Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Przenośnie. AKG K 319 vs CAL.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stwierdziłem że pasowało by zmienić coś w przenośnym audio. Aktualnie używam CAL i Samsung'a P2. Gra to dobrze, tylko jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia + jest potrzeba miniaturyzacji bo z CAL na mieście człowiek wygląda średnio poważnie.. Wiem, że najlepiej było by się przesiąść na porządne monitory douszne aczkolwiek nie mogę ze względów zdrowotnych.

 

Pytanie brzmi.. Przesiadka z CAL na AKG K 319 to fatalny pomysł? :P Wiadomo że mniejszy przetwornik niż w CAL ale czy będzie dużo gorzej..?

 

Jakie brzmienie preferuje?

dół: może być lekko ocieplony jednak dobrze kontrolowany i nie może zalewać dźwięku. Musi zejść nisko jeśli trzeba i również w razie potrzeby pokazać moc. Mie może być go za dużo, przebasowienia nie lubię.

średnica: lubie lekko wysunięte wokale lecz nie chce by było natarczywie i przysłaniało którą część pasma. I lubie jak wokal jest możliwie jak najwierniej oddany.

wysokie: Naturalność. Ani za dużo ani za mało.

 

Bardzo ważna jest dla mnie separacja instrumentów i przestrzeń. Tutaj CAL spisują się nieźle przy separacji, jednak z przestrzenią raczej niedomagają.. Co mnie boli.

 

 

 

Czego słucham: Wszystko co się da mam w OGG (tak jest to format stratny lecz ciężko nie ładując kilku tysięcy w sprzęt wyłapać różnice między OGG a FLAC). Bitrate tego jest ~500kbps ale nie ucina wysokich tak jak to robi MP3 (pomiędzy OGG a MP3 320 jest spora różnica).

 

Lubię Scorpions, Depeche Mode, Clapton'a. Oprócz tego słucham też rapu.

 

Pozdrawiam, Dawid.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak przesiadka z zamkniętych nauszników przyzwoitej jakości na jakiekolwiek pchełki to będzie BARDZO ZŁY pomysł, już lepiej pomyśl o jakiś dokach.

 

A w moim odczuciu AKG K319 grają nie lepiej niż Cresyny AXE IV więc po co przepłacać na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę, ale ja a propo pchełek vs doków.

@kurop - z Twojej wypowiedzi wynika, że doki > pchełki. (chyba, że jestem w błędzie i po prostu te AKG są niewarte zakupu) Z jakiego względu? Izolacja, trudniej wypadają, jak z wygodą i jakością dźwięku?

Sam poszukuje słuchawek do przenośnego sprzętu i rozważam m.in AKG K319, ale też XEARSY z forum. Generalnie jakie są zalety i wady obu modeli (douszne - dokanałowe)

 

Edytowane przez Korhil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kasa nie ma znaczenia to i dobre pchły można znaleźć. Za ~ 450 zeta dostaniesz Senki MX980 które cieszą się niesamowitą opinią (zarówno SQ jak i wykonanie, niesamowity design) także na tym forum, wystarczy przestudiować obszerny topic dotyczący tych słuchawek i jednocześnie zapoznać się z ich recenzją. Sam także nie mogę używać doków (powodują ogromny dyskomfort), jestem na etapie poszukiwania kompletu marzeń :P i rozważam zakup tychże słuchawek (choć cena jednak lekko zaporowa).

Edytowane przez BaronRicks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zapraszam do działu TEST w którym to forumowy fan pchełek - Siekiera - recenzuje m.in. wymienione przez Ciebie K319, wszystko dobrze opisane i opatrzone niezłą dokumentacją zdjęciową :) Dokładnie znajdziesz je w podkategorii Porównanie.

Edytowane przez BaronRicks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności