Skocz do zawartości

Zestaw stacjonarny, 1500zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Chciałbym mieć dostęp do takich rzeczy jak CD, radio, wzmacniacz (do niego bym sobie podłączał rzeczy typu iPod). Do tego oczywiście głośniki stereo. Zależy mi na w miarę łagodnym, trochę ocieplonym graniu. Pokój ma dwadzieścia-kilka metrów kwadratowych, ale jest tak umeblowany, że głośniki stałyby 20cm od ściany, a ja maksymalnie 2m od nich.

2yxp6l3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie celowałbym w wzmacniacz na kości tripath 2050, ostatnio często pojawiają się na allegro, choć taniej wychodzi ściągnąć z ebay, do tego Dali Concept 1, B&W DM601 lub ACOUSTIC ENERGY EVO ONE .

Jeśli idzie o cd to za dużo Ci nie polecę, bo sam gram z DAC'a, ale ponoć warto zinteresować się philipsami z tda1541/1543 na pokładzie.

Edytowane przez microb1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Tannoy M2 , takie właśnie ciepłe niemęczące granie , używki na Allegro w granicach 500-600 zł , mają spory bas jak na podstawki ( ale nie oczekuj tąpnięć;))

Wzmak coś z Rotela np. 971,( mam taki i jestem happy z niego)ma kopa, w rocku jazda na całego.

Ogólnie mój zestaw tak gra jak sobie życzysz , ale Dynaudio są drogie nawet używane dlatego nie polecam .

Reszta czyli cd , tuner może koledzy coś doradzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och kolega poleca DVD :o...... może i gra dobrze , ale DAC byłby wskazany .

Cd:

http://allegro.pl/marantz-cd6002-cd-6002-i1612397549.html

ma dobry wzmak słuchawkowy jakby kolega chciał podpinać lepsze słuchafony w przyszłości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejście do 45 hz przy 13 cm głośniku , tak tak , zapewne schodzą przy spadku +10 db albo lepiej <_<, z jakiś tam opisów na necie wynika że grają ciepłym basem i są ogólnie ocieplone czyli tak po brytyjsku ,.można spróbować ,ale ja i tak bym szukał M2 z używek w dobrym stanie , powinno być lepiej.Mój brat ma podłogowe M3 kupił za 600 zł i gra to ładnie, jak za takie pieniążki to nawet bardzo ładnie.

Test M2:

http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/tannoymercurym2.php

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chcesz zaczynać ten temat - kiedyś żyłem w świecie sprzętu w którym wyznacznikiem jakości był sony i technics, potem odkryłem denona, marantza, onkyo, hk

 

A potem jedna "szuja" pokazała mi trochę sprzętu typu Audiolab,Rotel, Naim, Linn, Brystone itepe

 

I tak z Technicsa przesiadłem się na pięknego Rotela 931 MKII (za te pieniądze sprzęd malina) testowałem potem po drodze, Naima, NAD ciekawostki Hifi z azji jak Xindak itepe, obecnie mam Audiolaba 8000s

 

kolumny mam DIY i to na tyle dobre że mi żona wybrzydzała w sklepie słuchając standowych Monitor Audio i KEF

 

Potem się dobiera radiodbiorniki w grę wchodzą w zasadzie tylko vintage bo nowe nie dają klimatu i znowu, Rotel, Luxman, Kenwood (tak tak to nie pomyłka)

 

To nieuleczalna choroba niestety więc uważaj w co się pakujesz........

 

A wracając do tematu - idź do sklepu i posłuchaj mikrozestawu Denona D- M38 - to świetny sprzęt w swojej klasie, nowy z możliwością podłączania przez port usb i chyba ma nawet stację dokujacą do ipoda

 

A jak nie to klocki do ciepłego grania - tylko już bez stacji dokujacej np. LUXMAN L190 (tani i świetny) do tego trzeba dobrać kolumny) - radio - ostatnio na aaledrogo był piekny tuner Sanyo T55 plus srebrny akurat pasujący do luxmana - jeden z lepszych tunerów ever za 250 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem, któregoś Pianocrafta (chyba E330) i mi się zbytnio nie spodobał. Na oku miałem też właśnie tego D-M38, ale nie słuchałem jeszcze. Raczej zaczynam się skłaniać do osobnych gabarytów, a nie wieży.

 

Gdybym miał możliwość rozszerzenia budżetu o 1000zł (zobaczymy), to za 2300 mogę mieć taki zestaw:

 

http://allegro.pl/ta...1622365308.html

http://allegro.pl/ze...1615178584.html

 

Co sądzicie? Tylko, że jeszcze by była kwestia radia...

Edytowane przez Kostku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2300 masz zestaw z używek w dobrym stanie który pogoni tego CA w drobny mak , najlepiej szukać na ogłoszeniach hi-fi w portalach typu Audiostereo , Audio, Hi-fi i Muzyka,

Ciekawy wzmacniacz oprócz Roteli , jeden z tych lepszych Harmanów :

http://allegro.pl/wzmacniacz-harman-kardon-hk-670-i1617159010.html

Cd nadal polecam Ci Marantz Cd6002 będzie dobrze lepiej niż ten Cambridge co podałeś

Kolumny na początek :

Tannoy M2

Dali Concept 2

Koda Harmony K2000( naprawdę dobre pomimo nazwy firmy)

szukaj ich w ogłoszeniach

chyba że wolisz nowe Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Denona to inna bajka niż Yamaha, w budzecie za 1500 zeta jest świetny biorąc poprawkę że jak chcesz słuchasz muzyki głośniej to może nie być " przytupu"

 

ale na 20 m2 to przytup na podstawkowych kolumnach jest trudno wykonalny o ile wogóle mozliwy.

 

CA to kontrowersyjny sprzęt - jeżeli chciałbyś to kupić i to nowe radzę przesłuchać żeby nie było rozczarowania, to raczej nie jest do ciepłego grania

 

prędzej bym pomyślał o wzmacniaczu NAD z tych popularnych marek no i jest jeszcze szeregi innych egzotycznych dla początkujacych ale bez słuchania to duże ryzyko.

 

Jak kupujesz sprzęt droższy (więcej niż 500 zł za sztukę) radzę posłuchać najpierw

 

Ze starszego ciekawego i niedrogiego sprzętu który znam w zakresie do 700 zł można mieć integrę Rotela 931 MKII, Luxmany z serii L (190, 230 czasem nawet 410) , Audiolaba 8000A

 

z nowszych w tym budżecie, Rotele RA01, NAD 315 lub nowszy 316 (słuchałem i mi przypadł do gustu)

 

są tacy co wielce chwalą Reloopa 210 którego można wyjąc na gwarancji za 500 zł ale nie słuchałem więc nie powiem

 

Żródeł CD dobrej klasy jest multum - warto kupić wysoką klasę killkuletnią ale z dobrych rąk, trzeba poczytać i poszukać. Odradzam zakupy pierwszego porządnego sprzętu nowego z salonu - można odkupić nawet jeszcze na gwarancji za dobrą cenę od osoby która wcześniej "nie trafiła"

 

polecam http://www.hifi.pl/gielda/ - tu sprzedają ludzie którzy się znają na rzeczy i towar zwykle najwyższej jakości po dobrych cenach.

 

Tutaj kupisz też kolumny i CD, przy czym kolumny to raczej trzeba dobrze dobrać do wzmaka lub na odwrót, polecane przez kolegów Tannoye M2 są podobno niezłe, może Monitor Audio BR2 - można kupić używki do 500 PLN, Infinity RS300 mają power i jakość jak na standy w tej cenie extra, o Magnatach Quantum dobrze piszą, multum tego i koniecznie trzeba posłuchać.

 

radio - z nowszych to yamaha np TX 492, Denon TU1500 albo ze starszych jakiś solidny np. Kenwood KT5020 lub 3050 może coś bardzo drogich SONY ES, podawany przeze mnie Sanyo T55 (ten wygląd !!!), Rotele

 

Temat rzeka godziny szukania i słuchania jak masz ograniczony budżet albo liczysz na dobrą okazję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli mi się klaruje. Budżet około 2500.

Stawiam na Ushery S-520.

 

Teraz jest jedna kwestia: z czym by te Ushery miały zagrać? Potrzebny jest wzmacniacz, radyjko, cd. Nie chciałbym trzech osobnych gabarytów, więc albo jakiś Amplituner + CD, albo w ogóle trzy w jednym... Ważne, żeby z Usherów urok odpowiedni wydobyło. Takie naturalne brzmienie, z dobrym, ale niemęczącym basem. Może trochę ocieplone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu - idź do sklepu i posłuchaj mikrozestawu Denona D- M38 - to świetny sprzęt w swojej klasie, nowy z możliwością podłączania przez port usb i chyba ma nawet stację dokujacą do ipoda

 

Myślałem nad D-M38 + kolumny Usher S-520, ale czy ten Denon nie byłby za słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności