 4:3. Jeszcze lepszy byłby Zune II gen 80GB, większy i lepszy ekran, neutralny dźwiękowo. Ja sprzedałem swojego za około 300 zł na allegro ale one raczej rzadko u nas wpadają i na szybko go nie znajdziesz. Odnośnie taczki to z 1 gen wydają się solidniej wykonane niże następczynie, wadą jest brak sprzętowych przycisków ale jeśli znajdziesz egzemplarz ze sprawną baterią i nieporysowanym ekranem to może być to najlepszy wybór wg. twoich preferencji. Powinieneś tylko liczyć się z brakiem supportu aktualizacji Apple'a dla tej generacji, dodatkowo niektóre programy / gry z appstore mogą nie działać tak płynnie jak na nowszych generacjach w związku z trzyletnim programem wsparcia dla każdej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, podając zalety ipoda zapomniałem o ważnej rzeczy - iTunes. Z jednej strony fajnie można sobie posegregować/otagować muzykę, jednakże potrafi ten program i sam fakt, że korzystając z ipoda człowiek jest zmuszony do oprogramowania Apple, nieźle wkurzyć.

 

Na przykład ostatnio zrobiłem format dysku i co? Ano, z biblioteki iTunes wywaliło mi wszystkie albumy, w ogóle program przestał działać. Następstwo: po ponownym wgraniu muszę zgrywać wszystko od początku. Jakbym sformatował dodatkowo drugi dysk, na którym mam muzykę, to bym się dopiero wkurzył :P

 

 

Także przy wyborze musisz sprzętu od Apple musisz się zastanowić nad sprawą iTunes. Dla mnie jest on jednak do przełknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz także rozważyć Cowona A2, bardzo rzadko spotykana rzecz a cieszy jak to mówią :) w komisie leży wersja 30GB, świetnie nadaje się do filmów, nie ma ograniczeń typu iTunes, do muzyki także nieźle się nada. Zerknij do linku:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/80431-1beyerdynamic-dt880ed-2denon-ah-d1001-3cowon-a2-4-htc-touch-pro/

 

Nie ma podanej ceny ale powinno oscylować maksymalnie już przy Twojej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności