Skocz do zawartości

Audigy 2 zs Win 7


0wNeD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, mam Win 7 i zakupiłem kartę dźwiękową Audigy 2 zs gold. Zainstalowałem najnowsze sterowniki http://support.creat...=Sound+Blasterr.

Wszytsko ładnie zainstalowane, kiedy włączam muzykę w pasek który pokazuje czy jest dżwięk świeci się lecz nie słyszę tego dźwięku w słuchawkach ani w głośniach. Nie wiem od czego to zależy, pomóżcie mi to jakoś ogarnąć. Dzięki z góry.

 

Screeny:

dasdadsa.png

dasfaewagfwa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to pierwsze dwa gniazda (nie te od strony Firewalla), pierwsze gniazdo słuchawki, w drugim gnieździe wpięty jest mikrofon. W 4 gnieździe mam podłączone głośniki. Wchodząc w ustawienia dźwięku suwaki poruszają się tak jak na załączonym screenie.

 

No to zle masz ... gniazdo nr 3 to mic .. gniazdo nr 4 to zarówno line out jak i gniazdo słuchawkowe i jak podłączysz inaczej na tych sterach zapomnij ze będą grać i głosniki i sluchawki jednocześnie ..

 

Wyjmij wszystko inne , podłącz tylko głośniki do 4 gniazda (3 od firewire)

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nr 3 mic nr 4 sluchawy a od glosnika gdzie ?

 

Nigdzie :) wyjscie jest tylko jedno .. a nie mozesz sluchawek podpiąć gdzies do głośników jak to sie robi w cywilizacji ?

 

Jest coś takiego jak alternatywne sterowniki ... KXy .. w nich można sobie ustawić tak żeby działały jednocześnie głośniki i słuchawki ale nie wiem czy działają one pod Win 7

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mam zinegrowane z mikrofonem razem rozumiesz ? Jak nie mozna glosnikow i sluchawek do tych wejsc razem ?

 

No nie można .. SB Audigy ma 3 wyjscia na głośniki , zamiast głośników można podpiąć słuchawki .. tyle w temacie .. tak ciężko to zrozumieć ? Są karty muzyczne które mają zarówno wzmak słuchawkowy i dedykowane wyjscie na nie ORAZ na głośniki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok nie ogarniam zrozum mnie :). Ok podpiąłem same słuchawki i w takim razie jedynym ratunkiem będzie ściągnięcie KXów pod win 7 tak ? Lub podpięcie pod integre ?I ew. jak zkonfigurować w Creative Audio Console.

 

Dobra .. powoli ... karta Audigy ma TYLKO 1 wyjscie gdzie można podpiąć albo głośniki (do 7.1 za pomocą 3 kolejnych gniazd) albo TYLKO słuchawki ... poniał ??

 

Można wgrać alternatywne sterowniki (KX) które mają alternatywną konsolę ( nie Creaszit Audio Console) w których można ustawić sobie że np na 2 lub 3 gniezdzie są głośniki na na 1 słuchawki .. poniał ?

 

Tu są KXy

 

Jaki masz model głośników ??

 

Oczywiście jak masz zamiar Grać to zapomnij o tych sterach .. to raczej do filmów i słuchania muzyki ...

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koss sb 49 aha głównie do cs miały by być i słuchania muzyki także nie wiem.

 

Czy ja pytałem o słuchawki ? no nie wydaje mi się ...

 

I dalej sie nie rozumiemy .. ja pytam co na kompie robisz ... bo KXy nadają do sluchania muzy a nie do grania .. jak chcesz grać to tylko oryginalne stery .. najlepiej te poprawione (PAXy)

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, granie w Counter Strike oraz słuchanie muzyki głównie dubstep trance dnb. Model głośników: Creative SBS 380.

I teraz pytanie tak czy CMSS przyda się w cs oraz co mam ustawić w decoder wszystko. Zauważyłem że jak wybiorę Speakers 2.1 lub 5.1 na słuchawkach lepiej słychać niż jak wezmę headphones. A słuchaj może przejściówka pomoże ? Taka że włożę do jednego gnizda a w przejściówce dam głośnik i wejście od słuchawek, pomoże to ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, granie w Counter Strike oraz słuchanie muzyki głównie dubstep trance dnb. Model głośników: Creative SBS 380.

I teraz pytanie tak czy CMSS przyda się w cs oraz co mam ustawić w decoder wszystko. Zauważyłem że jak wybiorę Speakers 2.1 lub 5.1 na słuchawkach lepiej słychać niż jak wezmę headphones. A słuchaj może przejściówka pomoże ? Taka że włożę do jednego gnizda a w przejściówce dam głośnik i wejście od słuchawek, pomoże to ?

 

 

Dobra, tak jak myślałem jesteś lamą

 

W głośniku grze masz przycisk power obok diody jest gniazdo słuchawkowe gdzie podłączasz słuchawki ... więc najpierw podłącz głośniki do karty (gniazdo 4) a potem słuchawki do tej kolumny z przyciskiem power

i daj Speakers 2.1

 

Alles

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zostaw te sterowniki co masz i dokup rozgałęźnik minijacka. Nie będzie problemów ani w grach (ze sterownikami KX będą), ani przy muzyce - no chyba, że coś nie będzie w rozgałęźniku stykać, ale to już zależy od jego jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zostaw te sterowniki co masz i dokup rozgałęźnik minijacka. Nie będzie problemów ani w grach (ze sterownikami KX będą), ani przy muzyce - no chyba, że coś nie będzie w rozgałęźniku stykać, ale to już zależy od jego jakości.

 

 

wiesz że typowe takie dają 2 razy mono?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

wiesz że typowe takie dają 2 razy mono?:)

 

Akurat ten do którego podałem link daje 2x stereo. Sam posiadam takie 2 i oba działają, ale wtyczki wchodzą strasznie ciężko (za to nie wypadają).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ten za 1zł i daje on efekt mono 0 bassów.

 

Najwyraźniej nie wcisnąłeś do końca wtyczek (u mnie wchodzą bardzo ciężko) - wtedy zwiera kanały a część pasma do masy - stąd opisany efekt. Podejrzewam, że to kwestia włożenia rozgałęźnika do karty - poruszaj nim, podociskaj... ale możliwe też, że to te 2 wtyczki wychodzące źle są dociśnięte.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności