Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP3, jaki będzie odpowiedni?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie popsuł mi się odtwarzać MP3 i poszukuje nowego, ze starego nie bylem zadowolony.

 

Moje wymagania:

 

- Jak najlepsza jakość dzwięku (na tym głównie mi zależy)

 

- Dobra wytrzymałość akumulatora wbudowanego

 

- Blokada klawiatury

 

- 4GB lub więcej

 

- Brak odtwarzania filmów, zdjęć itp. (jeśli już to ma pokazywać ważne informacje, nic nie potrzebnego co tylko wyssysa baterie, ma służyć do słuchania tylko)

 

- Musi być wytrzymały, solidny, nie lubie jak coś się szybko psuje, a głównie potrzebuje odtwarzacza podczas sportów, jeśli się np. wywale to chciałbym żeby odtwarzaczowi nic się nie stało

 

- Nie musi mieć dyktafonu i innych takich bajerów

 

- Powinno być małe i lekkie, aby podczas uprawiania sportu nie przeszkadzało mi

 

 

 

 

Drugorzędne:

 

- Radio

 

- FLAC

 

 

 

 

Jak widać to ogólnie, tylko będzie słuzyć do słuchania, bardzo dawno temu miałem Samsunga YP-F2R, neiwiem jak z jakością dzwięku (bo nie miałem żadnego porównania), ale z resztą bardzo mi się podobał.

 

Narazie zainteresowały mnie:

 

1. Cowon E2

 

2. Sandisk Santa Clip+

 

3. iRiver T60

 

W każdym jednak mi się coś nie podoba. (1. nie ma w ogóle wyświetlacza, nie będę mógł wyszukać szybko utworu, 2. male ale kilka wad takich jak: nie da sie klipsa wyciagnac, brak zabezpieczen do wejscia karty, dziwne miejsce na sluchawki i podobno HOLD nie dziala najlepiej, 3. bateria AAA zamiast wbudowanego akumulatora) Cena nie ma narazie znaczenia! Do odtwarzacza odrazu możecie doradzić jakie dobre słuchawki douszne można byłoby kupić.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie kupisz sobie clipa bez plusa?Można w nim wymontować klipsa.Co do T60 wymienny akumulator ma też taki plus że nie zużywa się jak w Cowonie czy clipie.Po prostu wkładasz następną baterię i możesz słuchać dalej.Nowe baterie to nie jest aż tak wielki wydatek no chyba że jesteś uzależniony od muzyki to wtedy może to być problem.Ale z tego co czytałem po recenzjach jest naprawdę warty swojej ceny.W końcu to iriverwink.gif

A co do Cowona to bateria nie jest zbyt wydajna(trzyma około 9-10 godzin) ale też dosyć szybko się ładuje.(bodajże 2 godziny ale pewny nie jestem).Poszukaj na forum wiele razy były poruszane podobne wątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip+ ma dużą przewage nad Clip, mianowicie karta SD, ten klips jest bardzo małą wadą w porównaniu do wejścia karty SD. Ja na rowerze jezdze na uczelnie i nie tylko wiec tak z 1h dziennie minimum bym sluchal, w tym ze czasem po 4-5h dziennie, dlatego zwykle baterie odpadają. Który w ogóle z tych 3 ma najlepszą jakość dzwięku i który jest najwytrzymalszy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu wejście karty jest taką straszną wadą ? Raczej nie możliwe żeby wyskoczyła bo żeby ją wyjąć trzeba ją wcisnąć głębiej niż obudowa.. Dźwięk jest bardzo fajny a sam Clip+ niedrogi. Tylko trzeba do niego lepsze słuchawki dokupić a to wydatek przynajmniej 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejscie karty SD jest zaletą dużą, bo ma się dodatkowe 16GB! ale nie ma zaślepki, więc jak nie będę miał karty w środku to może brud wchodzić woda jak padać itp.

 

Dalej mnie ciekawi ktory z tych modeli ma najlepszą jakość dzwięku, jakby ktoś wiedział proszę o odpowiedz i mile widziane byłyby argumentry czemu ten a nie tamten.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można z tych 3 odtwarzaczy wytypować tego z najlepszą jakością dźwięku ponieważ jest to mniej więcej ta sama półka cenowa.Jest to sprawa indywidualna.Dla jednego dźwięk będzie fajny a dla innego już nie ponieważ to nie jego "typ dźwięku".Jedne odtwarzacze grają chłodniej inne cieplej a jeszcze inne są neutralne.Dlatego do niektórych odtwarzaczy jest ciężko dobrać słuchawki ze względu na swoją specyfikację dźwiękową.Tak więc jeśli żadnego z nich nie słuchałeś nikt nie będzie mógł udzielić ci jednoznacznej odpowiedzi.To trzeba samemu posłuchać żeby wybrać tego właściwego.A właściwie to masz już słuchawki czy dopiero planujesz zakup jakichś konkretniejszych?Poczytaj na forum są recenzje każdego z tych odtwarzaczy.W Cowonie E2 została dodana obsługa folderów więc nawigowanie jest dużo łatwiejsze.

Edytowane przez Semrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to dużo wyjaśnia to z jakością dzwięku, jak będę miał okazje to sam zobacze co mi odpowiada. Słuchawki też bym chciał znaleźć jakieś odpowiednie i z dobrym dzwiękiem (DOUSZNE) tutaj też prosze was o pomoc. Jeśli chodzi o te trzy MP3 to nie ma od nich lepszych z tymi wymaganiami? bo cena może być dużo większa niż te modele co podałem. Co do czytania o nich recenzji to czytalem o nich wczesniej, dlatego akurat te wybrałem jako przykłady.

 

Gdzieś przeczytałem że iRiver to firma produkująca dobrej jakości zwykłe odtwarzacze MP3 (bez zbędnych bajerów), są jeszcze jakieś podobne firmy? i co powiecie na iRiverT8/9? (bo coś mało konkretów na ich temat moge znaleźć i czym sie rozni T8 od T9)

Edytowane przez Arthe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iriver w ostatnich latach mocno po****dł tak więc T8/T9 możesz sobie raczej odpuścić.Nie to że są kiepskie ale starsze irivery są dużo lepsze.Np taki iriver T10 ale jego cena i zbyt mała pojemność nie wchodzą w grę.Jest wiele lepszych odtwarzaczy.Jeśli coś z irivera to rozważ zakup e30/e50 bateria trzyma sporo(realnie jest to około 40 godzin przy stratnych formatach)Tylko z bezwzrokową obsługą mogą być problemy jeśli na tym ci zależy.Ogólnie to może powiedz ile możesz wydać na odtwarzacz i słuchawki bo bez dokładnie określonego budżetu raczej nikt ci nie odpowie.Od siebie mogę polecić vedie A10.Jest tania ma bogate wyposażenie dodatkowe i można przyczepić ją sobie do paska jeśli założymy silikonowy pokrowiec dołączony w zestawie.Ale ma kiepski wyświetlacz w słońcu nic nie widać.Obsługa joystikiem jest fajnym pomysłem moim zdaniem i ma całkiem wydajną baterię(25-30 godzin).To tyle ode mnie jeśli już ustalisz sobie budżet na playera i słuchawki to zajrzyj do innych tematów to sam dojdziesz do wniosku jaki player powinien ci pasować ze względu na wymagania które przedstawiłeś w pierwszym poście.wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze max za słuchawki+odtwarzacz = 400zł. Jeśli chodzi o vedie A10 to nie za bardzo podoba mi się już bo wszędzie ma sporo wad, które się powtarzają. Co do iRiver E50, całkiem mnie zainteresował, ale to MP4 bardziej chyba, podobno już nie jest tak dobry jak stare iRivery. Niektóre komentarze o E50 potwierdzają to co napisałeś "Nie to że są kiepskie ale starsze irivery są dużo lepsze", ja wiem że idealnego raczej nie znajde, ale jakoś wybrać trzeba najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo z tego co ja wyczytałem na forum to fuze jest bardziej polecany od clipa.Zreszta niby czemu jest lepszy?Bo ma klips?On i tak urwie się po 3 dniach.A fuze również ma slot na karty pamięci i ekran wyświetlający więcej niż 2 kolory jak to ma miejsce w clipie +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać to się już nie chce... Choćby Clip/Fuze (prawdopodobnie Clip+ też - nie miałem go w rękach). Inna sprawa, że uzupełnić tagi w utworach nie jest trudno, a rozwiązanie znacznie wygodniejsze (chyba że mówimy o tonach "empeczy" z P2P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwila przerwy w sesji, wiec poczytalem troche wiecej. Mysle ze iRiver T60 i Cowon E2 narazie odpada, Sansa Clip+ i Sansa Fuze prowadzi, a jak się ma Nanite N2 do tych odtwarzaczy? Jak czytalem to calkiem niezle sie prezentuje (nie liczac lipnego wyswietlacza na slonce). Co do iRivera E30 to jeszcze poczytam i popytam, niestety narazie nie mam za duzo czasu.

Edytowane przez Arthe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz, odnawiajac, bo troche zasłonięto moje pytanie:

 

'Chwila przerwy w sesji, wiec poczytalem troche wiecej. Mysle ze iRiver T60 i Cowon E2 narazie odpada, Sansa Clip+ i Sansa Fuze prowadzi, a jak się ma Nanite N2 do tych odtwarzaczy? Jak czytalem to calkiem niezle sie prezentuje (nie liczac lipnego wyswietlacza na slonce). Co do iRivera E30 to jeszcze poczytam i popytam, niestety narazie nie mam za duzo czasu.'

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę mógł Ci powiedzieć, lecz najpierw N2 będzie musiał do mnie dotrzeć. Na pewno lepiej wysteruje większe słuchawki, a z mojego doświadczenia to ma duże znaczenie.

Super, to czekam z niecierpliwością na Twoją opinie. Sprawdz prosze, min. jak odtwarza FLACi, czy z kartą SD zapełnioną na 15GB+ szybko działa/wczytuje (jeśli masz takie możliwości) i czy bardzo uciążliwy jest ten wyświetlacz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, to czekam z niecierpliwością na Twoją opinie. Sprawdz prosze, min. jak odtwarza FLACi, czy z kartą SD zapełnioną na 15GB+ szybko działa/wczytuje (jeśli masz takie możliwości) i czy bardzo uciążliwy jest ten wyświetlacz.

 

W tym temacie już są wszystkie odpowiedzi na twoje pytania. Mogę Ci streścić to, że flac czyta ładnie choć czasem mam problemy, które znikają, jeśli wrzucisz je bezpośrednio do folderu z muzyką. Po za tym flac muszą być w kompresji gdzieś do 1000, bo wyższymi sobie nie poradzi. Karta szybko działa, lecz player z kartą się dłużej włącza. No nie jest napisane ile ale chyba też nie jakiś koszmar.

 

 

Co do dźwięku to czekam na niego, podobno już wysłany. :) Ogólnie ma z opinii wszystkie cechy jakich szukam

- nie podkolorowuje dźwięku

- nie ma dużo basu (nie lubię jak bas zaczyna dominować)

- ma dużą moc, co z pewnością wpływa na lepsze wysterowanie słuchawek - lepszy dźwięk. Sam fakt, że uciągnie słuchawki które chcę kupić jest na plus dla niego

- Jest dosyć szczegółowy

 

Na head-fi też nie ma zbyt dużo napisanego o jego dźwięku, aczkolwiek każdy się nim zachwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dalej interesuje Cię moja opinia, to czytaj dalej ;)

 

Bawię się dopiero od godziny, ale mogę już coś powiedzieć.

 

Przez półgodziny od włączenia grajka pojawiły się chyba wszystkie problemy jakie mogły się pojawić :lol:

- zwiechy przy karcie

- na razie nie czyta mi karty 8gb (mam nadzieje że uda mi się to rozwiązać. <_<

- zawiesił mi się dwa razy, musiałem resetować :angry:

- za długo się uruchamiał? (choć potem było już dobrze)

- pokapowanie się o co chodzi trochę czasu zajmuję.

 

No ale na te wszystkie rzeczy byłem przygotowany.

 

Co do dźwięku:

- Jest dokładnie taki jak w opisach i jaki chciałem mieć (patrz poprzedni post)

- Właściwie dziwnie się poczułem po przesiadce z ostatnio słuchanych sony i iriver, gdyż on jest naprawdę odbarwiony (w stosunku do nich)

- super napędza moje słuchawki. Z tym że jak jest na normal ma głośność zwykłego grajka, po ustawieniu BBE staje sie 2x głośniejszy.

- nie tworzy tak dużej sceny wszerz jak to robi np. sony ale nie jest źle.

- Za to w głąb jest fantastycznie, można trochę przyrównać do 3D. Świetna holografia, instrumenty rozstawione są po sali (już nawet nie scenie)

- Byłem przyzwyczajony do wysokiej separacji dźwięków - no i się nie odzwyczaję, chyba jest nawet lepiej.

- nie ma w sobie jakiegoś wykopu, ale mi dynamizmu nie brakuje, w P3 jest przesadny, a tu jest cieszenie się muzyką, taka jaka jest w oryginale.

 

Jeszcze go dobrze nie skonfigurowałem, więc dźwiękowo może mnie jeszcze zaskoczyć. Jak na razie nie widzę potrzeby jego zmieniania, a jak kasa dopisze to może w przyszłości zmieni na S:flo2, który jest można powiedzieć rozwinieciem N2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności