Skocz do zawartości

Podrobki Sluchawek Na Allegro (cx-300 I Ep-630)


tester

Rekomendowane odpowiedzi

Jamrooz -Polecam sluchawki dokanalowe Apple

 

http://allegro.pl/item115400300_dokanalowe...gwarancja_.html

 

W tej aukcji cena to 99 zl ale mozna te sluchawki kupic na innej aukcji tego goscia o 50 % taniej. Ja juz wylicytowalem, paczka przysla. Sluchaweczki sa naprawde rewelacyjne, glosna graja, brak zaklocen ze swiata zewnetrznego I do tego bardzo mocne bassy !!!! Polecam, bo warto. Niedlugo moze zdecyduje sie na zakup Creative EP-630 bo porzebuje jeszcze jedna pare sluchawek.

 

Jamrooz-spojrzałem na twoją sygnaturę , a w niej :

 

iPod Nano 4GB + Creative EP-630 + Koss Spark Plug = Fun ;)

 

Przecież Ty oprócz dokanałówek Apple masz już także EP-630 . :blink:

 

Może o tym zapomniałeś ? :D

 

Mam nadzieje, że wszysto to można "zwalić " na gorące lato

, że zakochałeś się i stąd to roztargnienie

, bo gdyby to były pierwsze symptomy Alzheimerera

, to wtedy sam wiesz najlepiej .Bardzo poważna sprawa . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przyłączyć do tej dyskusji jako, że jestem pierwszym w Polsce importerem słuchawek EP-630 bez pudełka. Na początek tego wątku zacznę od tego, że wszystkie wersje słuchawek EP-630 w polsce są produktami chińskimi poniżej foto:

 

hpim3719.jpg

jesli powyżej nie działa

 

do tego zalicza się:

- oryginalne, wersja zapakowana w pudełko

- oryginalne, wersja bez pudełka

- podróbki, wersja bez pudełka (niechlujne wykonanie poszczególnych elementów, logo nadrukowywane w warunkach domowych).

W Chinach można kupić, omijając oficjalną dystrybucję Creative, dwie ostatnie wersje z wymienionych. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że podróbki kosztuja 2.5x mniej od drugich. Oryginały są dostarczane przez chałupników, którzy są w Chinach zatrudniani przez Creative do składania poszczególnych elementów EP-630 i przez to spotykane są w różnych konfiguracjach (np. brak logo na słuchawkach). Po sprzedaży pierwszej partii bezpudełkowej wersji EP-630 usłyszałem głosy na tym forum, że to podróbki. W pewnej mierze zamieszanie w zakresie domniemanych podróbek wywołali sprzedawcy wersji box, którym nagle interes zatrzymał się w miejscu. Po tych wzmiankach, nie będąc pewny co do oryginalności sprzedawanych przeze mnie słuchawki postanowiłem zainwestować w wersję box EP-630 i zgodnie z moimi oczekiwaniami dźwięk z obydwu był podobny, jeśli nie identyczny a w porównaniu do np. posiadanych HD-595 nieco gorszy w obydwu przypadkach. Obydwie pary skutecznie zatykały uszy tak, że słychać było w uchu ruchy kabla. Na koniec dodam ciekawe porównanie sytuacji gdzie w okolicy producenta biurek dla IKEA, pracownicy tej fabryki mogą kupić legalnie te same biurka co w IKEA kosztuja np. 400zł za cenę 122zł, opakowanie nie zawiera żadnych oznaczeń IKEA. Czy w takim przypadku można te meble nazwać "podróbkami"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadanych HD-595 nieco gorszy w obydwu przypadkach

 

nieco gorszy? To jest przepaść. Natomiast sam powiedziałeś, że między EP oem a box jest mała różnica, jeżeli wogóle jest. Ja kupiłem podrabiane EX51 i sprzedający po tym, jak mu udowodniłem że to podróby, powiedział że nie słyszał różnicy. Możesz mieć np. mało wyczulony słuch...

 

Oryginały są dostarczane przez chałupników, którzy są w Chinach zatrudniani przez Creative do składania poszczególnych elementów EP-630 i przez to spotykane są w różnych konfiguracjach

 

To czy ci chałupnicy nie kradną tych słuchawek? Bo jeżeli się nie myle, oni dostają części, składają je i dają do zrobienia znaku Creative i do pakowania. A gdy znika duża ich partia? Jak rozumiem, Creative'owi to wisi, bo i tak produkują ich mnóstwo...

 

pracownicy tej fabryki mogą kupić legalnie te same biurka co w IKEA kosztuja np. 400zł za cenę 122zł, opakowanie nie zawiera żadnych oznaczeń IKEA. Czy w takim przypadku można te meble nazwać "podróbkami"?

 

Tak, ale czy mogą kupić po tej cenie z 1000 biurek i je sprzedawać? Nie sądze...

 

A "chińskie podróbki" to takie określenie, np. podróby EX51 są produkowane w Korei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zadne posty tego typu nie przekonaja i tak. te sluchawki i tak kosztuja nieduzo i najmniejsze ryzyko nie jest warte 20-30 zl bo to rosyjska ruletka. jest popyt - jest podaz, nam pozostaje tylko omijac takie aukcje z daleka.

 

silu - twoje porownanie do hd595 utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze nie odroznilbys podrobek od orginalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć np. mało wyczulony słuch...

lol, gdybym miał "mało wyczulony słuch" nie kupowałbym HD595 tylko COBY za 30zł, po co 600zł przepłacać.

 

 

Tak, ale czy mogą kupić po tej cenie z 1000 biurek i je sprzedawać? Nie sądze...

Wydaje mi się, że jeśli będziesz zainteresowany zakupem tysiąca biurek, to bez problemu ci je sprzedadzą w bardzo dobrej cenie po podpisaniu kontraktu. Z resztą nie dyskutujemy o biurkach tylko o słuchawkach, które można schować w skarpetkach... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDeki można kupić z samej ciekawości, jak to brzmi. To, że je posiadasz nie znaczy, że masz wyczulony słuch... Poza tym biurka można kupić w cenie hurtowej, ale w opakowaniach itd. A jeżeli pracownik chce kupować kilkadziesiąt biurek i je sprzedawać np. na allegro, to to po dłuższym czasie może nie przejść. A co do słuchawek to w sumie licytujemy coś w kształcie EP630 zapakowane w reklamówke (wszystkie w "oryginalnie zgrzanych foliowych woreczkach" to podróby; zresztą nie wierze żeby "chałupnik" je tak pakował) i bez loga. Jak wiadomo, tylko niektóre słuchawki mają patent na ich kształt (np. Shure E3), więc można produkować słuchawki wyglądające jak EPki... Nawet, jeżeli są to oryginały, to mogą być kradzione i sprzedawane panu za grosze... Oczywiście to tylko gdybania, ale nie zmienia to faktu, że nie ma sensu ryzykować tych 20 zł (nawet mniej, jeżeli możemy EPki kupić w sklepie, bo odchodzą koszty przesyłki) i rezygnować z gwarancji i pewności co do ich oryginalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zadne posty tego typu nie przekonaja i tak. te sluchawki i tak kosztuja nieduzo i najmniejsze ryzyko nie jest warte 20-30 zl bo to rosyjska ruletka. jest popyt - jest podaz, nam pozostaje tylko omijac takie aukcje z daleka.

Masz rację, ale to dla klienta końcowego należy decyzja i nie pisz w liczbie mnogiej "nam", bo ja dla przykładu w odróznieniu od Ciebie nie omijam tego typu aukcji (chodzi ogólnie o okazje).

 

silu - twoje porownanie do hd595 utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze nie odroznilbys podrobek od orginalu...

 

A mnie twoje stwierdzenie utwierdziło w przekonaniu, że nie sprzedałbym Tobie żadnych słuchawek nawet jakbyś zaproponował extra "pięć dych'. Mam też do Ciebie prośbę nie podpisuj się pod moimi postami... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po ile je sprzedajesz? Jak można je kupić i jak wygląda sytuacja z gwarancją?

 

Obecnie nie sprzedaje i raczej nie będe miał w sprzedaży. Sytuacja z gwarancją jest taka, że przy niskich cenach jej nie daję. Oczywiście nie oznacza to faktu, że nie uwzględniam reklamacji, każdy przypadek rozważam indywidualnie i większość rozpatruję na korzyść klienta(wymiana na nowy). Dzięki temu moja oferta jest mniej atrakcyjna ale nie ponoszę kosztów z uruchomieniem extra serwisu z pracownikiem na etacie. EP-630 sprzedawałem za 89zł.

 

Ogólnie nie wiem po co ta cała awantura o "chińskie podróbki". Niech każdy z was się rozejrzy i stwierdzi, że większośc towarów to w mniej lub większej części podróbki jakiś tam towarów. Dzięki "podróbkom" zamiast Pepsi można kupić w sklepie Hoop Colę oszczędzając przy tym jakieś 1zł a kupując ją w Biedronce za 2zł jeszcze więcej, kupowalibyśmy płyty cd-r za 60zł philipsa i sony a nie za 1zł no name. Czy każdy z was kupuje do drukarki oryginalne tusze czy woli podróbki o połowę tańsze. Nikt z nas nie zatrzyma takiego rozwoju sytuacji i podróbek będzie tyle samo co oryginalnych produktów. Na koniec dodam, że nie wypowiadam się w kontekście aukcji allegro i z wymienianym w tym wątku mateusz8111 nie mam nic wspólnego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zadne posty tego typu nie przekonaja i tak. te sluchawki i tak kosztuja nieduzo i najmniejsze ryzyko nie jest warte 20-30 zl bo to rosyjska ruletka. jest popyt - jest podaz, nam pozostaje tylko omijac takie aukcje z daleka.

Masz rację, ale to dla klienta końcowego należy decyzja i nie pisz w liczbie mnogiej "nam", bo ja dla przykładu w odróznieniu od Ciebie nie omijam tego typu aukcji (chodzi ogólnie o okazje).

 

silu - twoje porownanie do hd595 utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze nie odroznilbys podrobek od orginalu...

 

A mnie twoje stwierdzenie utwierdziło w przekonaniu, że nie sprzedałbym Tobie żadnych słuchawek nawet jakbyś zaproponował extra "pięć dych'. Mam też do Ciebie prośbę nie podpisuj się pod moimi postami... :D

 

mozesz pomarzyc abym chcial kupic od Ciebie cokolwiek. allegro to szara strefa w ktorej wsroid uczciwych sprzedawcow (a tych jest coraz mniej) roi sie od oszustow a ty mi na takiego wygladasz. sluchawki kupuje sie w sklepie a nie na super okazji na allegro gdzie mozemy oszczedzic 30zl, szczegolnie jak ma sie jakies watpliwosci. oszczedny dwa razy placi jak mowi stare przyslowie.

 

pisze "nam" bo tak jak ja uwaza znaczna czesc forumowiczow i oby bylo ich jak najwiecej.

 

nie rob z siebie dalej posmiewiska bo Twoje posty zaraz sie zrobia jeszcze bardziej absurdalne niz teoria spiskowa innego allegrowicza nt getz'a. jezeli smiesz w ogole porownywac ep630 - orginalne czy tez nie, do sluchawek klasy hd595. albo cos krecisz albo slon nadepnal Ci na ucho.

 

myslisz pojecia podrobek z zamiennikiem. co innego zamiennik tuszu do drukarki innej firmy - tanszy, a co innego innej firmy, gorszej jakosci z logo np. hp.

 

nie widze dalszego sensu dyskusji - niech ktos go zbanuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDeki można kupić z samej ciekawości, jak to brzmi. To, że je posiadasz nie znaczy, że masz wyczulony słuch...

Wybacz ale bzdury opowiadasz, wydając 600zł więcej aby kupić jakiś produkt tylko z samej ciekawości to musi mieć niezbyt dobrze poukładane w głowie(idiota) albo posiada tyle gotówki, że pieniądze "wysypują" mu się z kieszeni. Ja do obydwóch przypadków NIE należę :D

 

Poza tym biurka można kupić w cenie hurtowej, ale w opakowaniach itd. A jeżeli pracownik chce kupować kilkadziesiąt biurek i je sprzedawać np. na allegro, to to po dłuższym czasie może nie przejść. A co do słuchawek to w sumie licytujemy coś w kształcie EP630 zapakowane w reklamówke (wszystkie w "oryginalnie zgrzanych foliowych woreczkach" to podróby; zresztą nie wierze żeby "chałupnik" je tak pakował) i bez loga. Jak wiadomo, tylko niektóre słuchawki mają patent na ich kształt (np. Shure E3), więc można produkować słuchawki wyglądające jak EPki... Nawet, jeżeli są to oryginały, to mogą być kradzione i sprzedawane panu za grosze... Oczywiście to tylko gdybania, ale nie zmienia to faktu, że nie ma sensu ryzykować tych 20 zł (nawet mniej, jeżeli możemy EPki kupić w sklepie, bo odchodzą koszty przesyłki) i rezygnować z gwarancji i pewności co do ich oryginalności...

 

Myślę, że dyskusję na temat biurek i innych towarów na tym etapie zakończę i życzę Tobie i innym miłego dnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczedny dwa razy placi jak mowi stare przyslowie

 

Ja słyszałem wersje "chytry 2 razy traci" :)

 

Jeżeli chodzi o allegro to okazji nie ma. Zwykle jak jest okazja to coś budzi nasze wątpliwości. A co do podróbek na rynku to każdy robi co lubi. Ja nie kupuję Hoop Coli zamiast Pepsi, bo Hoop Cola smakuje jakby mocno rozcieńczyli Pepsi, a przy tym dodali coś psującego smak. A płyty cd są takie tanie bo płyty DVD je wyparły. Tak jak nagrywarki. Początkowo nagrywarki CD kosztowały powyżej 1000 zł, a potem za 100 zł kupisz bardzo przyzwoitą. A tusze podrabiane zasychają po 2 tygoniach nieużywania, są wrażliwe na wilgoć i nie odwzorowują dobrze kolorów. Jednak wybór należy do konsumenta. Czy zaoszczędzić grosze a potem żałować czy kupić pełnowartościowy produkt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po ile je sprzedajesz? Jak można je kupić i jak wygląda sytuacja z gwarancją?

 

Obecnie nie sprzedaje i raczej nie będe miał w sprzedaży. Sytuacja z gwarancją jest taka, że przy niskich cenach jej nie daję. Oczywiście nie oznacza to faktu, że nie uwzględniam reklamacji, każdy przypadek rozważam indywidualnie i większość rozpatruję na korzyść klienta(wymiana na nowy). Dzięki temu moja oferta jest mniej atrakcyjna ale nie ponoszę kosztów z uruchomieniem extra serwisu z pracownikiem na etacie. EP-630 sprzedawałem za 89zł.

 

Przy obecnej cenie w SFERIS-ie 99 zł (w oryginalnym opakowaniu i z gwarancją) od ciebie bym nie kupił (musiałbym jeszcze doliczyć koszty przesyłki).

Wcześniej też byłem sceptycznie nastawiony do możliwości istnienia podróbek i dalej podejrzewam, że takowe jeśli istnieją są produkowane w tym samym miejscu co oryginały tylko są to być może jakieś odrzuty z linii refurbishe albo coś w tym stylu.

W porównaniu które przeprowadzili forumowicze (zdjęcia i odsłuch EP-630) wyraźnie to widać.

Ja też nie unikam "okazji" a wręcz takich szukam i nieraz udało mi się kupić na Allegro coś fajnego za niewielkie pieniądze ale aby kupić takie słuchawki co do których miałbym wątpliwości odnośnie jakości brzmienia musiałyby być tańsze o połowę a tak wolę kupić w sklepie.

Sam też kupiłem od mateusz8111 Audio-techniki CK5. Nie jestem w stanie ocenić czy były oryginalne bo nie miałem z czym porównać cena jednak była w stosunku do widywanej w necie bardzo atrakcyjna.

Nie spełniły moich oczekiwań więc zwróciłem je bez problemu za co chwała mateuszowi8111 gdybym kupił bez możliwości zwrotu byłbym wściekły na siebie ale pewnie bym jednak nie podjął ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale bzdury opowiadasz, wydając 600zł więcej aby kupić jakiś produkt tylko z samej ciekawości to musi mieć niezbyt dobrze poukładane w głowie(idiota) albo posiada tyle gotówki, że pieniądze "wysypują" mu się z kieszeni. Ja do obydwóch przypadków NIE należę :D

 

Otóż ja kupiłem swoje Shure'y E3c za 620 zł. Z samej ciekawości, ile jest to warte. I nie żałuje ani złotówki. I nie uważam się za idiotę :P A jak można kupować słuchawki inaczej niż z ciekawości? Mnie muzyka daje ogromną radość i jestem ciekawy, o ile ta będzie się zwiększać wraz z zakupem coraz to lepszego sprzętu. A tak na marginesie? Dlaczego kupiłeś HDeki jak nie z ciekawości? Może ładnie komponowały się z twoimi meblami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz pojecia podrobek z zamiennikiem. co innego zamiennik tuszu do drukarki innej firmy - tanszy, a co innego innej firmy, gorszej jakosci z logo np. hp.

haha, mało nie spadłem z fotela zamiennik? proszę oświeć mnie co to za pojęcie wg Ciebie. Coś mi się mocno wydaje, że należych do grona tych, których objęła amnestia Romana Łaskawego. :D

 

nie widze dalszego sensu dyskusji - niech ktos go zbanuje...

To, że nie ma sensu dyskusja pomiędzy nami napisałem już w poprzednim poście. Nie naruszyłem żdanego z punktów regulaminu tego forum więc wydaję mi się, że nie ma podstaw do uzycia +b w stosunku do mojej osoby. Widzisz na tym polega wolność słowa, a co za tym idzie pewna dowolność wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż ja kupiłem swoje Shure'y E3c za 620 zł. Z samej ciekawości, ile jest to warte. I nie żałuje ani złotówki. I nie uważam się za idiotę :P A jak można kupować słuchawki inaczej niż z ciekawości? Mnie muzyka daje ogromną radość i jestem ciekawy, o ile ta będzie się zwiększać wraz z zakupem coraz to lepszego sprzętu. A tak na marginesie? Dlaczego kupiłeś HDeki jak nie z ciekawości? Może ładnie komponowały się z twoimi meblami? :)

:P Ale żeś szpan zarzucił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, wyluzujcie, bo robi się nieprzyjemnie. Zamiennik to produkt, który nie udaje innego produktu, ale ma takie same przeznaczenie co produkt którego zamienia :)

 

Heh, niezła definicja. Ja jestem cały czas wyluzowany i wierzcie piszę te posty z uśmiechem na ustach :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po raz kolejny zbastuje juz w tym topicu.

 

ludzie z odrobina inteligencji wiedza o co mi i kilku innym uzytkownikom chodzi, nie mam teraz sily wdawac sie w nedzne prowokacje. sprzedawaj dalej sobie te swoje podrobki a od naszego forum wara, bo robisz laikom wode z mozgu. nie po to ktos zakladal ten topic.

 

nfsu - to zes zaplacil za te shure jak za zgnile ryby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż ja kupiłem swoje Shure'y E3c za 620 zł. Z samej ciekawości, ile jest to warte. I nie żałuje ani złotówki. I nie uważam się za idiotę :P

No cóż, w przypadku tej klasy słuchawek hipotetycznie założyłeś, że jakość, którą oferują E3c będzie dla Ciebie zadowalająca. Ale co byłoby w przypadku gdy okazało by się, że grają niemal identycznie jak słuchawki noname za 50zł? ;) W takim przypadku jeżeli nie odróżniłbyś dźwięku pomiędzy nimi a mimo to nadal twierdziłbyś, że E3c są lepsze to byłbyś snobem.

 

A jak można kupować słuchawki inaczej niż z ciekawości? Mnie muzyka daje ogromną radość i jestem ciekawy, o ile ta będzie się zwiększać wraz z zakupem coraz to lepszego sprzętu. A tak na marginesie? Dlaczego kupiłeś HDeki jak nie z ciekawości? Może ładnie komponowały się z twoimi meblami? :)

TAK masz rację pasują jak ulał do mebli ... kuchennnych ... :D Wracając do tematu to jakieś 8 lat temu z Philipsami (modelu nie pamiętam), które zakupiłem w Media Markt. Miałem wtedy w budżecie zaplanowane 300zł na słuchawki i po odsłuchaniu kilkunastu modeli kupiłem tańsze słuchawki za 150zł gdyż dźwięk z nich mi odpowiadał, słuchawki zamknięte, dobre wytłuminie, basy i soprany okey. Sennheisery kupiłem rok temu z tego samego względu co wcześniej, czyli chodziło mi o jakość dźwięku. Z okazji, że mój kolega handluje tego typu sprzętem testowałem rózne słuchawki, technicsy rp-dh1200, sony mdr-v700 i różnego rodzaju philipsy (sentyment do tej firmy). HD595 kupiłem bardzo tanio i gdybym nie miał tylu pieniędzy kupiłbym HD555 gdyż wg mnie grają niemal identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zes zaplacil za te shure jak za zgnile ryby

 

Wtedy BARDZO nie chciałem się bawić w ich zakup za granicą. Miałem więc do wyboru za 620 lub 700 (w polsoundzie). Ale potem poznałem to forum, troche poczytałem i następne będe już kupował w Earphonesolutions. Jakby co to pomożecie? Bo jakoś nie znalazłem topiku o kupowaniu w tym sklepie :) .

 

Jeżeli chodzi o Shure'y, to opierałem się na testach Olivera, który miał wcześniej (tak jak ja) Sony EX71.

 

Wracając do tematu podróbek to zgadzam się z Ignacym. Wszyscy wiedzą, o co chodzi. Każdy powiedział, co wiedział. I tu można by zaśpiewać refren pewnej piosenki:

 

"I co ja robie tuuu, co ty tutaj robisz?" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności