Skocz do zawartości

Odtwarzacz do 320zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę kupić nowy odtwarzacz MP3/MP4

Obecnie posiadam iRiver B20.

 

Zależy mi na jakości dźwiękowej, nie na filmach, e-bookach, dyktafonie czy grach. Po prostu do słuchania formatu FLAC i MP3 w dobrej jakości.

Tak przeglądam fora na mp3store i kompletnie nie wiem co wybrać. do 320zł.

Zastanawiałem się nad:

 

Apple iPod Shuffle 2GB - 215zł

PENTAGRAM EON CINEO GOLD 4GB - 219zł

iRiver E300 4GB - 300 zł

iAudio COWON i9 4GB - 379 zł (rezygnacja ze słuchawek)

Co wybrać? lub co polecacie z innych lepszych odtwarzaczy?

od 2GB do 4GB.

Pozdrawiam.

Edytowane przez sebol_fl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie na słuchawkach się w ogóle nie znam..;/

i chciałbym kupić jakieś do 150zł ale nie wiem jakie będą dobre i do jakiego sprzętu.

ale to osobny dział.

To jaki sprzęt polecacie?

Pozdrawiam.

 

Za lepsza jakosc sa odpowiedzialne glownie sluchawki a nie grajek - duzo wiecej zyskasz kupujac clip'a + przyzwoite sluchawki niz i9 z dolaczonymi pchelkami albo czyms za 100 zl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego flac jest tak wielka koniecznoscia ? Przeciez to chwilka, aby stworzyc z flac jakis inny, bardziej przystepny format. W tej cenie z nowych grajkow, ktore graja dobrze technicznie warto kupic cowona e2 lub sanse clip(ktora to ma ekran, jednak gra technicznie slabiej).

Zakladajac ze podales budzet 320+150zl, moglbym zaproponowac uzywany zestaw cowon e2+phonak audeo - imho fenomenalny, jednak specyficzny i nie kazdemu musi pasowac (a wrecz przeciwnie, komus moze sie bardzo nie podobac).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Cowon E2 i słuchawki Phonak Audeo PFE 112

to sprzęt tańszy od słuchawek. dla mnie dziwne. (ale się nie znam)

Co do wyglądu Cowona E2 nie mam nic przeciwko ważne, że dobrze gra!

a FLAC to jednak jakość.a przerobienie FLAC na MP3 to utrata jakości.

A coś podobnego do E2 jest iPod Shuffle.

Edytowane przez sebol_fl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobic slepe testy w celu okreslenia, czy tak naprawde slyszy sie roznice miedzy flac a mp3. Wbrew pozora, wyniki moga byc zaskakujace. ;)

Robiłem na sobie takie testy. Ja nie słyszę różnicy. Pewnie głuchy jestem i mam do kitu sprzęt ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobic slepe testy w celu okreslenia, czy tak naprawde slyszy sie roznice miedzy flac a mp3. Wbrew pozora, wyniki moga byc zaskakujace. ;)

I zazwyczaj są, bo tu dużo zależy od tego na czym się testuje, w tym jakiego typu utwór i tester. ;) Kiedyś stanąłem przed tym zagadnieniem i sprawdziłem kilka utworów. Dla mp3 320kbs różnica zauważalna była, ale nie zawsze i tylko w odpowiednim środowisku odsłuchowym. Tak normalnie różnicy praktycznie nie odczułem. Pamiętać jednak trzeba, że ludzie mają różny słuch (mój do najlepszych nie należy ;)). Dlatego jeśli ktoś chce FLAC, to nie powinno się drwić z tego wyboru...Sporo ludzi nie czuje różnicy między HD a FullHD albo różnicy w bitrate w filmach na blu-ray, a jednak ta różnica jest i jest zauważalna.

Edytowane przez TheTester
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności