Skocz do zawartości

Soundmagic P30


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

wg mnie są lepsze od k450 i jakby zrobić głosowanie zdania byłyby podzielone

 

 

a tak w ramach ciekawostki wkrótce pojawią się poprawione P30. Producent twierdzi że poprawił brzmienie niskich i średnich tonów. Niestety brak dalszych szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Skusiłem się na P30 :) , za 234 w empiku myślę że warto , graja już od wczoraj i cóż jest lepiej niż w Sennkach które mam (228, 238) , tylko na Vedii pobiłem pasmo 9khz o 6db ( wide) i mieliście racje góry trochę brakuję na ustawieniu flat, co do reszty jest narazie dobrze, bas mocny ale nie dominuję , scena fajna kładzie na łopatki 228 i 238 , są bardzo skuteczne na 21, 22 na V39 to maks , ogólnie wygodnie i niemęczące graniem słuchaweczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W empiku jaki kolor jest? Można odsłuchać?? Chyba słuchawki na głowę i spacer do empika :P

 

Zastanawiam się właśnie czy warto zamienić akg k450 właśnie na p30... Lepsza izolacja do mnie przemawia, bo 450 na mieście radzą sobie tak sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W empiku jaki kolor jest? Można odsłuchać??

W Blue City jak widziałem to białe i czarne... w pudle zafoliowanym także chyba odsłuch niewykonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie da się ich posłuchać bo są zafoliowane, aha cena 234,99 jest w sklepie internetowym( możliwość odbioru w wybranym sklepie) , normalnie w Empiku są po 249,99. W poniedziałek będę miał okazje porównać z wygrzanymi K450 (znajomy ma), się okaże co jest lepsze , w stosunku do 228 i 238 jest tak:

Bas- najlepsze zejście mają 238, impakt tez 238 , dokładność na równi P30 i 238 , ogólnie bas w 238 jest miękki i funowy ale w rocku i metalu rządzi :) bezapelacyjnie , 228 są na końcu ,mają lekkie podbicie na midbasie i ogólnie ich bas jest twardszy .

Średnie - tutaj powiem że każde grają innaczej , P30 najbardziej neutralnie , 238 maja dopaloną średnicę i dość bliską , gitary maja na nich fantastyczna "masę" i drive , 228 mają przybliżone wokale i ciut mniej ciepły środek od 238 , w sumie grają przyjemnie , P30 ,mi osobiście ich średnica " leży między 228 i 238 w przyjemności słuchania .

Góra- zacznijmy od P30 jest zrolowana tak od 9 hz , czyli blasty i inne cykania sa stłumione ale nadal mozna je wyłapać , po podniesieniu góry jest duża poprawa i pojawia się nieco powietrza i wybrzmień , wysoka góra jest lepsza i tutaj po podbiciu jest dobrze nie ma jakiś braków , 228 mają więcej niskiej góry i są bardziej precyzyjne w tym paśmie , ich góra jest najczystsza i podobna do tej z M50 AT ( w przybliżeniu ;) oczywiscie bo różnica jest ),wysoka jest powiedzmy dobra ,podobna do tej z P30 po podbiciu , 238 tutaj niestety ich góra mi osobiście jest przesłodzona i jakaś taka "piaszczysta", jest równa nie ma braków i sięga wysoko ale te ... przesłodzenie, mogli dać taką barwowo jak w 228 .

Ogólnie jest tak 238 i P30 stawiam na równi w ogóle wad i zalet , 228 są nieco z tyłu.

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , porównałem sobie z K450 i ..... różnica jest spora , AKG są przy P30 ciemne :blink: , klaustrofobiczne ,scena minimalna , jedynie na basie wygrały , góry jeszcze mniej niż na P30,jakoś tak muzyka gra bez kolorków i barw , wykop jest ale taki bezbarwny , jakby P30 miały bas 450 to byłoby coś rewelacyjnego , ale to jest tylko moje subiektywne wrażenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie odnośnie basu w P30 , po 40 godzinach basik się poprawił :woot: , wczesniej troszkę był dudniący w niektórych kawałkach, teraz ładnie schodzi ma moc ale nie jest to walnięcie jak z Hd238 jest lekko ciepły i nie rozmiękczony , w sam raz , super słuchawki z V39 gra to bardzo dobrze.

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie, u mnie nic nie trzeszczy, a tak ogólnie to w stosunku do K450 to szkoda na kasy na Akg bo dźwiękowo jest lepiej w P30 a co do sceny to mała przepaść między tymi produktami(Akg grają jak mono przy P30)

Jeżeli kogoś to interesuję to ja mam takie ustawienie w V39 :

-2 db w paśmie 175 hz (wide) oczyszcza bas , już nie ma lekkiego podbicia które czasem przeszkadzało

+1 w paśmie 1,1 khz (wide), bardzo delikatnie przybliża wokale

+4-5 khz w paśmie 9 khz (wide), dodaję powietrza i góry , poszerza lekko scenę

i gra to zdecydowanie ciekawiej niż hd228 i K450

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Odkopuję. Szukam niedużych zamkniętych portable z przyzwoitym tłumieniem. Zatrzymałem się na P30 bo mają wiele pozytywnych cech na których mi zależy ale też parę niewiadomych które chciałbym rozwiać. Nie wiem czy uda mi się ich posłuchać bo dopiero za tydzień dostanę odp czy w krk w mp3store mają je na ekspozycji.

Kwestia która mnie najbardziej zniechęca to pękający pałąk (cały temat jest o tym). Nie wiem czy w drugiej wersji ten problem poprawili. 2,5 bańki zobowiązuje produkt do pewnej wytrzymałości szczególnie portable. Interesuje mnie tylko wersja czarna - czy aktualnie dostępne w sklepach i na Allegro to na 100% druga wersja? Z tego co wiem recenzje w tym wątku dotyczą tylko wersji pierwszej - jaka nastąpiła zmiana w dźwięku w kolejnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, no niestety ale do Katowic mi zupełnie nie po drodze. To jak w mp3 ich nie ma to na Krk już nie ma co dalej liczyć.

Straszna nędza jest w segmencie "nieduże-zamknięte-portable-dobra separacja-przyzwoita jakość dźwięku". Taka dziura na rynku. Wiadomo, chodzi mi o pułap 300PLN. Buszując w Allegro natknąłem się na JBL Tempo on-ear ale pewnie nikt tego jeszcze nie ma a ja za królika za 2 stówki nei chcę robić;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności