Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne ~150zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zakupić sobie jakieś porządne słuchawki, muzyki będę słuchał przede wszystkim w domu, w podróży, czyli w autobusie, czy samolocie.

Na słuchawki przeznaczyłem około 150zł.

Mój odtwarzacz to Sony NWZ-E435F (również planuję wymienić, ale póki co jest ten), po za tym chciałbym je też podłączać do laptopa.

Dzisiaj widziałem słuchawki Pioneer SE-MJ21-K( http://www.google.pl/search?q=pioneer+se-mj21-k&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi&biw=1280&bih=709 ), podobały mi się z wyglądu i czegoś w tym stylu potrzebuje, ale nie wiem jak z jakością dźwięku w tych słuchawkach.

Czy te słuchawki są dobre, a jeśli nie to co byście polecili w kwocie około 150zł?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

Przejrzałem trochę Internet i znalazłem jeszcze kilka ciekawych propozycji:

 

- Sennheiser HD238

- Sennheiser HD228

- Sennheiser HD220 Adidas

- Creative HQ1900

Tylko nigdy nie widziałem tych słuchawek na żywo, a tak w ciemno też nie chcę zamawiać. Czy wielkością są one zbliżone do tych Pioneerów SE-MJ21-K ?

Proszę o pomoc.

Edytowane przez PSNNorway
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Sennheiser HD220 Adidas

- Creative HQ1900

 

odpuść sobie...

 

Pioneer SE-MJ21

To całkiem porządne słuchawki w swojej cenie.

 

Jeśli nie zależy Ci tak bardzo na tłumieniu to są jeszcze V-jays, K420, shp5401 wybitne słuchawki w swojej cenie.

 

Po za tym całkiem przyzwoite jak na początek i w miarę tanie są wszelkie Cresyn: hp500, c512, C550, HP600 i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Więc tak zrobiłem małą eliminację i zostały mi:

- Pioneer SE-MJ21-K

- Sennheiser HD228

- AKG K420

- i droższe Sennheiser HD238

Czy pomiędzy pierwszymi trzema są jakieś większe różnice? i czy ewentualnie warto dopłacać do HD238?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do wymienionych 3 pierwszych. Mogę tylko powiedzieć, że dla mnie HD 238 grają znacznie lepiej od świetnych przecież Kossów ksc-75. Do tego ja moje kupiłem za mniej niż 100 na forum w naprawdę świetnym stanie (to kolejna rada - warto zaglądać do forumowego komisu, bo takie AKG k420 można dostać obecnie za 80 zł plus szip). Zaoszczędzisz sporo, a jak Ci nie podpasują to zawsze możesz sprzedać dalej.

 

edit:

 

O właśnie, Syler mnie uprzedził ;)

Edytowane przez yozayan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSC75 są dobre w swojej klasie cenowej, wyżej już raczej się ich nie porównuje. Ceni się je nie tyle za jakość muzyki, co za bardzo przyjemne brzmienie z jasną wysuniętą średnicą. Po za tym są dobre do takiego biegania z racji wygodnych clipsów.

 

Po za tym napisałem to samo przed Tobą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Opcja kupna przez Internet odpada bo mam samolot w środę i po prostu nie zdążę, słuchawki muszę kupić w sklepie na miejscu.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :) Co wybiorę to jeszcze zależy od tego co znajdę w sklepie :) Ale najbardziej skłaniam się ku AKG K420 i Sennheiser HD238 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja kupna przez Internet odpada bo mam samolot w środę i po prostu nie zdążę, słuchawki muszę kupić w sklepie na miejscu.

 

Jak Ci wyśle w poniedziałek kurierem UPS czy pocztex to będziesz miał na drugi dzień przed dwunastą.

 

Cena za kuriera 15-25zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno pytanie, które słuchawki są solidniej wykonane HD238 czy K420?

 

A i jeszcze jedno pewnie głupie pytanie :P

Bo to są słuchawki otwarte i czy przy głośnym słuchaniu będzie to słychać na zewnątrz? Chodzi mi o to czy jak np. będę jechał autobusem i głośno słuchał muzyki to ludzie w koło też będą to słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w ręku HD 218 (gorszy i taniszy brat 238) i pod względem wykonania stały na podobnym poziomie do k420, nie licząc słabiutkiego kabla. Ale ten jest poprawiony w wyższych modelach.

 

W k420 niestety na połowie głośności w mojej Nokii na zewnątrz słychać dźwięki. Te pary słuchawek raczej nie nadają się do bardzo głośnych środków transportu, ale można znieść wzrok ludzi którzy w myślach mówią "idiota, zniszczy sobie słuch" ^_^

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności