Skocz do zawartości

Fiio E7


patryk13132

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż podczas używania Fiio jako DAC-a zdarzają się nieraz znaczące przycięcia muzyki, najczęściej trwają sekundę i zdarzają się w nie regularnych odstępach czasu. Zauważyłem że intensywność owych przycięć przypada podczas większego obciążenia procesora. Moimi pierwszymi przypuszczeniami były wada kabla przesyłowego lub po prostu schrzanione porty USB, gdyż przy używaniu Fiio jako wzmacniacza nic takiego nie ma miejsca. I teraz zastanawiam się co z tym zrobić bo te ścinki są dość irytujące. Proszę o jakiś o pomoc lub dobrą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo USB albo najzwyklejsze zwieszki komputera. >>> jak się zawiesi to co przesyła dane do DACa? i to właśnie powoduje te przycięcia. Możesz sobie zoptymalizować komputer pod muzykę, jak i ogólnie zadbać o system. Ja sam muszę pomyśleć o jakimś aktywnym HUB.

 

http://www.windowsxlive.net/fidelizer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Długo się męczyłem z tym E7 przy laptopie Lenovo Y550. Nic nie pomogło - ani aktywny HUB, ani WASAPI i pochodne, ani zamknięcie aplikacji działających w tle, ani też grzebanie w biosie. Przy połączeniu E7 + E9 było to samo. A że E7 jako wzmacniacz jest słaby, sprzedałem dziadostwo.

 

Nie sprawdzałem tylko przeinstalowania całego systemu, ale wątpię, żeby to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie pluginów dużo pomogło chociaż można zauważyć poprawę gdyż rzadziej zdarzają się przycięcia, co najśmieszniejsze występują one podczas korzystania z mozilli np otwieranie nowych kart itp O_o w grach jakoś ciężko to wyłapać. Ale sam odsłuch bez zabawy na lapku jest przyjemny i niczym nie zakłócany. No na razie będę powoli lapka przygotowywał do oddania na gwarę w sprawie matrycy to może coś zrobią z portami, choć licha nadzieja :( . I jeszcze się spytam czy w innych DACach też istnieje taki problem czy E7 to jedyny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to laptop?

Dodanie pluginów dużo pomogło chociaż można zauważyć poprawę gdyż rzadziej zdarzają się przycięcia, co najśmieszniejsze występują one podczas korzystania z mozilli np otwieranie nowych kart itp O_o w grach jakoś ciężko to wyłapać. Ale sam odsłuch bez zabawy na lapku jest przyjemny i niczym nie zakłócany. No na razie będę powoli lapka przygotowywał do oddania na gwarę w sprawie matrycy to może coś zrobią z portami, choć licha nadzieja :( . I jeszcze się spytam czy w innych DACach też istnieje taki problem czy E7 to jedyny przypadek ?

No u mnie też to były półśrodki, do końca nic nie pomagało. Też jestem ciekawy, jakby to było w przypadku innych DACów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Toshiba, i Lenovo dobre marki. Nie wiem jakie tam są możliwości u Ciebie w biosie, ja bym jeszcze tam spróbował. Mi informatyk mówił o takim czymś jak, o ile dobrze pamiętam, oczyszczanie sygnału wychodzącego z portu USB z poziomu biosu. U mnie niestety bios jest mocno okrojony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Audinście i Satellite A300-15K miałem w pewnym momencie tak że dźwięk zwalniał i po spadku obciążenia wracał do normalności. Pomogła reinstalka. Do dziś nie wiem skąd to się wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że transmisja może się ciąć, to jedno (ja też tak miałem, grając w GTA4 i słuchając FLAC na MX1), ale inny problem, to zakłócenia z zasilania. Tu jak rozumiem chodzi o pierwszy przypadek, a Mattej miał ten drugi. Samo przycinanie przy zajętym CPU można znacznie ograniczyć przez WASAPI i odpowiednio duży bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba udało coś się zdziałać bo pod ustawieniu odpowiedniego bufora jest ok i cieszę się z tego. Ogólnym rozwiązaniem jest foobar i pluginy lecz podczas korzystania ze słuchawek dźwięk z poza programu jest puszczany z głośników laptopa. Cóż nie można mieć wszystkiego ale lepiej mieć kawałek tortu niż go nie mieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności