Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne do 250zł do domu i w teren


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje słuchawek nausznych do domu i w teren. Będą to moje pierwsze słuchawki nauszne tak więc wiedzy o nich praktycznie nie posiadam (wcześniej używałem pchełek lecz lekarz nakazał mi z nich zrezygnować).

Dużo dobrego słyszałem o słuchawkach CAL! (ale czy nie będą za duże w teren?) oraz AKG k520 i k518dj.

Słucham na Ipod Touch 3g, głównie rocka.

Co do konstrukcji słuchawek (otwarte, zamknięte) to jestem otwarty na wszelkie propozycje(dobrze gdyby tłumiły otoczenie ale żeby nie były jakieś monstrualnie duże).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to odsłuchaj sobie gdzieś Senków HD238. Konstrukcja otwarta, ale ja słucham w komunikacji miejskiej bez problemów. Mało uwagi poświęca się temu modelowi, a szkoda. Przede wszystkim słuchawki są małe i niewiarygodnie lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwość odsłuchu mam wyłącznie w sklepie a tam na nieznanym źródle jakoś wybrać nie potrafie. Co do hd238 to wyglądają naprawde fajnie ale nie znalazłem żadnej recenzji. Recka naprawde zachęciła mnie do k450 ale cały czas w głowie siedzą mi CAL! jak to z nimi jest na mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dj'ki byłyby lepsze na miasto, a cal'e do domu, musisz zdecydować na czym bardziej ci zależy. dj'ki raczej mało wygodne, ale za to lepiej izolują. cal'e za to wygodniejsze, ale większe i z gorszą izolacją, mniej przenośne, bo w żadny sposób się nie składają. obie pary zagrają bardzo dobrze z touch'em, na dj'kach będzie jednak więcej basu. od siebie dodam, że dla mnie jedynymi słuchawkami na miasto w tej cenie są właśnie dj'ki, bo jako jedyne jako tako izolują, ale i tak do głośnego otoczenia polecam dokanałówki, bo tam dopiero izolacja jest porządna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem k518dj bardzo dobrze izolują otoczenie i jestem póki co najbiżej kupna tych słuchawek, ale zdecydowany nie jestem. Znacie słuchawki podobnych rozmaiarów do `518dj i dobrze izolujących otoczenie? Jeśli będzie taka konieczność moge zwiększyć budżet.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też korzystałem z dokanałowych ale wiadomo, że rozwalają słuch. Teraz korzystam z Fisher Audio FA-004. Więc takie Ci polecam.

 

Nieprawda. Dokanałowe z reguły lepiej izolują od otoczenia, przez co nie musimy wrzucać tak dużych głośności, co jest równoważne z mniejszym natężeniem dźwięku, a to z kolei z mniejszymi uszkodzeniami słuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K518 może i dobrze izolują, ale i głowe też ładnie zgniatają. K450 podałem jako taki kompromis między wygodą ( w domu) i mobilnością połączoną z lekką izolacją. Nie miałem k450 tylko k420 i k518 i moge się jedynie domyślać jakby leżały takie k420 tylko z padami zamiast gąbek. K518 może i dobre rozwiązanie na miasto, ale to słuchawki na chwile- w trakcie drogi do szkoły czy w pociagu. Godzina czy dwie i czujesz dyskomfort. Nie są to wygodne słuchawki do całodniowego słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.lerem.pl/sluchawki/sluchawki_hesh_nauszne_rasta_skullcandy_141041

 

Te są fajne ;)

tydzień temu kupiłem i jestem bardzo zadowolony ;) można się wszędzie z nimi pokazać, a grają niesamowicie :P

Noooo... wszystko zależy czy się słuchało konkurencji w tych widełkach cenowych (głownie K518DJ i CAL). Acz ogólnie Skullcandy rewelą według mnie nie są. Słuchałem Hesh kieeedyś, głównie w uszy rzuciło mi się że były bardziej niewygodne od DJek a to wyczyn. ;) A i materiały z których są wykonane to nie szczyt marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można się wszędzie z nimi pokazać, a grają niesamowicie :P

ani z jednym, ani z drugim się nie zgodzę...

 

tak jak pisałem, brałbym na pierwszy ogień dj'ki i sprawdził czy ci podejdą. dobre słuchawy, można je rozciągnąć trochę jakby za bardzo cisnęły, w razie czego raczej bez problemu sprzedaż. na miasto to wg mnie jeden z najlepszych wyborów w tej cenie. a tak to htx7, cal'e, ale to już słabiej izolujące słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem kiedy ma sie mniejsze wymagania, życie staje się prostsze....

 

Prawda ;)

Nie jestem audiofilem, kierowałem się wyglądem ;)

wizerunek jest dla mnie ważny.. a jak na takie słuchawki to nie jest źle ;) przynajmniej nie żałuję wydanych pieniędzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Autor postąpił wbrew wszelkimsugestiom, przez co nie do końca wykorzystał potencjał stworzonegoprzez siebie tematu, pozwolę sobie podłączyć się do pytania.

 

Poszukuję słuchawek nausznych doużytku głównie domowego, które będą podłączane do ipoda touch2g (w przyszłości może jakiś DAC, ewentualnie lepsza kartadźwiękowa). Słucham przede wszystkim szeroko pojętego rocka(progresywny, psychodeliczny, alternatywny), jazzu, „pop-jazzu”,trip-hopu oraz w niewielkich ilościach funku. Chciałbym żeby nowesłuchawki brzmieniowo przewyższały poprzedni model, tj. sony ex85.

 

Po przestudiowaniu tematu skłaniam sięku akg 450, rozważam k420 i ewentualnie k518. Są to już dośćstare modele, ale jak rozumiem, do 300 zł nic lepszego chyba nieznajdę. Prawda?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K518 są dobre do elektroniki, ja bym je odrzucił na wstępie. Dla mnie były niewygodne. K420 to takie odmulone ex85. Również mają podbity środkowy bas i sporo góry, choć są bardziej żywiołowe. K450 nie słuchałem ale są polecane do toucha 2g i własnie takiej muzyki. K420 nie izolują praktycznie wcale, k450 wg opinii użytkowników lekko przytłumiają otoczenie. K518 izolują dobrze, ale zgniatają banie :)

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności