Skocz do zawartości

Nic oryginalnego- jakie mp3 do 400zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Wiem, że takich tematów były już setki, ale po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków ciężko cokolwiek wybrać. Poszukuję mp3/mp4 w cenie max 400zł (słuchawki dokupię w wakacje w granicach do 300zł). Nie zależy mi na bajerach typu płynne odtwarzanie filmów, wielki ekran itp. odtwarzacz powinien być bardzo dobry pod względem dzwięku (wiem, że połowa sukcesu to dobre słuchawki), kładę nacisk na muzykalność, "wyodrębnienie" instrumentów, dobry bas, ale nie piszcząca góra. Co do gatunków: rock, elektroniczna, klasyczna. Co do samych odtwarzaczy to odpada sansa (...), wszelkiego rodzaju creativy itp. Może coś z irivera (mimo, że ostatnio trochę spadł jakościowo myślałam o e30/e50), cowon (e2?), Nationite NaNite N2, sony. Jeżeli chodzi o pojemność to spokojnie starczy mi 4 gb, zależy mi też na przyjemnej nawigacji (irytują mnie dotykowe) i jako takiej długiej baterii (coś około 20h).

 

Możliwości odsłuchania poszczególnych grajków niestety nie mam- zaopatrzenie w moim mieście jest tragiczne. I jeszcze jedno, jeżeli miałabym wybierać między cowonem e2 a Nationite NaNite N2, co Waszym zdaniem jest lepsze?

 

 

 

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Vikia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości odsłuchania poszczególnych grajków niestety nie mam- zaopatrzenie w moim mieście jest tragiczne.

 

:) w Krakowie np. też raczej ciężko by było znaleźć sklep, w którym można je odsłuchać.

Chętnie bym sprawdził iriver-a S100 i np. w mp3store mają go, ale bez możliwości sprawdzenia dźwięku. <_<

Trochę kiepsko jest brać w ciemno, bez odsłuchania, bo każdemu co innego się podoba. Ludzie chwalą Cowony S9, J3 itp., że są bardzo dobre, a mnie np. w ogóle nie podchodzą. Trudno powiedzieć co się komuś spodoba i do tego najlepiej jeszcze z jakimi słuchawkami.

Mnie np. się podobają irivery i sony jedynie, z mocnym wskazaniem na tego pierwszego. Creativy to dno, a sansy niby dobre, ale mnie się nie podobają:)

acha i z iriverów: E100 wg. mnie był po prostu koszmarny, zbiera negatywne opinie, a i tak zdarzają się ludzie, którym się podoba, ale nie polecam ryzykować :D

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do S100 to też się nad nim zastanawiałam, ale jak dla mnie to przerost formy nad treścią, a póki co na forum bardzo mało info, z iriverów czekam na e300 choć pojawiają się opinie, że gra jak e100 :angry: Cowony z kolei jak najbardziej, ale przekraczają mój budżet, wolę wydać więcej na dobre słuchawki niż na samego grajka, poza tym wolę coś mniejszego do kieszeni, bo będę używać tylko na mieście. Mp3store nawet nie ma w moim mieście :D, a w sklepach typu rtv euro agd odtwarzaczy jak na lekarstwo głównie irivery e30, e100. Będę wybierać między cowonem e2 i nationite n2 (przy czym ten drugi dodatkowa karta i "dłuższa" bateria), ale nie wiem, który wypada lepiej pod względem dźwięku, bo na forum porównania nie znalazłam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E30 - Ciepły, raczej "wesoło" gra. Właśnie go słucham i nawet , nawet jest. w piątek jechałem z Elbląga do Warszawy, później wieczorem z Warszawy do Krakowa, a aktualnie cały czas chodzę z nim po mieście i akumulator jeszcze się nie rozładował, więc trzyma jak piszą te 52h. E30 wart jest swojej ceny. Jeżeli nie szukasz analitycznego, dokładnego dźwięku, a coś "funowego", "wesołego", E30 jest ok.

:)

o Nationite się nie wypowiadam, bo w stacjonarnych sklepach tego nie ma, więc nawet zobaczyć sobie nie można , a co dopiero odsłuchać.

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo jadę do sklepów, a jeśli chodzi o e30 może uda się dzisiaj odsłuchać :D, ale mimo wszystko zależy mi na szczegółowości :rolleyes:

 

Przejechałam całe miasto i nic szczególnego nie znalazłam. Ponawiam pytanie: dźwiękowo wypada lepiej cowon e2 czy nationite n2?

 

 

Edytowane przez Vikia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwiękowo wypada lepiej cowon e2 czy nationite n2?

Jak posłuchasz różnych playerów, różnych firm(nie noname z marketu), to dostrzeżesz, że nie ma lepiej, czy gorzej, a jest po prostu inaczej. :)

 

co wypada lepiej smakowo spaghetti, czy sernik z rodzynkami?

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inaczej ale też lepiej, gorzej. To jeszcze nie ta półka. W jednym moze byc wszystko zbite, rozlazly bas itd, a w drugim juz calkiem przyzwoicie.

Chcialas dobrą obsluge, nie jestem pewien ale w n2 chyba za przyjemnie nie jest(nie wiem czy mi sie z czyms innym nie pomylilo). W tych chińskich wynalazkach przeważnie dźwięk jest świetny, a obsługa fatalna.

Edytowane przez Matess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inaczej ale też lepiej, gorzej. To jeszcze nie ta półka. W jednym moze byc wszystko zbite, rozlazly bas itd, a w drugim juz calkiem przyzwoicie.

Chcialas dobrą obsluge, nie jestem pewien ale w n2 chyba za przyjemnie nie jest(nie wiem czy mi sie z czyms innym nie pomylilo). W tych chińskich wynalazkach przeważnie dźwięk jest świetny, a obsługa fatalna.

 

Zauważyłem w sygnaturce H10. Zastanawia mnie, czy gra on funowo i ciepło jak np. Clixy.:)

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go nie mam dawno. Jak miałem to z rockboxem, a tam jest bdb korektor więc wszystko sobie można ustawić jak się podoba. Wadą było zawieszanie się i duuży rozmiar. Oryginalnego oprogramowania nie używałem, bo było za cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo wypada lepiej N2 ale obsługa nie jest najmilsza. Mimo to E2 bez wyświetlacza też by mnie jakoś nie bawił. Jeśli zależy Ci tylko i wyłącznie na jakości to N2 będzie najlepszym rozwiązaniem spośród tego, co wymieniłeś w pierwszym poście. Niemniej jednak nie wiem czemu od razu skreśliłeś produkty firmy Sansa. Taki powiedzmy Sansa Clip+ z zainstalowanym RB to bardzo dobra sprawa bo i obsługa miła i dźwięk na poziomie.

 

No ale jak już tak bardzo nie chcesz tej Sansy i liczysz wyłącznie na jakość dźwięku to tak jak mówiłem - N2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności