Skocz do zawartości

Czy Apple zabije iPoda?


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewien, że istnieją lepsze playery od Clix2. Chętnie bym odsłuchał Rio Karmę/ihp/ifp/imp/kenwood, ale ich już dawno nie robią <_<

Ostatnio sprawdzałem Sony A1200, który mi się spodobał, ale to jeszcze nie to czego szukam...

Pozostaje czekanie na najnowsze irivery, które mam nadzieję, że będą krokiem na przód, a nie kolejnym do tyłu. :rolleyes:

 

zamiast tego obrazka lepiej pooglądać japońskie dziewczyny z kocimi uszkami :F

(...)

 

Wedle życzenia. :)

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamalyga Twoje wywody są po prostu śmieszne. Po 1 widać, że jesteś ślepo zapatrzony w swój sprzęt. Ciągle mówisz jak to clix (...)

 

Chciałem porzucić temat, ale natknąłem się na to:

http://www.head-fi.o...players-sq-only

 

Nie tylko ja jestem tak ślepo zapatrzony w Clix2 :D

Zauważ jak nisko "ustawiają" iPody B)

 

Wracając do iPodów - Zawsze zastawiało mnie , to że nowe produkty Apple są jedynymi, o których zawsze jest tyle hałasu w mediach. Pojawia się nowy iPad, czy iPod, a słyszymy/czytamy o tym w mediach, które z elektroniką, czy technologiami nie mają wiele wspólnego. :huh:

 

Zdziwiłbym się jakby popularny program informacyjny robił taką przysługę za darmo.

 

Ciekawy jaki procent ceny produktów Appla idzie na marketing $B)

 

Ja nie wiem, ktos Cie zmusza do kupowania iPoda? Nie podoba Ci sie, do wszystkich to chyba dotarlo, bo dostatecznie jasno to wyraziles w kilku postach, a dalej to juz najzwyczaniej w swiecie bijesz piane i wybacz, ale zakrawa to na trolling...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do określenie "zabawniej" użytego odnośnie brzmienia iMp.

Właśnie coś takiego dla mnie jest w dźwięku Clixów, a nie ma tego w iPodach/Cowonach.

Nie wiem czy określenie "Nudne" na przeciwieństwo "zabawnie" jest słuszne, ale to miałem na myśli pisząc o Applach.

z tego co piszecie wynika, że najprawdopodobniej Clix-y to znacznie gorsza liga niż legendarne iMp, czego nie neguję, ale chyba tę cechę dało się w nich wyczuć

 

a sorry - Troszkę przesadziłem krytykując iPody. Wiadomo, że mogą się podobać,a to po prostu nie moje granie.

 

Lubię troszkę podkolorowany, wesoły dźwięk po prostu, a nie czystość.

 

Jednym podobają się Cowony, innym iPody, a jeszcze innym irivery...:)

 

Teksty w stylu :

"Skullcandy, Creative, iPod, Pentagram...:lol:"

pisałem będąc wkurzonym przez Unhomme, myśląc, że podejdziecie do tego z dystansem :D Przecież wiadomo, że skullcandy to shit ostatni, a iPod to dobry poziom dla kogoś kto lubi taki dźwięk.

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt nie twierdzi że clix2 gra źle czy coś... po prostu iMP-ki grały jeszcze lepiej, to wszystko :)

 

iPody zaś są z nieco innej szkoły brzmienia ale nie znaczy to wcale (i wcale tego nie próbujemy na siłę udowadniać) że są jakimś wzorem brzmienia czy coś...

 

przykładowo Classic 6G faktycznie jest - delikatnie mówiąc - mało udany... ale na tyle na ile miałem styczność z iPodem Touch, nie brzmiał on źle i iPoda Touch faktycznie można polecić ale jeśli akurat odpowiada komuś tego typu sprzęt i chce/może wydać tyle $$$ a nie na zasadzie "jedz chleb z cebulą, ale musisz kupić iPoda Touch"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz wlasnie, jednen lubi taka charakterystyke, inny zas siaka - ale to nie znaczy, ze sprzet, ktory nie trafia kolorystycznie w moj gust mam nazywac kupa... A uwaga o cebuli dotyczy tez wielu modeli roznych playerkow, bo ceny za nowe sa i u sony i u cowona i u jablczanych slone (jak na nasze krajowe warunki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do określenie "zabawniej" użytego odnośnie brzmienia iMp.

Właśnie coś takiego dla mnie jest w dźwięku Clixów, a nie ma tego w iPodach/Cowonach.

 

Czyli lubisz po prostu cieplejsze, funowe granie. Nic dziwnego, że Cowon'y i iPod'y to nie twoja bajka.

 

a sorry - Troszkę przesadziłem krytykując iPody. Wiadomo, że mogą się podobać,a to po prostu nie moje granie.

 

[...]

 

Jednym podobają się Cowony, innym iPody, a jeszcze innym irivery...:)

 

[...]

 

a iPod to dobry poziom dla kogoś kto lubi taki dźwięk.

 

Jakbyś tak napisał od razu nie byłoby sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej chodzi o sytuację dokładnie odwrotną :)

 

że skoro już jest wybór, to żeby był to REALNY wybór a nie wybieranie pomiędzy "takie se, takie se oraz też takie se" ;F

 

jakby nie było wyboru to sprawa była by prosta, bo jedyny dostępny odtwarzacz byłby jednocześnie najlepszym dostępnym odtwarzaczem a zdolni ludzie robili by własne :)

 

... nie wiem czy w ogóle wiecie/pamiętacie o tym, ale w czasach kiedy pierwsze odtwarzacze MP3 były drogie i mało dostępne (oraz - co tu kryć - wcale nie rewelacyjne) powstało wiele odtwarzaczy, które robiło się samemu na zasadzie: trzeba kupić takie części, taki układ/procesor, taki wyświetlacz, tak złożyć i zakować do takiej (albo jakiejś) obudowy, następnie wgrać załączony firmware (w tym często był dodany kod źródłowy gdyby ktoś chciał coś zrobić po swojemu), podłączało się baterię, ładowało pliki (ładowało* często na zasadzie "kopiowało przy pomocy czytnika kart pamięci, a następnie wkładało kartę pamięci do odtwarzacza") i słuchało :)

 

w zależności od dekodera czy zastosowanego DAC-u, można było dostać odtwarzacz który jakościowo plasował się nieco ponad "totalna kaszanka" aż do jakości, jakiej nie miała Karma (i przy okazji ceny podzespołów, które znają tylko osoby robiące własne DAC-i czy wzmacniacze :) )

 

wyobrażacie sobie satysfakcję z własnoręcznie wykonanego odtwarzacza, przy jakości którego chowa się wszystko aż do poziomu najlepszych par DAC + wzmacniacz? :)

 

a przy tym interface, odtwarzane formaty etc. etc. są DOKŁADNIE TAKIE JAKIE SOBIE WYMARZYLIŚCIE :)

 

___

*) "odtwarzacz" miał tylko serwisowe gniazdko COM, któro było znacznie wolniejsze niż nawet najwolniejsze "stare" USB :)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.myplace.nu/mp3/ :o Dobrze, że zabrałem z domu lutownicę :rolleyes: DAC Wolfson i telechips-a z Clix2 się wytnie. :lol:

 

Trzeba się szykować i trenować, bo jak tak dalej pójdzie, to za parę lat faktycznie nie będzie innej drogi do dobrego dźwięku :)

 

a tak już na poważnie...

 

Wydaje mi się jednak, że rynek zbytu na dobrej jakości przenośne mp3 jest, był i będzie, a producent, który zechce wykorzystać tę lukę po innym, który się wycofał z branży zawsze się znajdzie. Dla dużego koncernu jak Sony zaprzestać produkcji przenośnego sprzętu audio, to tak jak olać leżący na ulicy banknot.

Sprawa z iPodami dla mnie wygląda inaczej, bo one były skierowane do innej grupy odbiorców niż reszta stawki. Wiadomo, że część użytkowników Appla wybiera go ze względu na gust muzyczny i dobiera do niego odpowiednie nauszniki, ale w zdecydowanej większości, gdy widzę używających sprzętu tej firmy, mają oni oryginalne słuchawki z zestawu, więc dźwięk raczej nie jest dla nich głównym priorytetem. Mniejszy bajer iPod, zamieniam na większy i fajniejszy iPad, albo iPhone, z którym będę miał jeszcze większą frajdę. Inaczej ma się sprawa w przypadku Cowonów, czy iriverów, które kierowane są do użytkowników zainteresowanych ich dźwiękiem, a nie dodatkami. Jeżeli w dziale "co kupic" pojawiają się pytający i częstotliwość pojawiania się nowych wątków nie spada, to znaczy, że wszystko jest ok. i przenośne mp3 nie jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem :)

 

Co do wyboru odtwarzaczy faktycznie jest trochę mało opcji. Mając konkretne wymagania co do dźwięku, często jesteśmy skazani na jeden w miarę, poprawnie grający i nie mamy dla niego alternatywy, bo inne grają, albo źle, albo zupełnie inaczej, co mija się z naszym gustem.

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sorry - Troszkę przesadziłem krytykując iPody. Wiadomo, że mogą się podobać,a to po prostu nie moje granie.

 

I jest to całe meritum tej dyskusji w kilku ostatnich postach

 

Sprawa z iPodami dla mnie wygląda inaczej, bo one były skierowane do innej grupy odbiorców niż reszta stawki. Wiadomo, że część użytkowników Appla wybiera go ze względu na gust muzyczny i dobiera do niego odpowiednie nauszniki, ale w zdecydowanej większości, gdy widzę używających sprzętu tej firmy, mają oni oryginalne słuchawki z zestawu, więc dźwięk raczej nie jest dla nich głównym priorytetem. Mniejszy bajer iPod, zamieniam na większy i fajniejszy iPad, albo iPhone, z którym będę miał jeszcze większą frajdę

 

siłą rzeczy niestety jest jak piszesz albo stety. W końcu Apple to nie jest firma charytatywna. Wyprodukowali kilka dobrych odtwarzaczy, które równocześnie zrobiły wielkie BooM i nie ma się co dziwić niektórym sytuacjom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

South Park dobry :) co do taczki z KPP sprawdziłem i było całkiem fajnie, za to z Image One się nie zgrywa jak dla mnie. Dziwne, że słuchawy z pilocikiem do iPoda znacznie fajniej grają z iriverem :) Zestawienie KPP + taczka grało fajnie , a w przypadku drugich słuchawek było zdecydowanie tak: Image One+E30>Image One+Taczka.

Oczywiście, to tylko moje odczucia :D

Edytowane przez Mamalyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te ostatnie strony tematu. Te filmik jest dobry, bo pokazuje nie tylko jak firmy bajerują ludzi, ale jak ludzie sobie na to pozwalają. Jak ktoś kupuje odtwarzacz za ciężką kasę, a i tak nie zdaje sobie sprawy z jego możliwości (słuchawki) to odznacza się głupotą. Jak ktoś wydaje dużo i nie zorientuje się głębiej co oferuje rynek to jest po prostu nierozsądny. Kupi Toucha, chociaż może dźwiękowo czy opcjami dla niego lepsze byłoby co innego. A może Touch to właśnie to. Jego sprawa.

 

Mnie zastanawia dlaczego robiąc grajek z wysokiej półki dodaje się kiepskie słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego robiąc grajek z wysokiej półki dodaje się kiepskie słuchawki.

 

Szczerze mówiąc zastanawiam ile apple by sobie liczył za toucha z lepszymi słuchawkami w komplecie. :D

Poza tym myślę, że taka sytuacja jest sensowna. Jeżeli ktoś kupuje toucha ze względu na dźwięk to zapewne chce idealnie dopasować dźwięk zestawu pod swoj gust, a nawet dobre słuchawki z zestawu nie trafiłyby w gusta wszystkich, to po pierwsze. A tym, którzy chcą się polansować ipodem raczej nie zależy na lepszych słuchawkach stockowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te ostatnie strony tematu. Te filmik jest dobry, bo pokazuje nie tylko jak firmy bajerują ludzi, ale jak ludzie sobie na to pozwalają. Jak ktoś kupuje odtwarzacz za ciężką kasę, a i tak nie zdaje sobie sprawy z jego możliwości (słuchawki) to odznacza się głupotą. Jak ktoś wydaje dużo i nie zorientuje się głębiej co oferuje rynek to jest po prostu nierozsądny. Kupi Toucha, chociaż może dźwiękowo czy opcjami dla niego lepsze byłoby co innego. A może Touch to właśnie to. Jego sprawa.

 

Mnie zastanawia dlaczego robiąc grajek z wysokiej półki dodaje się kiepskie słuchawki.

 

 

żebyś potem musiał kupić inne, np. bose itp- które są w ispotach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodawanie kijowych słuchawek to po prostu kolejny sposób na cięcie kosztów, a nie żadne ukryte przesłanie "kupujcie więcej" :)

 

chlubne wyjątki można na palcach policzyć, z tych które pamiętam:

- iriver (sennheiser MX300/MX400/MX500 - im później tym niższy model :F )

- iAUDIO (w modelach sprzed i5 były dodawane dwie pary - cresyn i sennheiser)

- sony (do wyższych modeli dodaje topowe słuchawki)

- zune (do wersji premium dodawane były dobre dokanałówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny przykład robienia w jajko klientów. Statystyczny ziemianin myśli raczej, ze im droższe tym lepsze, a już o tym że słuchawki dobiera się pod grajka jest zazwyczaj mało kto wie. :)

 

Dlaczego jak np. mój tata, wujek kupuje sobie drogi odtwarzacz nie ma usłyszeć co on potrafi. Sam nie zdaje sobie sprawy, że tego nie usłyszy. Obetnie się koszty, ale klient kupi. Ale gdyby np. do takiego Toucha dać coś lepszego, to przy zakupie między Creative a Apple niezorientowany kupił by pewnie to drugie, bo brzmi zdecydowanie lepiej (gdyby dali mu posłuchać). Ale widać specjaliści firmy tak sobie obliczyli, że zmniejszenie kosztów i kiepski element da im więcej zysków niż poprawianie reputacji, danie klientowi naprawdę dobry zestaw.

 

chociaż tak jak napisałem wcześniej, w sumie jak ktoś nie zdaje sobie sprawy i się sam nie zorientuje, to jego sprawa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki nie są częścią świadomości klienta, statystyczny klient nie zastanawia się nad słuchawkami kupując odtwarzacz* :)

 

dlatego na reklamach nie ma dopisku wielkimi literami "a tak poza tym, do naszych odtwarzaczy dodajemy topowy model słuchawek" :)

 

... bo 1/3 klientów nie będzie to obchodzić (bo są pewni że już teraz takie dostają), 1/3 nie będzie to obchodzić (bo już i tak mają lepsze słuchawki), a 1/3 klientów nie będzie to obchodzić (bo i tak nie wybiorą odtwarzacza tylko na bazie słuchawek) :)

 

___

*) a niestatystyczny - jak większość forumowiczów - od dawna wie że słuchawki z zestawu wyrzuca się do kosza i kupuje super-hiper-dobrane-pod-odtwarzacz-albo-po-prostu-******ste albo oddaje małej siostrze, która pogryzła swoje poprzednie słuchawki :)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

___

*) a niestatystyczny - jak większość forumowiczów - od dawna wie że słuchawki z zestawu wyrzuca się do kosza i kupuje super-hiper-dobrane-pod-odtwarzacz-albo-po-prostu-******ste albo oddaje małej siostrze, która pogryzła swoje poprzednie słuchawki :)

 

Ja tutaj dodaje moje zastosowanie - antena do tunera radiowego w PC, którego i tak nie używam, ale jakbym użył, to słuchaweczki za nią robią i tutaj całkiem dobrze spełniają swoją rolę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Co do Polski to wszystko idzie w kierunku smartfonów moim zdaniem ale...ostatni fajny odtwarzacz nie ipodowy to pierwsza wersja sansy fuze

teraz wszystko musi być dotykowe.

Co do Apple to mając ipoda nano 5g byłem zaskoczony że wygląda tak fajnie a gra tak beznadziejnie i jak mam

za niego tyle płacić to lepiej pogra clip np.

 

Wydaje mi się że powinno się polepszyć odrbinę toucha jeżeli chodzi o aparat bo zdjecia w nim są na poziomie k750i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności