Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A więc zaczynam przymierzać się do kupna Ipoda Toucha.

Jako iż mój budżet jest ograniczony (Max. 400 zł) chyba jedynie w tej cenie mogę dostać Ipoda 2G 16 GB , lub 3G 8 Gb.

Piorytetem dla mnie jest szybkość działania , i wydajność. Z tego co wiem 2G i 3G grają identycznie więc o to się nie martwię , jednak będę często przeglądał internet na Ipodzie , i czasami na nim grał więc zależy mi na szybkości działania.

Mógłby mi ktoś powiedzieć jakiego Ipoda wybrać?

Chyba najlepszą opcją dla mnie byłby Ipod 3g 32Gb (Więcej Ramu, lepszy procesor, duży pojemność) jednak nie dorwę go do 400-420 zł.

 

Czekam na wasze opinie i porady , może ktoś ma na sprzedaż ?

 

Pozdrawiam em0q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorwałem używanego 3g 32GB z niedziałającym głośniczkiem za 350 zł :P Gdzieś na jakimś forum widziałem gostka, który oferował niby w pełni sprawnego za 400 zł. Także szukaj, ale fakt - w dobrze znanym serwisie aukcyjnym ceny z kosmosu są przeważnie i łatwiej jest trafić na w miarę taniego Touch'a 1 lub 2g.

 

Co do jakości dźwięku - miałem zarówno 1g jak i 2g, teraz użytkuję wspomnianego 3g. Niestety, nie pamiętam już dźwięku 1g (część forumowiczów uważa, że to najlepszy model serii jeśli chodzi o brzmienie; znowu inni twierdzą, że 1g to "klucha i burczybas" w porównaniu do 2g/3g.) także wiesz - ile ludzi, tyle opinii. Porównywałem bezpośrednio 2g i 3g i ten drugi wydał mi się nieco lepszy, choć nie wiem, czy to faktycznie tak jest, czy sobie tylko wmówiłem. W każdym razie i jeden i drugi, a szerzej - wszystkie Touche to bardzo fajne playerki (choć nie słyszałem 4g, który podobno jeszcze lepszy).

 

Jeśli chodzi o szybkość działania - do gier pokroju Angry Birds, Doodle Jump czy wszelakich kilku-kilkunastomegowych produkcji nawet 1g powinien wystarczyć, to samo tyczy się internetu. Jednak 2g, a w szczególności 3g 32GB wzwyż działa znacznie szybciej, poszukaj speed testów na youtube. No i dochodzi multitasking (grasz sobie w jedną grę, po czym wychodzisz z niej i włączasz kolejną; po powrocie do menu możesz ponownie włączyć pierwszą grę i grać od momentu, w którym uprzednio skończyłeś) - fajne rozwiązanie, którego Touch 1G nie posiada. No i ogólnie, najnowszy soft dla Touch 1g to bodajże 3.1.3 i nowszych gier po prostu nie uruchomisz ( a nawet jeśli coś się uda, to będzie klatkować), Touch 2G ma soft 4.2 bodajże jeszcze, czyli ze wsparciem nie jest najgorzej.

 

Także jeśli chodzi o jakość dźwięku, to musisz poczytać sobie co bardziej by Ci odpowiadało - czy bardziej ciepły i muzykalny dźwięk Taczki 1G (chip Wolfson), czy zimny, a może jednak neutralny (?), w każdym razie dość analityczny i szczegółowy, Toucha 2g wzwyż (chip Cirrus Logic). Jak już wcześniej pisałem - wszystkie są dobre i mają sporo mocy na wyjściu słuchawkowym, także z głośnością nie będzie problemów.

 

Do gier, aplikacji i internetu mimo wszystko polecałbym już tylko 2g i nowsze, a szczególnie 3g 32GB/64GB lub po prostu 4G. Dwa ostatnie jednak odpadają ze względu na budżet, choć 4G 8GB tu na forum był sprzedawany ostatnio za 400 zł.

 

Aa no i uważaj na Touche 3g 8GB - ta wersja ma jeszcze stary procek i tyle samo ramu co Touche 2 generacji, a do tego krócej działa bateria - nie ma sensu przepłacać.

Edytowane przez Undertaker43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem , ale mam jeszcze jedno pytanie.

Czy to prawda że Muzykę mogę na swojego Ipoda nagrywać tylko z jednego komputera?

Posiadam w domu 3 laptopy i Komputer stacjonarny , na każdym mam jakaś muzyke więc nie było by mi na rękę nagrywanie wszystkiego na pendriva a potem znów na Komputer i do Ipoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie , akurat poluje na 3G 32gb , może coś w najbliższym czasie dorwe , na alledrogo jest Ipod 4g 8gb za 300 zł , ale w sumie 8 gb to mało , mam sporo piosenek , a do tego dochodzą gry i filmy więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności