Skocz do zawartości

PlayStation Vita


Quake

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem PSV ma bardzo przystępną cenę jak za taki kombajn, problem w tym że jest to okupione wysokimi cenami kart pamięci:

 

- 4 GB: $30

- 8 GB: $45

- 16 GB: $70

- 32 GB: $120

 

Nowy rodzaj kart niekompatybilny z niczym innym (memory stick pro duo działać nie będą) a wymagany do sejvowania gier. Jak będziemy chcieli mieć 32gb np na filmy czy gry kupione na PSN to cena zakupu wzrasta nam o prawie 50%!! Nieźle wydumali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień premiery był wczoraj - w Japonii ;) A tak serio jak zobaczę jakiegoś tzw killera na tą konsole to kto wie. Póki co żadna gra mnie nie wzięła za serce i niechce sparzyć się tak jak przy pierwszym PSP. Co do jakości dźwięku, nie mów mi że masz zamiar używać takiego klocka jako odtwarzacza mp3? :blink:

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mówię właśnie psp jest duże a co dopiero ps vita

 

Moim zdaniem PSV ma bardzo przystępną cenę jak za taki kombajn, problem w tym że jest to okupione wysokimi cenami kart pamięci:

 

- 4 GB: $30

- 8 GB: $45

- 16 GB: $70

- 32 GB: $120

 

Nowy rodzaj kart niekompatybilny z niczym innym (memory stick pro duo działać nie będą) a wymagany do sejvowania gier. Jak będziemy chcieli mieć 32gb np na filmy czy gry kupione na PSN to cena zakupu wzrasta nam o prawie 50%!! Nieźle wydumali.

 

 

zaraz wymyślą adaptery to będzie hit jak jakaś firma zrobi adapter np na karty mini sd albo m2 lub pro duo

zarobią na tym ogromną kasę bo jak nie patrzyć w takiej konsoli to do w miare grania 60 gb to minimum będzie potrzebne ponieważ sony wydaje gry na 2 i 4gb nośnikach a z późniejszym wydawaniem gier mają ją zwiększyć

 

O kurcze cytat z oficjalnej strony playstion ta karta 2 tb to chyba by ze 100Tyś kosztowała

 

 

Kolejną nowością w NGP, ku uciesze wszystkich graczy, jest całkowita rezygnacja z UMD jako nośnika gier. Zostanie on zastąpiony bazującymi na kartach pamięci modułami, które pozwolą na zapis gier, stanów gry czy dodatków pobieranych z PlayStation Network. Jeśli Sony wesprze standard SDXC, a nic nie stoi na przeszkodzie, to teoretycznie będzie możliwe stosowanie kart o pojemności nawet do 2 TB. Teoretycznie, gdyż aktualnie największe nośniki tego typu mają pojemność 128 GB.

Edytowane przez machul333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak kupiłem psp miałem przeróbkę od razu

a po co gry na umd kupować można sprzedać komu innemu dużo osób zostanie przy zwykłym psp i kupią oryginalne gry z drugiej ręki

 

chwalić tylko że masz przeróbkę :)

 

chodzi mi o co innego, że te gry które już masz kupione to nie pograsz na vita, od tak- trzeba zapłącić by Ci ją wysłali na dysk w vita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie jednocześnie dziwi, bawi i przeraża... że 5% powierzchni kartu z grą ma być przeznaczone na:

- sejwy <- to jest w sumie normalne

- patche i aktualizacje <- O_o

 

... rozumiem że dobra poprawka to dobra rzecz, ale dotychczas gry konsolowe generalnie nie potrzebowały patchy (z uwagi na szeroko zakrojone testy) w przeciwieństwie do zabugowanych od metra gier na pecety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zawsze można dodać jakiś dodatek np jak w psp killzone liberation chapter 5 był to w ps vita będzie coś podobnego

no z tymi grami lipa ale na pewno ktoś ją przerobi ja na razie bd czekał do vity v2 ma mieć wyjście hdmi i 1gb ramu

Edytowane przez machul333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość istnieje zawsze, chodzi o poziom trudności... a im jest trudniej, tym później ktoś wpada na pomysł jak to zrobić (bądź w ogóle ma motywację, żeby to robić).

 

Anyway, ciekaw jestem jak w praktyce spisuje się vita... popatrzyłem sobie na listę startowych tytułów i nie kojarzę żadnej nazwy O_o

 

Ciekawe jak szybko znikną z półek tytuły na PSP, tak jak zniknęły tytuły na DS-a...

 

... nawet mimo tego, że to 3DS jest kompatybiilny wstecz, a Vita nie O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znikną do psp- zauważyłeś że to ps2 też nie zniknęły- dalej będą wydawane, nawet nowa wersja psp wchodzi przecież. To jest maszynka do robienia pieniędzy i dalej nią będzie. Choć teraz sony stawia dużo na vitę i mówią ploteczki (nie brać serio), że sony pozostanie na vicie- oleje ps4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole zainwestować w VITE oryginała mieć razem z grami multi rządzi szczególnie jak zrobią call of duty albo medal of honor

2 analogi to już będzie wypas

 

KHRoN

Poczekaj aż vite wydadzą to w tedy psp stanieje od razu morze nie dużo ale zawsze coś miałbyś tyle dobrych dier do nadrobienia że zwykłe psp ci by się nie znudziło

Edytowane przez machul333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co Wy na to?

 

Oto pełne zestawienie za okres od 19 do 25 grudnia:

  1. Nintendo 3DS - 482,200
  2. PlayStation Portable - 101,121
  3. Nintendo Wii - 91,176
  4. PlayStation 3 - 75,943
  5. PlayStation Vita - 72,479
  6. Nintendo DSi XL - 8,470
  7. Nintendo DSi - 5,894
  8. Xbox 360 - 4,245
  9. PlayStation 2 - 1,582
  10. Nintendo DS Lite - 32

 

Tak! W Japonii w tygodniu przedświątecznym sprzedało się więcej starego PSP niż nowej Vity, a premiera była 17 grudnia.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Japonia posiada trochę inny rynek z innym popytem niż obecny w Europie czy też Ameryce - japończycy wolą kupować gry japońskich producentów niż wspierać rynek zachodni, tj. coś z serii Mario Bros'a (który jest świetną grą) czy też gry opierające się na anime/manga. Widziałem zdjęcie z pierwszych dni sprzedaży PSV jak pewien japończyk niósł PSV razem z 5 grami, których tytułów nie mogłem zrozumieć, bo nie znam języka japońskiego, a nie były to gry pokroju Uncharted czy też innych z line-up'a :) A nie ma co ukrywać, więcej gier interesujących japończyków wychodzi na konsole Nintendo. To wszystko daje o wiele większą sprzedaż konsol Nintendo niż Playstation (gdyby Polska miała rozwinięty przemysł elektroniczny, i wyprodukowano by całkiem ciekawą polską konsolę, to samemu bym z ciekawości kupił). PSP zajęło drugie miejsce ze względu na obecne na nią gry o których wcześniej powiedziałem, warto też zerknąć na daty premier gier dla PSP mających nadejść np. na serwisie gry-online - 90% to japońskie gry.

 

Niemniej, niedawno zastanawiałem się, jaką konsolę kupić. PSV kusiło, ale wybrałem PSP. Dzięki CFW można odpalać gry z PSX (Oddworld czy też Command & Conquer na przykład) czy też SNES'a i GameBoy'ów co daje nam szerokie spektrum rozrywki. Oryginalne gry kosztują obecnie marne grosze - nową grę można kupić za 30 zł, a na allegro podejrzewam, że za psie pieniądze. A kiedy już PSP się znudzi (a minie trochę czasu), PSV stanieje, akcesoria również, zostaną opracowane adaptery z microSD do nowego formatu kart pamięci (te karty były ciosem poniżej pasa od Sony) oraz wyjdą nowe gry.

 

Obecnie kupowanie PSV jest kompletnie nieopłacalne, chyba że ktoś ma forsy jak lodu - 1000 zł za konsolkę w podstawowej wersji, do tego rozsądna karta pamięci od Sony za 1/3 ceny konsoli, wypadałoby zainwestować w etui czy też screenprotectora, a gry z line-up'u kosztują po 200 zł...za takie pieniądze można kupić nowego 3DS'a i PSP, a jeszcze zostanie kasa.

Edytowane przez Quake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności