Skocz do zawartości

Westone 4


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Czuć potencjał 4 przetworników , chociażby w fundamencie czyli sferze prezentacji niskich tonów, które są naprawde potężne.

O różnicy trudno mówić, bez indywidualnego odsłuchu. Co z tego że według mnie będzie jak ktoś stwierdzi odmienną wersję. Przykładowo Custom 2way SpiralEar były w moim odczuciu produktem wierniej reprodukującym dźwięk aniżeli UM3x, a one przecież konstrukcyjnie miały większą ilość o 1 aż przetwornika, chociaż słyszałęm głosy że i tam coś namieszali. Myślę że spory skok różnicowy na korzyść lub nie byłby gdyby spersonalizować je do Customów.

 

Pod testem tam pojawiły sie dwie opinie. Absolutnie pisząc test swoich przemyśleń nie wyssałem z palca. Ba, nawet piotrus-g w pewien sposób zatrzymał się na wysokich tonach opisując je jako wycofane, i skryte. Ja swoją opinie oparłem na referencji w zakresie wysokich tonów (dla mnie) tzn. AKG k1000 i STAXach (choć to nauszniki). W pamięci mam też Custom 2way SpiralEar, które brzmiały bardziej jasno i przejrzyście.

Pewnie gdybym szedł od dołu w górę moje zdanie było by inne choć nie określam ich jako złe tylko w mojej opinii.

Słuchane były na wzmacniaczu The Emmeline Hornet. Szumią jedynie na HDP co wolałem napisać w podsumowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawym dla mnie jest minus "ciemniejsze brzmienie niż w innych Westonach". Jak słuchałem W3 to z tego co pamiętam były one zdecydowanie ciemniejsze niż W4. Chyba że tu chodzi o odniesienie do serii UM (których niestety nie znam nic a nic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

No, nie jestem zachwycony przyznam szczerze... Zawiodłem się na średnicy (szczególnie tej wyższej), która jest zdecydowanie bardziej metaliczna niż ta w W3. Dół mi się podoba, jest mniej mid-basu, dynamiczniej i niżej niż w W3. Jak już wspomniano w testach dźwięk jest spłaszczony - żadne pasmo nie dominuje - i faktycznie da się to zauważyć, słuchawki nie mają takiej "muzykalności" jak W3.

W3 vs W4 ? - Dla mnie W3 jako słuchawki "do słuchania muzyki" wypadają jednak trochę lepiej...

Edytowane przez philip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

w um3x jest podbita góra? jak je założyłem pierwszy raz to się zdziwiłem że nie ma wysokich tonów. w pozostałych słuchawkach wysokie albo zostawiałem, albo nawet nieco obniżałem, a tu muszę mieć podbite. wszystko słychać, ale jednak jak gra perkusja to talerz wydaje mi się o wiele za cichy w porównaniu do bębna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności