Skocz do zawartości

PlayStation Vita


Quake

Rekomendowane odpowiedzi

Sony ma zamiar wypuścić nową generację PSP - PlayStation Vita. Hardware został mocno ulepszony w stosunku do poprzednich PSP, zresztą, spójrzcie sami:

 

Dane techniczne:

 

- Procesor: ARM Cortex-A9 core (4-rdzeniowy)

- Procesor graficzny: SGX543MP4+ (4-rdzeniowy)

- Pamięć: 512MB RAM + 128MB VRAM

- Wymiary: 182,0 × 18,6 x 83,5 mm

- Ekran: 5 cali (16:9), 960 × 544, OLED, pojemnościowy

- Kamery: przednia, tylna

- Dźwięk: Wbudowane głośniki stereo, wbudowany mikrofon

- Czujniki: Sześcioosiowy system czujników (trójosiowy żyroskop, trójosiowy akcelerometr), trójosiowy kompas elektryczny

- Komunikacja bezprzewodowa: 3G, WiFi, Bluetooth 2.1+EDR

- Czytnik kart Flash

- Z tyłu konsoli znajdować się będzie trackpad działający w technologii multitouch

- Wsparcie dla gier z poprzednich generacji PSP

 

I popatrzcie na to bydlę:

 

PlayStation_Vita_-_oto_nastepca_PSP_WIA_3874_ZAJ_6552_4001054920.jpg

 

Cena pre-order na Amazonie to ok. 250$ za wersję z samym WiFi, a za wersję z wbudowanym 3G (możliwość korzystania z internetu za pośrednictwem karty SIM) trzeba zapłacić 300$. Pre-order na Ultima.pl - 999 zł z zaznaczeniem, ze cena może się zmienić. Data wydania początkowo była planowana na 28 października, lecz niedawno ogłoszono, że dla Europy i USA data premiery będzie w 2012.

 

Co sądzicie o tej konsolce? Osobiście chętnie się w nią zaopatrzę ;)

Edytowane przez Quake
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 3G w konsoli to IMHO nonsens. W tablecie okej, przydatne ale w PSP to chyba nie...

 

Edit:

Choooociaż, skoro on ma ekranik dotykowy to mógłby już smartphone zostać. ;)

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie główną funkcją do której 3G się przyda, to gra multiplayer, poza tym, można korzystać z przeglądarki czy też chatu ;) Ewentualnie będąc gdzieś w trasie przez 3G można kupować i pobierać gry bezpośrednio na konsolę ;) Myślę, że nie wstawią modułu telefonu, bo wyobraź sobie sytuację, że grasz a ktoś Ci tyłek zawraca smsami czy połączeniami.

 

Sony twierdzi, że PS Vita wytrzyma na baterii tyle samo, ile poprzednie generacje (czyli ok. 5-6 godzin grania).

Edytowane przez Quake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

When Sony unveiled the PlayStation Vita this year, they didn’t go much into the details as to what features the handheld will have when it launches in early 2012. This year at E3, there are things that we’ve heard from various publishers in regards to a possible support of the PS2 Emulator on the Vita.

 

From the publishers we’ve spoken to, one of them mentioned that they are thinking of putting their PS2 games onto the Vita since majority of their games now are rare and it will be a great way for gamers to play their classic title on the handheld without the hassle of finding the specific PS2 game in stores. A term ‘PS2 Emulator’ was mentioned between our conversation about the Vita but when asked again about it, the publisher representative immediately changed the topic.

 

If PS2 Games will indeed be coming to the PS Vita, we sure can expect it to be distributed on the PS3, and PS Vita via the PlayStation Store.

 

Since we don’t have any official confirmation from Sony about this, we consider this as a rumor. We should hear more on what the PS Vita has to offer in the coming months as Sony will be revealing more of its features.

 

Więc kto wie, może będzie emulator PS2 dla PS Vita ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo bajka tyle że to będzie kolejny fail dla sony na miarę pierwszego psp. Wyjdzie pare gier genialnych i znowu pustynia się zrobi. Rynek handheldowy się znacznie zmniejszył przez smartfony i przede wszystkim tablety. Ogromnej ilości osób (w tym i mnie) do grania w ruchu wystarczą gry za dolara czy tysiące darmowych. Ten trend bardzo ładnie pokazuje katastrofalna sprzedaż 3DS i mizernie przyjętej hybrydy jaką jest xperia play. Miałem kiedyś zarówno psp jak i DS'a i pieniądze które miałbym przeznaczyć na PSV wole dołożyć do kupna nowego telefonu. Jedno urządzenie które zawsze mam przy sobie a do pyknięcia w coś na szybko w autobusie będzie aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 3G w konsoli to IMHO nonsens. W tablecie okej, przydatne ale w PSP to chyba nie...

 

Edit:

Choooociaż, skoro on ma ekranik dotykowy to mógłby już smartphone zostać. ;)

 

 

a jak chcesz kupować gry, czy ściagać patche nie mając żadnego napędu?:) Btw. info stare, bardziej cieszy fakt że stare psp ma być bez wi=fi i kosztować 400 zł nowe:)

 

@Spawn

co do rynku nie sądzę, zwłaszcza że 3/4 tytułów ma być w aspekcie- gramy na psp vita, przychodzimy do domu i kończymy na ps3 :) i zapominasz że to wszystko nie jest na nasze realia. To miała być konsola na dłuższe wyjazdy niż 15 min jazdy busem. Co jak co ale wszystkie heandy zjadają większość tych tanich gierek na andka czy os (nie mówię że wszystkie bo większość jest genialna jak to napisałeś- coś popykać). Tutaj chodzi o pełnoprawne gry. Nie wiem jak Tobie, ale mi o wiele wygodniej się gra klawiszami jakikolwiek niż samym ekranem dotykowym.

 

Gorsze jest to że pspvita nic nie wnosi- znamy już te technologie z innych urządzeń. Co do 3ds- to nie że nieudana konsola, a raczej brak tytułów na to + za droga. To się zmieni.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rynku nie sądzę, zwłaszcza że 3/4 tytułów ma być w aspekcie- gramy na psp vita, przychodzimy do domu i kończymy na ps3 :)

 

Mówisz o transfarringu (czy jak mu tam) ? Pomysł moim zdaniem niespecjalny z dwóch powodów. Pierwszy to, to że w gry typu uncharted wole zagrać na ps3 na dużym tv i dźwięku 5.1 co by docenić kunszt a nie mękolić się na małym ekranie (zakładając że gra na psv i ps3 będzie identyczna na tyle na ile to możliwe). A drugi powód: mam nadzieje że sony nie myśli że będę kupował tą samą grę dwa razy! (raz na ps3 a drugi raz na psv). Chyba że w momencie zakupu gry na ps3 dostaniemy możliwość ściągnięcia wersji na psv z PSN? Jakoś w to wątpie.

 

Oczywiście zgadza się że handheldy to zupełnie inny rodzaj gier ale fail psp pokazał że ludzie nie potrzebują gier ze stacjonarnych konsol do autobusu. DS się sprzedawał bo to było coś innego, nie było tam byle jakich konwersji z gamecuba tylko oryginalne gry pisane specjalnie pod DS'a. PSV to znowu mała wersja ps3 i dziwie się ze sony próbuje drugi raz tej samej strategii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo bajka tyle że to będzie kolejny fail dla sony na miarę pierwszego psp. Wyjdzie pare gier genialnych i znowu pustynia się zrobi. Rynek handheldowy się znacznie zmniejszył przez smartfony i przede wszystkim tablety. Ogromnej ilości osób (w tym i mnie) do grania w ruchu wystarczą gry za dolara czy tysiące darmowych. Ten trend bardzo ładnie pokazuje katastrofalna sprzedaż 3DS i mizernie przyjętej hybrydy jaką jest xperia play. Miałem kiedyś zarówno psp jak i DS'a i pieniądze które miałbym przeznaczyć na PSV wole dołożyć do kupna nowego telefonu. Jedno urządzenie które zawsze mam przy sobie a do pyknięcia w coś na szybko w autobusie będzie aż nadto.

 

Hmm...osobiście nigdy nie wydam więcej niż 300-350 zł za telefon, bo myślę, że przy bardziej zaawansowanych telefonach (powiedzmy 1000 zł) mamy jedynie płynny, lansiarski interfejs Androida, opadnie szczęka a po 15 minutach ją podniesiemy bo przejdzie nam zachwyt nad widgetami. A by napędzić te piękne i przyjazne widgety, potrzeba energii - Galaxy S II na baterii trzyma 1,5 dnia. Internet? Jeżeli kogoś stać na abonament i posiada darmowy, to rzeczywiście, fajnie jest poprzeglądać strony internetowe które nas interesują będąc na mieście. Ale jeżeli stawiamy na "kartę" a nie umowę z operatorem, to przenośny internet nie jest opłacalny i trzeba zacisnąć zęby aż wrócimy do domu i w spokoju przejrzymy to, co nas interesuje. Gry? Nie interesuję się zbytnio w temacie software na Androida, ale jestem pewien że gry na PSP czy też PSV są i będą bardziej rozbudowane. Podobno liczy się grywalność...spoko, ale ile można grać w warcaby?

3DS miał kiepską sprzedaż ze względu na fatalny line-up gier, jedyną grą w którą bym zagrał to "GTA Chinatown Wars", ale dla jednej gry nie kupię i nie kupiłbym konsoli. Xperia Play to była porażka - próba wciśnięcia ludziom pseudo-"telefonu-konsoli" z grami Java i na Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinatown wars był na ds zwykłego :) i to była najlepsza wersja ogólnie, tej gry.

 

@spawn- kwestia nie failu, tylko 3/4 gier to były odgrzewane kotlety z ps2. Może tutaj będzie inaczej, po za tym trzeba pamiętaj że psp to nie tylko konsola była na upartego. Ds to tylko gry i tyle. Za to 3/4 gier to jrpg i rpg ogólnie, dlatego tak się sprzedawał + czas pracy + to jakie to małe jednak + potem cena używek. Nie mówiąc o bibliotece gier z gameboy na Ds Light...

 

Psp vita się sprzeda, a wiesz dlaczego? Bo dzisiaj się bardziej liczy grafika, niż sama grywalność. Będzie- O JA!!! ALE KOZAK! i to tyle. Na 3ds jak bedzie jak z DS, to wróże sukces pod warunkiem że nintendo zachowa to co najlepsze :)

 

ps. ja bym zwykłe psp kupił, dla samego faktu posiadania i przejścia 10 gier, potem pewnie bym sprzedał. Poczekam aż za miesiąc będą po 400 zł, wtedy używki będą w dobrych cenach.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh te warcaby....

 

http://www.youtube.com/watch?v=jlBS6gq6IoQ

 

Tak gry na psv są jeszcze bardziej rozbudowane ale będą kosztowac po 150zł a gry na andka są po pare złotych, no może kilkanaście ;)

 

Psp vita się sprzeda, a wiesz dlaczego? Bo dzisiaj się bardziej liczy grafika, niż sama grywalność.

 

Gdyby tak było to nie call of duty sprzedawało by się w ilościach 20 milionowych a crysis ;) Grafika to się liczy ale na pc. Na konsolach większość gier wygląda identycznie i tylko najlepsze i najgorze odznaczają się na tym tle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh te warcaby....

 

http://www.youtube.com/watch?v=jlBS6gq6IoQ

 

Tak gry na psv są jeszcze bardziej rozbudowane ale będą kosztowac po 150zł a gry na andka są po pare złotych, no może kilkanaście ;)

 

 

ale, ale nie porównujmy tego- bo a) granie na samym ekranie dotykowym mija się z celem- jest po prostu dobre do gier typu "popykajmy sobie" (bądź ogólnie wolnych gier, gdzie nie trzeba dużo robić) B) czas pracy na smartphonie gier które wycisną z nich all- będzie tragiczny.

 

Niestety ceny, jak ceny- ale szybko spadają- akurat do psp nowe po 2 miechach kosztują już poniżej 100 zł, z reguły 79. Tutaj będzie podobnie, bo mamy dobry rynek SONY w polsce, nie to co Niny.

 

 

"Gdyby tak było to nie call of duty sprzedawało by się w ilościach 20 milionowych a crysis Grafika to się liczy ale na pc. Na konsolach większość gier wygląda identycznie i tylko najlepsze i najgorze odznaczają się na tym tle "

 

Więcej ludzi przyciągniesz na piękną grafikę. Akurat porównujesz rynek PC a henheld itp- które rządzą się inaczej. Popytaj się ludzi jakiś czy wybraliby psp czy ds- odpowiedz z reguły jest taka- "ds ma ****o nie gry, brzydkie i w ogóle be" To samo jest z innymi konsolami- to co ładniej wygląda bardziej przyciąga.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP to akurat wszyscy kupują bo bardzo szybko została złamana i można jechać z piratami z karty pamięci.

 

Co do odgrzewanych kotletów na psp to oczywiście racja tylko teraz mi powiedz ile całkowicie nowych gier powstaje na psv, bo jak dla mnie to też same odgrzewane kotlety, łącznie z uncharted który jak na handheldowe standardy ryje czerep, tyle że ja niechce mieć w kieszeni gorszych wersji gier ze stacjonarek tylko czegoś nowego i unikalnego.

 

Gry typu cut the rope, shaky tower itd to jest dokładnie to co chce mieć w kieszeni. Nie dosyć że śmiesznie tanie czy wręcz darmowe to unikalne bo nie będę w to grał w domu na ps3, a dodatkowo nie potrzebuje do tego dodatkowego urządzenia bo wydaje mi się że większość potencjalnych kupców psv ma i tak jakiegoś iphona czy inne ustrojstwo z androidem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP to akurat wszyscy kupują bo bardzo szybko została złamana i można jechać z piratami z karty pamięci.

 

Co do odgrzewanych kotletów na psp to oczywiście racja tylko teraz mi powiedz ile całkowicie nowych gier powstaje na psv, bo jak dla mnie to też same odgrzewane kotlety, łącznie z uncharted który jak na handheldowe standardy ryje czerep, tyle że ja niechce mieć w kieszeni gorszych wersji gier ze stacjonarek tylko czegoś nowego i unikalnego.

 

 

przeróbka ds- jest jeszcze bardziej prosta, ba i karty pamięci nie potrzeba "spacjalnej" + nie zbrickujesz konsoli praktycznie- nie to akurat przyczyniło się do sukcesu. Akurat PSP wyprzedziła sprzedaż DS dopiero niedawno :) Druga sprawa że rynek nie świadomy jest istnienia Nintendo Ds- większość ludzi ma przekonanie że to tylko mario z pegazusa i tyle.

 

Na psv to trudno mówić o czymś nowym na razie, bo sama konsola to wielka niewiadoma więc... Psp miało parę nowych tytułów (weź patapon na przykład).

 

Co do nowości- a powiesz mi czy te gry które pokazałeś to jest jakaś nowość na dobrą sprawę? Kompletnie nie. Zresztą teraz ciężko zrobić grę innowacyjną, z nowym systemem itp. Teraz się liczy ilość, nie jakość więc....

 

Cut the rope itp- jest dobre, ale na raz- przejada się po czasie. Z drugiej strony tanie- bo ile byś chciał za tak banalną grę? 100zł? nie sprzedało by się to wtedy nigdy.

 

ps. Trzeba nie zapominać że nie każdy kupuje przenośną konsolę, posiadając jej duży odpowiednik- np. mnie psp praktycznie zbędne, bo mam ps2.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry które pokazałem to nie jest nowość ale to są doskonałe zabijacze czasu do autobusu niemal za darmo i o to tutaj się rozchodzi. Nie mówie że nikt nie kupi psv bo to oczywiście bzdura, ale żeby konsola odniosła sukces muszą ją kupić nie tylko hardcorowi gracze. Na moim przykładzie np mam dwie duże konsole w domu i doskonałym uzupełnieniem dla nich jest właśnie smartfon do autobusu. Tak jak pisałem miałem zarówno psp jak i ds'a i grałem na nich niemal wyłącznie w domu lub w innych spokojnych miejscach bo w wiele gier trzeba się wciągnąć żeby czerpać przyjemność. Jakoś nie wyobrażam sobie wyciągania psp i odpalania god of war na poczcie stojąc w kolejce żeby pograć 10 minut a w angry birds i owszem. Wyciągam przejde 2 plansze, wyłączam i zapominam. Może następnym razem odpale za godzine a może za tydzień i nie potrzebuje więcej w podróży. Inna sprawa by była gdybym bardzo często robił długie trasy pociągiem czy samolotem. Ale do autobusu czy tramwaju psp czy ds jest zwyczajnie niewygodne bo trzeba mieć dwie ręce wolne. Telefon wyciągasz i sie bawisz kciukiem np w jewellust jednocześnie słuchając sobie muzyki z mp3 playera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i owszem, ale właśnie każdy ma inne cele i potrzeby... Ja np. wtedy odpalam grę w takich sytuacjach o jakich piszesz, mniej wymagającą. A w autobusie na 15 minut to i nawet rpg odpalam, kwestia wyłączenia się.

 

Dlatego pisałem- nie mylmy rynku- przenośnych konsol a gier na smartphony. Dwa inne targety praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby różne targety ale do niedawna wybór polegał na wybraniu ds czy psp. Teraz nagle powiedzmy połowa potencjalnych kupców zostanie przy smarftonie i grach za dolara (np ja) i rynek się znacząco zmniejsza. Ktoś jeszcze inny zamiast konsoli wybierze np ipada bo na dwie rzeczy go nie będzie stać. Rynek się znacząco skurczył moim zdaniem i nadal mamy dwie konkurujące konsole o znacznie mniejszy kawałek tortu. Jak będzie o tym się przekonamy zapewne za rok albo i dwa. Ja przewiduje że psv się sprzeda ale nie na tyle dobrze żeby opłacało robić się specjalnie gry tylko z myślą o tym systemie i będą miliony portów z ps3 i x360 tak więc będzie pustynia taka jak na psp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz- tylko jednak za cenę ipada masz wygodną konsolę z padem + jednak ciutę poważniejsze tytuły. Niestety rynek został na razie taki sam- wygodniej jest usiąść zagrać na wygodniej kanapie (dodaj do tego 4 znajomych) i chowają się henheldy i inne konsole + inne plusy które dają przewagę dużym konsolą. Inne to są targety jednak.

 

Sądzę że użytkownik typowy szybciej pc ulepszy niż kupi ipada do tego celu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja PSP miałem przez ponad rok i byłem z tych nielicznych, którzy kupowali oryginały (kupiłem pierwszą wersję slima, więc przeróbka była jak najbardziej możliwa). Zauważyłem, że miała na prawdę mało wspólnego z 'portable'. Używałem psp tylko na dłuzszych wyjazdach i w domu. Kiedy usłyszałem o Vicie pomyślałem, że muszę ją mieć, ale przypomniałem sobie o sytuacji z PSP. Do większych gier mam PS3. I tak skończyłem na iTouchu i chociaż kupiłem go ze względu na muzykę, odkryłem, że to całkiem niezła platforma do grania. Ot, włączyć grę, pograć 5 minut i wyłączyć. Ba, zdarzają się nawet poważniejsze gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciężko przewidywać, ale w kilka miesięcy cena raczej tak nie spadnie. No chyba, że mówisz o wersji WiFi, choć to też pewnie z roczek. Liczę na to, że będą wydawali dość często nowe wersje (tak jak w jedynce), a cena wciąż będzie spadała w dół. Jakby nie spojrzeć PSP było całkiem udaną konsolką, sporo było ciekawych tytułów. Niestety, choć mam ją już z 3-4 lata wciąż sprawdziłem bardzo mało tytułów. Na PS Vita też się skuszę. Tylko poczekam kilka lat, żeby cena spadła do ~600zł za nową.

 

Orientuje się ktoś jak będzie z wersją 3G? Będzie slot na kartę SIM? Czy jak zamierzają to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności