Skocz do zawartości

Cowon E2 FAIL


Lopatron

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę, jesteśmy na subforum o E2 a ty generalizujesz tak, że aż boli. :(

Co do "ampera na zasilaczu" myślę, że byłbym w stanie w przyszłym tygodniu podpiąć to maleństwo pod multimetr na zasilaczu i rozwiać wątpliwości, chociaż to już będzie totalny offtop :)

 

A myślisz, że jak będzie jeden standard wtyczek, to kto za ten standard będzie trzepał kasę? Unia oczywiście ;] A stany sobie i tak dalej będą robić po swojemu i u nich dalej sprzęt będzie tańszy, a u nas droższy ;)

Produkcja to nie 1zł, nie przesadzajmy, coś koło 5 będzie (obudowę doliczyć trzeba) ;)

 

Nie będę szukał ci miejsca, gdzie możesz kupić akumulator do Sony X, ale z ciekawości poszukałem i znalazłem taki ładny wpis w instrukcji Sony'ego

Consult your nearest Sony dealer or Sony Service Center for exchange of rechargeable batteries, internal checks or repair.

Próbowałeś się w ogóle kontaktować z producentem w tej sprawie? Samo do ciebie nie przyjdzie, czasami trzeba się wysilić. Jeśli tak i odmówił wymiany, to przepraszam, myliłem się.

 

Przypominam raz jeszcze, mówimy o Cowonie iAudio E2, nie o Soniaczach, nie o J3 ;]

Edytowane przez dark_skeleton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh.

 

Wyznaję zasadę, że jeśli ma się jakąś wiedzę, to warto podzielić się nią w taki sposób, żeby czytającemu się przydała. Przypadek ogólny tyczy się również E2.

 

Nie wiem kto będzie trzepał kasę, wiem że będzie to znaczne ułatwienie dla klienta.

 

Nie chcę żebyś mi szukał, ale napisałeś o wymianach, to to podważyłem. Tak dzwoniłem do Sony w tej sprawie.

 

Ode mnie tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się z takich ładował.

1) nie używaj przedłużacza USB, z nim nie ładuje

2) jak możesz to sprawdź czy działa z czymkolwiek innym, mi się kiedyś trafiła końcówa z urwanym jednym kabelkiem w środku i nie działo się nic... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lopatron:

Fajny zasilacz, +/- 0.5V... 10% w tą czy w tamtą, kto by się przejmował :P

Tak czy inaczej imo daje za mało prądu. Jak już pisaliśmy, potrzebne jest przynajmniej te 500mA, na mniejszym prądzie ma prawo się nie ładować.

@4ndr3:

Przecież OP napisał, że

- odtwarzacz zamiast się ładować włącza się.
, czyli zasilacz działa i prąd dochodzi do odtwarzacza. A przedłużacz nie ma nic do ładowania... ;o Edytowane przez dark_skeleton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przedłużacz nie ma nic do ładowania... ;o

Czyli doświadczyłem voodoo bo mi E2 z wtyczki przez przedłużacz się nie ładuje a bezpośrednio wetknięty we wtyczkę owszem. :)

BTW, czasem mu się zdarza nie ładować tylko włączać, zwłaszcza jak był bardziej opróżniony, czerwona dioda zapala się po kilku minutach a wcześniej pali się zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przedłużacz nie ma nic do ładowania... ;o

Czyli doświadczyłem voodoo bo mi E2 z wtyczki przez przedłużacz się nie ładuje a bezpośrednio wetknięty we wtyczkę owszem. :)

BTW, czasem mu się zdarza nie ładować tylko włączać, zwłaszcza jak był bardziej opróżniony, czerwona dioda zapala się po kilku minutach a wcześniej pali się zielona.

 

 

Czesto mi zię zdarza korzystac z przejściówki/przedłuzki nie tylko przy E2 i niestety często nie ma ładowania. Bezposrednio jest ładowanie. To jednak nie voodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam to, co pisałem - to nie jest sprawa niewystarczającego prądu na wyjściu.

Opisałem tutaj -> http://forum.mp3stor...owon-iaudio-e2/

@Lopatron: wychodzi na to, że nie amperaż winny, tylko sam zasilacz, który nie potrafi utrzymać napięcia na przyzwoitym poziomie 5V ;)

Edytowane przez dark_skeleton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zakładałeś nowy temat. ;) Należy pamiętać, że prąd ładowania zależy od pojemności akumulatora (tak jest w obecny litowych). Większe pojemności potrzebują większego prądu w pierwszej fazie ładowania (bo są dwie). Ta wartość oznaczana jest jako 1C. Wcześnie podawałeś dane z instrukcji, że 1,5h na 500mA, czyli jemu dużo faktycznie nie trzeba. Możesz jeszcze sprawdzić, czy czas ładowania na 300mA i 1A będzie taki sam. Czasami spadek napięcia o 0,5V powoduje że urządzenie już może wariować.

 

Co do przedłużaczy usb. Standard 2.0 to 5 metrów kabla bez zmian i nie potrzeba wzmocnienia. Na dobrych kablach można wyciągnąć więcej, i faktycznie na tandetnych zrobionych z nie wiadomo czego są problemy nawet na krótszych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie o odpowiednich podstawkach pod kable do ładowania i certyfikacie "audiofilski kabel zdatny do zasilania odtwarzaczy", najlepiej jeszcze mieć audiofilskie gniazdko USB w komputerze (dostępne na śledziu) lub audiofilską stabilizowaną ładowarkę sieciową (robi takie Apple - wiadomo to po tym, że mają audiofilską cenę)

 

(nie mogłem się powstrzymać :3 )

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xar: potrzebnie czy niepotrzebnie, temat zatytułowany "Cowon E2 FAIL" nie ma nic wspólnego z ładowarką :P

Aye, są dwie fazy, gdzieś coś kiedyś czytałem ;] Pierwsza, "normalnego" ładowania, a druga pod koniec "dociąga" baterię pomału, małym prądem, do pełnego naładowania, tak?

A co do kabla USB, w pełni się z tobą zgadzam - tylko że ma to znaczenie głównie przy transferze danych, aby uniknąć utraty informacji, zakłóceń. Na dłuższych kablach zakłada się ferryty oraz ekrany i już jest dużo lepiej. Natomiast w przypadku samego zasilania nie powinno to mieć aż takiego znaczenia. Z ciekawości wepnę jutro 3 przedłużacze usb w siebie i sprawdzę, czy będzie się ładować ;)

 

@KHRoN: lol. audiofilska stabilizowana ładowarka sieciowa. ^^

Są zboczenia i schorzenia :D Stabilizator napięcia to mus w każdym zasilaczu, który ma działać długo i dobrze (odsyłam na elektrodę) ;)

A kupując kabel i zasilacz na bazarze za 2zł trzeba liczyć się z tym, że to nie zadziała ;) Najlepsze rozwiązanie - samemu zbudować zasilacz :D

 

apple = audiophile? lololololololololololololol. koncepcja mnie rozbawiła :D

Edytowane przez dark_skeleton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest jeszcze trzecia faza 0,1C, ale tylko w przypadku pełnego rozładowania. Kiedyś podawałem 3 linki w temacie, gdzie pewien forumowicz mierzył długość działania clipa na rockboxie, warto przeczytać bo w miarę prosto jest tam wszystko opisane. :)

 

Niestety, na kablach z rdzeniem ze stopionych widelców mogą być kłopoty. Dla takiego komputerowego USB 5 metrów to wyliczona i sprawdzona wartość, ale na tych cieniutkich, badziwenych to bywają kłopoty. Czasami warto jak się nie ma innego kabla po prostu przeciąć i zrobić krótki, często pomaga.

Z pomiarami to różnie może być, bo to jest jednak dość skomplikowane, jak miernik pokaże 4,76V to wcale tyle tam nie musi być. No ale wiesz bo pisałeś o błędach pomiarowych itp.

 

A audiofilskie ładowarki apple czy tam innych firm to wiadomo. Ale tych co są tańsze niż litr benzyny też bym unikał, budowa i elementy do kitu i po elektronicznym smordku może nastąpić śmierć ;) No i wahania napięcia, ale też już chyba pisałeś.

http://www.conrad.pl/websale7/?shopid=conrad&act=product&prod_number=512686&ref=Nokaut&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-05&utm_content=512686#nclid=5a37bf75502105eec614dd0cf26919ff - coś takiego to w miarę rozsądny wybór.

 

Jak będziesz miał czas to zrób ten czasowy test ładowania, bo to powinno dać końcową odpowiedź. :)

 

Ja proponuję poprosić moderatora o zmianę tytułu i np. przeniesienie tematu, no albo skopiowanie wybranych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności