Skocz do zawartości

Na co zamienić SOLO7C?


kapiZIP

Rekomendowane odpowiedzi

Siema od jakichś 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem głośników Microlab Solo7C i muszę przyznać że jestem z nich naprawdę zadowolony grają świetnie ale dorzeczy. Puki co mieszkam z rodzicami i właśnie zostałem przeniesiony z dużego pokoju do małego pokoju :D i w tym otoczeniu "solówki" zupełnie się nie odnajdują graja jak głośniki za 50 zł basu nie słychać wcale :( i teraz moje pytanie na co mógłbym je zamienić żeby grało naprawdę fajnie z dobrym basem i podobnie do solówek ? powiedzmy tak do 500zł Kartę dźwiękową jaką posiadam to Augigy 2 ZS GOLD pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.

Póki co mam jakiś zestawik 5.1 od Logitecha, ma on już kilka ładnych lat, a mieszkam w malutkim pokoiku (jakieś 3x3, nie orientuję się dokładniej) i chciałem kupić sobie sensowne głośniki. Tylko tu pytanie, jakie będą odpowiednie, żebym nie musiał wychodzić na korytarz, żeby w pełni cieszyć się słuchaniem? :) Podłączyłbym to do HD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy nadają się raczej do łupania niż do grania na jakimś sensownym poziomie, poza głośnością bo to raczej konstrukcja podobna obecnym estradowym głośnikom i podobnie brzmiąca. Ja proponował bym Ci DIY jeśli masz odrobinę smykałki do takich spraw.

 

TU masz stronkę i do twojego metrażu myślę, że zagra lepiej niż solo. Trochę nie rozumiem czemu tak małym zainteresowaniem cieszą się głośniki współosiowe, ponieważ w takich małych zestawach potrafią więcej pokazać nie 2 drogi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuję Logitech Z-10, niedawno na Allegro można było kupić używane za 170 (w tym wysyłka). Normalnie kosztują co najmniej 2x tyle. Teraz co do brzmienia - na pewno nie zabraknie ci basów. Moim zdaniem jest ich nawet za dużo, na szczęście głośniki oferują regulację basów i sopranów i można dopasować dźwięk do swoich upodobań (u mnie oba ustawione na minimum, choć po podłączeniu słuchawek nieco soprany podbiłem). Głośniki mają sterowanie dotykowe i ekran, na którym pokazują np użycie CPU, godzinę i inne. Podłączane są pod USB, i zawierają w sobie kartę muzyczną (już ci SB nie będzie potrzebny) i to całkiem niezłej jakości - dla mnie ważne jest, że nie szumi w słuchawkach przy małej głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-10 hmmm powiem tak: za małe. Ja czasem potrzebuje żeby głośniki poprostu grały głośno a domyślam się że z-10 nie zagrają na poziomie takim jak choćby solo. Co do DIY to raczej nie wyjdzie mi to tak jak trzeba :P

a może jakieś kolumny typu: LINK

co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecano Ci wcześniej mniejsze wersje solo i wg mnie to by był dobry ruch ale jak chcesz szukać dalej to musisz po prostu kupić coś i próbować, za pierwszym razem prawie nigdy nie trafia się w sedno jeśli chodzi o dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są jeszcze solo 4c i 5c... ileż można o nich pisać!!

Piszesz, że masz mały pokój a najchętniej wstawiłbyś tam estradówki z dwoma basami po 40cm.

Zastanów się ile masz miejsca i gdzie masz w planach postawić głośniki.

Sprecyzuj bardziej oczekiwania, bo wymieniać tak sobie możemy, a i tak nic to nie daje jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to wymieniacie tylko solo a w poprzednim poście napisałem że głośników takich jak solo 4/5/6c nie mam gdzie postawić bo teraz solówki staja na podłodze a solo 4/5/6c chyba nie postawie na podłodze prawda ? a co do sprecyzowania to mile widziane by było: szczegółowa góra klarowny środek i precyzyjny dół ;)

a może coś z zestawów 5,1 ? na przykład logitech x-540 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności