Skocz do zawartości

Kraftwerk i podobne


rombi

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z innej beczki; kiedyś będąc w Zakopanym trafiłem na ulicy na grający na swoich "rurkach" ,fletach i bębenkach zespół indian przebranych w te swoje pióropusze itd... Bardzo spodobało mi sie jak grają i śpiewają i z ciekawości kupiłem od nich płytę pt; APACHE. Muszę powiedzieć że jak na takich ulicznych grajków to płyta jest nagrana rewelacyjnie! Swietne efekty stereo,fajny bas wymieszany z tymi bębenkami i fujarkami ,wkomponowane w to szumy morza i drzew,odgłosy różnych ptaków i innych zwierząt,no po prostu jak się tego słucha to relaksik niesamowity a przy tym rewelacyjne efekty. Póżniej gdy tylko widziałem gdzieś takich "indjańców" to kupowałem ich płyty ale żadna nie dorównuje tej z Zakopca. Chodzi mi głównie o muzykę w którą wkomponowane są jakieś dżwięki przyrody,jakieś zwierzęta....znacie jakieś płytki tego rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FSOL to inna muzyka/ Sprawdź Klaus Schulze:

Napisałem wyraźnie o starym FSOL i konkretnej płycie.

 

 

 

Kraftwerk to bardzo specyficzna muzyka i ciężko jest znaleźć coś podobnego... a na pewno nie jest podobny Klaus Schulze ze szkoły berlińskiej.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolowka tej sceny:

Ash Ra Tempel

Popol Vuh

Cluster

Neu!

 

marmur,odsłuchałem kilka kawałków tych wykonawców i niestety to zupełnie co innego. To nie to czego szukam. W każdym bądż razie dzięki za dobre chęci.

Zupełnie przypadkowo trafiłem na coś takiego: www.implexy.pl całkiem fajnie chłopaki grają

Edytowane przez rombi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Bardzo podoba mi się ten rodzaj muzyki jaki gra Kraftwerk z płyty MinimumMaximum. Czy znacie jakieś zespoły grające podobnie? Chcę jak najwięcej tego typu muzyki ściągnąć

A znasz resztę dyskografii Kraftwerk? Jeśli nie, to polecam na początek "Tour De France" (2003), a potem - "The Mix" (1991). Twórczość tego zespołu dobrze jest poznawać "od końca", więc następnie posłuchaj "Techno-Pop" (AKA "Electric Cafe") (1986), "Computer World" (1981), "The Man-Machine" (1978), "Trans-Europe Express" (1977), potem "przeskok czasowy" do "Autobahn" (1974) i powrót do "Radio-activity" (1975) - nierówna płyta, ale ma przebłyski geniuszu. Wcześniejsze płyty zespołu mogą Ci się spodobać, albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Bardzo podoba mi się ten rodzaj muzyki jaki gra Kraftwerk z płyty MinimumMaximum. Czy znacie jakieś zespoły grające podobnie? Chcę jak najwięcej tego typu muzyki ściągnąć

 

Posłuchaj Autechre lub Squarepusher.

 

Zapomniałem dodać Daft Punk-Tron Legacy OST z filmu ciekawa propozycja.

Edytowane przez kiton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kraftwerk 1 i Kraftwerk 2, Ralf Und Florian i Tone Float też masz? Bootlegi, z K4 na czele, i koncertami, zwłaszcza tymi starszymi, gdzie potrafili grać materiał, którego nie ma na płytach, albo grali bardzo zmienione wersje? Trochę tego jest :) Ale poza Kraftwerkiem nie znam nikogo, kto gra tak jak oni, ale mimo wszystko w klasyczną elektronikę polecam wejść jeśli ich muzyka się podoba :) Wybaczcie odgrzewanie kotleta, ale avatar zobowiązuje ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może coś pokroju Can? Np. pierwsze płyty: Monster Movie, Tago Mago, Ege Bamyasi, Future Days. Też grają taki experimental electronic z kraut rockiem - takie właśnie brzmienie zahaczające o avant-garde, choć może nie jest to w tym stylu co Kraftwerk

 

ps. odgrzebane ponownie :D

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności