Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne zamknięte do domu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim pierwszym poście a za razem temacie ;) Nadszedł czas nabycia nowych słuchawek, i jak zawsze jakoś sam sobie daje radę z wyborem modelu, to tym razem postanowiłem poprosić o pomoc. Moja przygoda z "lepszymi" słuchawkami zaczęła się od Sennheiserów HD 202 na które się przesiadłem ze strasznie niewygodnych Philipsów. Był to skok milowy, a 202 graja do dziś a minęły już ponad 3 lata. Mają wszystko czego potrzebowałem, jednak poduszki na nausznikach już są dość zmęczone i słuchawki przy dłuższym noszeniu męczyły strasznie głowę i uszy. Więc poszukiwałem nowych słuchawek, bardziej wygodnych. Padł wybór na HD 555 i wielki szok po przesiadce z zamkniętej obudowy na otwartą. Zniknął bas i ciepłe brzmienie, a zostało chłodne powietrze w uszach i chłodne dźwięki. Nie powiem na początku wygoda wzięła górę i już się prawie przyzwyczaiłem do 555, gdzie w między czasie podłączyłem z powrotem 202. I znowu szok że 202 grają dla mnie lepiej, jednak rzuciłem je w kąt żeby dalej aklimatyzować się do 555. Minął miesiąc czy dwa i przyszedł czas kiedy potrzebowałem drugiej pary. Odkopałem stare słuchawki żeby nie kupować niczego nowego. Od rana do wieczora używam w pracy zamkniętych 202. Wieczorem zakładając otwarte 555 brakuje mi dźwięków z 202. 555 wydają się strasznie ****iane :/ Słucham tylko z kompa, mam kartę Xonar DX. Słucham głównie elektroniki, dubstepu i breakbet. To nie klimaty otwartych słuchawek. Niestety to nie działa w druga stronę, czyli wydaje mi się że nie mogę mieć słuchawek otwartych bo nie podołają moim potrzebom. Co jest pewne to Sennheisery 555 pięciomiesięczne idą na sprzedaż. I pozostaje rozterka, czy wymienić gąbki (jeśli to wgl. możliwe) w 202 i używać do całkowitego rozklekotania pałąka, czy może rozglądać się z czymś nowym zamkniętym z większymi muszlami do maxymalnej kwoty 300zł. W grę wchodzą też z wbudowanym mikrofonem. Chętnie poczytam wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj jeszcze AKG K518DJ i, jeżeli możesz dopłacicić 200 zł, zastanów sie nad AKG K181 DJ. Ja słuchałem tych pierwszych przez jakiś czas i odnoszę wrażenie, że to jedne z najlepszych słuchawek zamkniętyh do 200 zł, które świetnie grają zarówno z playerka mp3 jak i ze sprzętu stacjonarnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD380 - naczytałem się kiedyś że są niewygodne, po za tym zraziłem się trochę do Sennheisera i chyba wybiorę inną markę. Nad tymi "Soniaczami" już się zastanawiałem, ale martwię się że kątowy jack niestety nie zmieści się w dość głęboko wpuszczone gniazdo, w głośnikach Logitech X-230 które posiadam. Te AGK też wezmę pod uwagę, oczywiście nie mam u siebie żadnego sklepu gdzie mógłbym odsłuchać jakiekolwiek słuchawki, więc będę kupował w ciemno. Martwią mnie trochę małe muszle w tych K518DJ, zapewne przyciskają uszy do głowy, bardziej komfortowe byłyby muszle do których wejdzie całe ucho. Nie wiem czy takie słuchawki zmieszczą się w moim budżecie i czy w ogóle istnieją.

 

 

 

 

Bardzo poważnie zastanawiam się nad Shure SRH SRH 240 ew. mogę jeszcze wyskrobać oszczędności i dołożyć do SRH 440. Są duże, rzekomo solidnie wykonane ale odrzuca mnie to że muszle ruszają się tylko w pionie! Mogą być niewygodne. Drogim modelem na który mam chrapkę to Creative AURVANA LIVE!. Czytałem recenzje i porównanie tych właśnie słuchawek z tymi tańszymi Shure. Recenzja wypadła pomyślniej dla SRH 240, jednak czytając tylko pochlebnych opinii na temat CAL! jednak one są górą. MAcie jeszcze jakieś propozycje ?

 

 

 

Dodam jeszcze że dużo gram na komputerze :)

 

 

 

 

edit: Do stawki dołączają Audio-Technica ATH-M40fs, ATH-T300, KOSS PRO4AAT, R90. Za dużo tego ;/

 

 

 

Edytowane przez brzymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd380 niewygodne? chyba tylko dla osob z małą głową, bo muszle sa duże. Nie skreślaj ich, pomyśl, bo marka jest dobra...a to ze ma kilka niewypałów z niskiej półki, jak HD202 ... każdemu sie zdaza.

 

 

 

 

a te sony są jednymi z wygodniejszych słuchawek w ogole :) (osobiscie tylko xb300 miałem na głowie)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi hd555 rzeczywiście chybiłeś. W granicach 300 zł jest dużo słuchawek, porównywalnych(przeważnie lepszych) do hd555 i lepszych na pewno od 202. Nie powiem Ci jakie bo sam nie słyszałem tylko czytałem. Może Cale po recablingu? Podobno grają tak jak sprzęt za 500zł i mają dużo kontrolowanego basu - do twojej muzyki jak znalazł. Chociaż HD380Pro też są dobrą propozycją, ale najpierw musiałbyś ich posłuchać, bo podobno nie każdemu się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas różnica w połączeniu słuchawek przez głośniki a przez front panel ? Wydaje mi się że na panelu jednak w ciszy słychać leciutkie brzęczenie, pewnie dlatego że są podłączone zasilane głośniki na karcie. Albo liche przewody i wykonanie front panelu. Podłączanie słuchawek prosto pod kartę odpada, bo później niewygodnie się zmienia na głośniki, no chyba że dam dwójnik.

 

 

 

 

Wracając do słuchawek 380 Pro są w zasięgu cenowym, zaraz biorę się za czytanie jakiś recenzji. Boję się tylko jakiejś wpadki z jakością wykonania jak w 555 (pękający pałąk) i ogólne "rozklekotanie", czuć że są trochę filigranowe te słuchawki. Z drugiej strony taka sama obudowa jak w HD 380 jest w PC 350 które są przeznaczone dla graczy i pewnie są też mocniej zbudowane. Oczywiście nie mam gdzie obejrzeć ani dokonać odsłuchu ;/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD380 są bardzo solidnie zrobione. Wyglądają plastikowo ale pod spodem mają metalowe wzmocnienia (np zawiasy) do tego ponoć są "rozkładalne i wymienialne na części" ;). Ale radzę ich posłuchać a nie tylko bazować na recenzji... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie od rana recenzje z tego forum czyli http://forum.mp3store.pl/topic/62339-sennheiser-hd-380-pro/ jestem na 37 stronie czytając od deski do deski. Nikt nie wymienia sensownego odpowiednika w tej półce cenowej. Niestety o odsłuchu mogę zapomnieć, jest jeszcze jeden sklep który sprawdze ale i tam wątpie żeby mieli. Jak kupowałem 555 to też w ciemno. Poczytam jeszcze wieczorem i uzupełnie. Póki co strasznie się na nie napaliłem, wydaje się że mają wszyscy co i potrzeba od strony technicznej i merytorycznej, wystarczy tylko teraz posłuchać. Świetna zamknięta budowa okalająca uchoto już dla tego tylko plusa warto je zamienić z 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności