Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do Ipoda Touch 1g


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Niedawno stałem się posiadaczem Touch'a 1g. Niestety nie mam odpowiednich słuchawek do tego urządzenia (nigdy jakoś specjalnie nie słuchałem muzyki, dopiero od kilku lat, posiadam jakieś zwykłe pchełki). Co prawda dźwięk uzyskany przy użyciu tych słuchawek mi nawet odpowiada, to jednak spotkałem się z opiniami, że zwykłe, kioskowe taniochy kaleczą ten sprzęt. I tutaj zwracam się z prośbą do Was, a mianowicie:

Co najlepiej kupić do tych 50 zł? Z tego, co zdążyłem już poczytać, dowiedziałem się, że chyba pchełki byłyby dla mnie najlepszym rozwiązaniem - małe, nie izolują zbytnio od otoczenia. Podobno każda generacja Toucha ma inny chip dźwiękowy, więc jakie byłyby najlepsze do 1g? I czy w ogóle jest sens kupowania czegoś za taką cenę, czy dźwięk będzie niewiele lepszy od tych moich, zwykłych?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj okazyjnie koss porta pro (czasem bywają w takich cenach na allegro, naturalnieprzeważnie używane - nowe trochę drożej)

 

pchełkami ani dokanałówkami do 50zł nie zaszalejesz...

 

BTW jeśli te "zwykłe" pchełki to "takie za 2 zł z kiosku" to przesiadka na każde "markowe" pchełki będzie szokiem i ogromnym skokiem jakości a koss porta pro to będzie overkill ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na badziewne z kiosku, jedne takie czarne, raczej brzydkie (nawet literki "R" i "L" na zielonym kwadratowym tle nieciekawie wyglądają), a drugie już nieco ładniejsze, srebrne, z grubszym, aczkolwiek krótszym kabelkiem. Na obydwu nie ma żadnego info o producencie. Czyli generalnie nawet takie powinny być ok, tak? http://www.ispot.com.pl/AKG_K_309__sluchawki_douszne__brazowe_p26605.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undertaker43, ponieważ miałem nieco podobne doświadczenia ostatnio - chociaż ja mam Touch 4G - to podzielę się wnioskami.

 

Jeżeli możesz wziąć KSC75, to je polecam najbardziej, ale miej na uwadze, że będzie to raczej szczegółowe granie, bez lania basem.

Jak lubisz jak bas wszystko zmiata, to je sobie odpuść i idź w stronę KPP. Nie mówię, że basu nie będzie, właśnie będzie i będzie ładny, dynamiczny, bez problemu odróżnisz wszystkie basowe instrumenty - ale nie będzie "łupanki".

 

Jeżeli zdecydujesz się na KSC75, to pałąk możesz nabyć np. na Allegro, za grosze, np. tu:

http://allegro.pl/sl...1438389520.html

- Zamieniasz przetworniki i masz KSC75 na pałąku - wypas!

 

A jak koniecznie muszą być pchełki i liczy się każda złotówka, to może coś z Vedia SRS, np. 200 albo 300.

 

PL10 do Touch'a szczerze odradzam, uzyskasz dźwięk będący iście dziwnym zjawiskiem akustycznym.

 

PS.

Touch nie jest ciepły. Tak czy inaczej KPP raczej odradzam do niego, bo i tak wyjdzie basowy budyń. To świetne słuchawki, tylko nie wiadomo, co z nimi zrobić.

Edytowane przez zmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jaką mogę zapłacić, to 80 zł. Ogólnie, tak jak pisałem, nie znam się zbyt dobrze na dźwięku. Chciałbym po prostu bdb słuchawki dobrze zgrywające się z Touchem 1G. Czytałem wiele opinii, że poszczególne modele różnią się chipem muzycznym i np. (podobno) 1G i 2G mają Wolfsona i są ciepłe. Ale z tego, co teraz mówisz, to już sam nie wiem. Czyli najlepszy wybór to Kossy KSC75 z pałąkiem, tak? A co do tych pchełek Vedii - bardzo chętnie kupiłbym, gdybym tylko wiedział, gdzie takie dostać :D Może sprzedałbyś swoje? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoich SRS nie sprzedam. 300-tki, nawet nie wyjęte z woreczka, podarowałem komuś, a 200-tki sobie zostawiam.

 

Jeżeli ja miałbym do wydania 80 PLN, to z KSC75 na pałąku byłbym bardzo, ale to bardzo zadowolony, ogromnie zadowolony...

O ile nie jesteś wyznawcą chaotycznego basu.

Na KSC75 usłyszysz mnóstwo szczegółów.

Jak to napisał Jar0 w swojej recenzji, grają tak kolorowo i bardzo dynamicznie, rozpiera je energia, chcą grać.

 

Osobiście nie miałem przyjemności posłuchać lepszych słuchawek z półki portable, niż KSC75.

 

Zaraz ktoś by mógł napisać, że AKG K420, czy V-Jays są lepsze, ale K420 to już większy sprzęt, V-Jays nie słuchałem, a jedne i drugie są poza budżetem.

 

Wszystkimi łapami głosuję za KSC.

Raczej się nie zawiedziesz. Najprawdopodobniej będziesz z nich bardzo zadowolony.

 

A, tylko jedna sprawa, jeżeli Touch 1G jest sporo chłodniejszy od 4G, to może się okazać, że KSC75 będą jednak grały zbyt wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL10 do Taczki to profanacja Taczki. Ogólnie jak dla mnie, to PL10 są sprzętem wręcz zabawnym, najniższych lotów, których taki a nie inny charakter można przecież zawsze usprawiedliwić ich ceną.

Boom na forum chyba właśnie wynikał z tej niskiej ceny, bo sam produkt jest jakości porównywalnej z jakością prezentów dodawanych do tygodnika Tina. Sam zaś dźwięk PL10 może się podobać, ale chyba jedynie pod warunkiem, że szukamy docelowo takiej charakterystyki.

 

Nie wiem, jaki jest Touch 1, ale, jeżeli masz możliwość, to posłuchaj KSC.

 

PS.

Pisz szybko, zanim mnie wyznawcy PL-ek namierzą i zdejmą za tę wypowiedź ;)

Edytowane przez zmija
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności