Skocz do zawartości

Sandis Sansa Clip Zip


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

co powinno się pokazując w win XP sp3 jak podłaczę sanse w trybie auto wykrywanie odtwarzacz jest wyłączony bo bateria mi się rozładowała , wyświetla mi się w sansie kabel USB i miga ikona baterii . Natomiast komp nie widzi sansy czy to normalne jest? Ile czasu ładuje się bateria jesli playerek podlaczony jest do kompa?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Zipa w wersji "nowe OEM" z alledrogo (popularna aukcja).

Gdzieś tam na forum wyczytałem, że wersje oem są mniej trwałe i że lepiej jest kupować wersję BOX.

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w dwóch zdaniach różnicę między OEM i BOX w odniesieniu konkretnie do Sansy Clip Zip?

Edytowane przez swiderr90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

troche odkopanie tematu....ale koledze swiderr90 i wszystkim innym odradzam oem....ktore zazwyczaj okazuja sie refurbished (jeśli nie zawsze, bo jakim niby cudem bez opakowania są). Tak jak to było z moją zwykłą sansą clip +.

 

Znalazłem gdzieś na stronie sansy ogłoszenie, iż takie mp3 nie beda przyjmowane na gwarancje, gdyz sa to czesto sprzety wycofane ze sprzedazy. Zazwyczaj koło numeru serii mają literke R.

 

I tak oto miałem mega problemy ze swoja clip+ i na dodatek sklep który mi sprzedał i miał sporo komentarzy pozytywnych zniknął, a naprawe musiałem sam opłacać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam kilka pytań odnośnie zipa zanm go kupię:

1.Jakie jest standardowo oprogramowanie w zipie? Piszecie że rockbox jest super lepszy itd, jeśli tak to w czym jest lepszy i czy jest obecnie na nowo sprzedawanych zipach?

2.Czy zipa można ładować np. wprost z ładowarki od samsunga galaxy note, bo widzę że wejście jest chyba takie same jak w samsungach np. s plus sII Note itd.

3. Czy żeby przerzucić mp3 na zipa trzeba coś wcześniej instalować na komputerze, czy też wykrywa go jako pamięć masowa i wystarczy zrobić kopiuj/wklej żeby cieszyć się nowymi mp3 na swoim zipie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Standardowo jest oprogramowanie Sandiska. Rockboxa musisz sam zainstalować. Odnośnie tego co może odsyłam do strony projektu. Po krótce, dłuższy czas pracy na baterii, rozbudowany equalizer i mnóstwo innych featuresów.

2. Nie wiem. Jeśli wejście jest takie samo to pewnie tak.

3. Nic nie trzeba instalować, działa metodą drag&drop jako pamięć masowa lub dodatkowo MTP jeśli używa się oficjalnego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest różnica pomiędzy odtwarzaniem mp3 z microsd a z pamieci wewnetrznej? bo nie wiem jakie połączenie zrobić. Tzn nie wiem czy brać 4gb odtwarzacz + 32gb micro sd, czy 8gb odtwarzacz +16gb micro sd. Cena w obu przypadkach wypada na to samo ale polaczenie 4gb odtwarzacza +32gb sdhc daje duzo wieksza pojemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli różnica dotyczy tylko baterii, o taką odpowiedź mi chodziło :) dzięki. A co jeśli chodzi o wybór wielkości pamięci wewnętrznej i doborze karty sd, chyba bardziej oplacalne bedzie wziąść 4gb odtwarzacz i 32 gb kartę prawda? Bo z tego co czytałem nie ma problemu z odczytem 32gb zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta pamięci skraca czas działania baterii, podobno te największe w pełni załadowane są katem baterii. Jeśli chodzi o szybkość to niestety przy dużej ilości utworów na karcie playerek potrafi czasem troszkę zmulić przy odczytywaniu danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze te teraz dałeś mi do myślenia, nie mam pojęcia jakie połączenie brać. Chiałem mieć biały kolor który jest robiony tylkgo z 4gd pamięci wewnętrznej ale z drugiej strony kolor ma dla mnie nie wielkie znaczenie a wychodzi że lepiej byłoby mieć pamięć 8 gb hhhhmmmmm. Całej 32gb bym nie zawalil ogolnie na dzien dzisiejszy mam 23 gb muzyki ale ciagle to bedzie rosło. Co byś zrobił będą na moim miejscu?

Edytowane przez czaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jeszcze w swoim clipie nie montowałem karty pamięci. Jeśli kupisz 8 GB to zawsze będzie 4 GB do przodu, a nie jest to dużo większa kwota. Jeśli 32 gb nie zjedzie mocno baterii to będziesz miał 40, a nie 36 gb i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jaka jest to różnica? 5 minut, 30 minut, 5 godzin? Nie wiem czy to są jakieś mega zauważalne różnice. Zależy jeszcze od używanego formatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nic w tym połączeniu nie przeszkadza. :) Od początku jadę z karty, nie przeprowadzałem testów jaka jest różnica w baterii na pamięci odtwarzacza kontra odczyt z karty. Mam ją zapełnioną do połowy. Przy musepacku ~170kb/s wyszło mi 16h40m, a ogg ~112kb/s 16h12m, przy czym ten drugi potrzebuje dużo więcej mocy i czasu do dekodowania. Wszystko z karty. Jeśli bym coś zmienił to jakbym nie miał co z kasą robić to kupiłbym kartę 64gb sformatował to FAT32 i wgrał tam FLAC. ;) (od 32GB działają pod rockboxem tylko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zipa 4GB z kartą 16GB i też nie narzekam, w razie W zawsze mogę dokupić karte 32GB ;)

 

Czaron87

Jak twoja plikoteka mocno urośnie to i tak się nie zmieści niezależnie od konfiguracji "pamięciowo kartowej".

Jeśli zaś chodzi o czas działania to też nie ma większego znaczenia bo przy obecnych pojemnościach wew. Zipa chcąc niechcąc i tak część muzy będzie grana z karty.

 

Gdyby Sandisk wypuścił Zipa w wersjach 8/16/32/64GB wewnetrznej pamięci to można by się pozastanawiać a tak różnica imo za mała żeby dopłacać do 8GB.

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji jest napisane, że odtwarzacz obsługuje karty do 16GB. Jak jest w praktyce nie wiem, bo od razu wgrałem Rockboxa. Ale na oficjalnym sofcie mogą chyba być problemy. Niech ktoś potwierdzi lub zaneguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów z kartami 32GB. I 16 i 32GB są robione wg tej samej specyfikacji (sdhc) i korzystają z tych samych kontrolerów a nie sądzę żeby Sandisk specjalnie montował w Zipie czy Clipie+ ograniczony/zablokowany kontroler. Co innego karty 64GB, tu jest loteria.

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty pamięci mogą zamulać z różnych przyczyn i rozmiar nie musi mieć z tym związku. NIska klasa, słaby kontroler, noname, niektóre karty źle reagują na zawalanie ich plikami "pod korek" i różne połączenia wymienionych. Nawet markowe karty mogą być kiepskiej jakości (Kingston).

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnym sofcie nie ma w ustawieniach opcji zmiany regionu. Region można ustawić tylko przy pierwszym uruchomieniu bądź po resecie.

Jest natomiast w ustawieniach opcja zmiany głośności odtwarzacza (ustawienia->ustawienia systemowe->głośność) ale nie wiem czy działa zależnie czy niezależnie od ustawień regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności