Skocz do zawartości

Zune HD


Mattej

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie czy ktos z bywalcow forum posiada ten odtwarzacz i bylby w stanie opisac swoje wrazenia.Wady,zalety,sq itp.Wydaje sie byc obiecujacym plejerem a niestety na forum nie ma o nim prawie nic.

 

Tapniete z Milestone

Edytowane przez BaronRicks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy Zune HD dość dawno temu został wypuszczony, nie wiem dlaczego teraz zrobił się taki "hype" na niego ;)

Nie obsługuje FLAC'ów, co jest dość dużym minusem, a na "audiofilskim" forum (head-fi) ktoś się wypowiedział:

I have a clip and a Zune HD and I will tell you the Zune HD sounds equally as good as the clip through my UM3X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I have a clip and a Zune HD and I will tell you the Zune HD sounds equally as good as the clip through my UM3X

 

 

Dla tych dziwniejszych ludzików z Headfi clip jest jest najlepszym playerem na świecie .. przecież wykresy nie mogą sie mylić !!!

 

Więc umówmy się ... jakoś mnie czasem te opinie nie przekonują , zwłaszcza wtedy kiedy widze w nim napis CLIP ..

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy najwiekszym problemem zune HD nie jest jego dostepnosc w Europie ? Microsoft zdaje sie miec w tyle Europejczykow oraz uzytkownikow innych systemow operacyjnych niz windows - sila rzeczy ja nie mam innego wyjscia niz miec w tyle grajka microsoftu - jak kolwiek cudowny by nie byl ;) Innymi slowy takiemu samsung'owi P3 mimo ze jest na rynku tyle czasu i jest dostepny w oficjalnej dystrybucji niemalze w calej Europie poza Polska ;) zajelo kawal czasu zeby dostac sie i jako tako zawojowac o serca/uszy co poniektorych forumowiczow. Produktowi Microsoftu IMO to raczej nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to Twoje uszy mogą się mylić. Wrażenia odsłuchowe są poddawane zbyt wielu wpływom, żeby uznawać je za obiektywne narzędzie porównań. Clip+ jest grajkiem o referencyjnym brzmieniu, być może nie gra 'ładnie' dla wielu, którzy go słuchali ale znakomicie realizuje funkcję, do której został zaprojektowany - czyli odtwarzanie muzyki.

 

Dlaczego w studiu pracuje się na liniowym sprzęcie? Bo takie brzmienie jest referencją. Nie gra to pewnie dla wielu 'ładnie' czy 'przyjemnie', 'audiofilsko' ale brzmi prawdziwie, realistycznie, referencyjnie.

 

Tutaj jest wyjątkowo szczegółowy artykuł nt. Clipa+: http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/sansa-clip-measured.html. Jest to grajek o równym pasmie niezależnie od obciążenia, niskiej impedancji wyjściowej, która nie wpływa na char- kę słuchawek, niskich zniekształceniach i ampie posiadającym wystarczająco mocy, żeby napędzić większość słuchawek portable. Nie jest to grajek AUDIOFILSKI, prezentuje raczej brzmienie high- fidelity.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://antyweb.pl/mi...egral-z-ipodem/

wygląda na to, że żywot zune'a dobiegł końca...

No to dopiero teraz zacznie się szał na nie...

 

I tak kupie HD. :P

A nie mówiłem :lol: Swoją drogą gdyby wyrwać w dobrej cenie wersję 64GB to czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrana z Ipodem nie dziwi. Zaskakuje jedynie to, że stało się to tak póżno. Niestety jest to wina samego Microsoftu. Zaprojektowali bardzo dobre urządzenie. Wad jako tak owych praktycznie nie ma. Bardzo dobry wyswietlacz(wg mnie Zune HD jako jedyny odtwarzacz na rynku może konkurować pod tym względem z Touchem), dobry dźwiek jak na nowe odtwarzacze oraz intuicyny i przyjemny interfejs. Jednak błędy same rzucają się w oczy. Dostępność od ręki praktycznie tylko w USA w tym wersję 64GB nawet tam trudno dostać, brak całkowitego zainteresowania aktualizacją oprogramowania ani tworzenia nowych aplikacji. Po co stosować jeden z najmocniejszych wtedy procesorów - Nvidie Tegre o wydajnosći spokojnie większej w grafice od Ipoda 3G skoro nie są dostępne żadne zaawansowane aplikacje które by wykorzystały ten potencjał(z wyjątkiem PGR który był dostępny praktycznie od samego początu). Pozostałe aplikacje których i tak jest bardzo mało wyraźnie odstępują od poziomu ich odpowiedników od Apple'a. Brak chociaż jest nawet najprotszego czytnika poczty czy odrębnego odtwarzacza Flasha dla YT(Flash w przeglądarce nigdy nie był możliwy z powodu zbyt małej ilości RAM-u). Dopiero po niezależnym projekcie Liberate(uruchomienie procesu explorer.exe) możliwe było odpalenie programów takich jak czytnik PDF czy CorePlayer(FLAC, streaming wideo) co tylko pokazało że odtwarzacz poradziłby sobie z tym bez problemu. Czemu więc Microsfot nigdy takich aplikacji nie napisał?

 

Ja tam Zune'a HD przynajmniej narazie nie mam zamiaru sprzedawać chociażby ze względu na dużo lepszy w porównaniu do Itunes'a Zune Software ;)

Edytowane przez Medivho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności