Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do sansy clip+


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jako że sansa clip + jużw drodze wypadałoby się zastanowić nad słuchawkami. Czego słucham: Linkin park / Papa Roach / ogólnie średnio ostre kawałki czasami oraz kontrastującego z tym hip hopu (głównie polskiego). Z tego co już wyczytałem sansa clip + jest dość ciepła więc słuchawki nie powinny być basowe. Racja ? dopiero się uczę ;) Budżet 115 pln ( z przesyłką wliczoną). Aha interesuję mnie słuchawki dokanałowe, czy jakoś tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dopiero od niedawna RE2 są dostępne w Polsce, inaczej trzeba było ściągać z zagranicy. No i audiomagic to jedyny sklep który je na chwilę obecną ma. Osobiście nie słuchałem ale na pytanie Sansa i dokanałówki niemal odruchem jest odpowiedź RE2. Ponoć świetna synergia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co już wyczytałem sansa clip + jest dość ciepła więc słuchawki nie powinny być basowe.

Gdzie tak wyczytałeś? Podobno Clip pierwszy był ciepły ale 'plus' jest zdecydowanie neutralny, równy. Na sieci można znaleźć wykresy z jego pomiarami - nie wyglądają jakby był to grajek z podbitym basem. Zresztą ciepłe źródło a basowe źródło to dwie różne sprawy.

 

IMO będą pasować do niego jakiekolwiek słuchawki. Szkopuł leży w tym, jakie brzmienie Ty lubisz. Jeżeli szukasz raczej funu i kolorowego brzmienia, to nie podłączaj do Clipa+ neutralnych słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dźwięk jak dla mnie powinien być jak najbardziej prawdziwy. Przesadny bas to nie dla mnie. Tak więc, kompozycja RE2 z sansą clip + bedzie ok ?

 

Edit: Jeden z użytkowników zasugerował mi M9. Będę lepsze od RE2 ?

 

ref

 

Z tego co już wyczytałem sansa clip + jest dość ciepła więc słuchawki nie powinny być basowe.

Gdzie tak wyczytałeś? Podobno Clip pierwszy był ciepły ale 'plus' jest zdecydowanie neutralny, równy. Na sieci można znaleźć wykresy z jego pomiarami - nie wyglądają jakby był to grajek z podbitym basem. Zresztą ciepłe źródło a basowe źródło to dwie różne sprawy.

 

IMO będą pasować do niego jakiekolwiek słuchawki. Szkopuł leży w tym, jakie brzmienie Ty lubisz. Jeżeli szukasz raczej funu i kolorowego brzmienia, to nie podłączaj do Clipa+ neutralnych słuchawek.

 

Jeszcze raz poszperałem po forach i wiele osób wypowiada się że clip+ jednak jest ciepły. Więc jak to w końcu z tym jest ?

Edytowane przez Xarrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły to oznacza:

 

Raz,że gra basowo.

Dwa,że gra miękko, że się tak wyrażę (przeciwieństwo, analitycznego, szczegółowego, punktowego grania).

Jeśli chodzi o tego grajka mogą powstawać spory, bo gra raczej neutralnie (jest dużo szczegółowości, bas jest raczej wyrównany, chociaż nieco rozmyty), lecz w porównaniu do innych grajków, jego brzmienie jest miękkie a barwa ciemna. Chłodne i dynamiczne słuchawki podkreślają jego zalety, basowe i ciepłe słuchawki co dla niektórych (czyli większości forumowiczów :P ) mogłyby zepsuć, zniekształcić, dźwięk, zalać basem wszystkie pasma, powstała by taka klucha (choć nie którym też może się podobać).

 

Dokanałówki mają swoje zalety, ale jesteś pewien takiego wyboru? Jeśli lubisz wygodę, pewność, że Ci nie wypadną i chcesz zachować jakąś resztkę kontaktu ze społeczeństwem podczas słuchania w drodze, to polecam KSC-75, jak się "wygrzeją" to ciężko nie ulec ich urokowi.

 

SM i Re2 powinny być też dobre i Ci się spodobać. Jest jeszcze tańsza opcja chyba z mocniejszym basem SM PL10 ale nie wiem nie słuchałem, widziałem je jedynie w empiku za 40zł :P (na pewno lepsze od epków ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie sansy sa takie same! Jak ktos nie wierzy, to polecam przesluchac sanse view. Fuze i clip zwykly graja bardzo ciepło. Dlatego polecane sa do nich re2, ktore sa zimne.

Sansa clip+ gra niewyrozniajac zadnego z pasm, a jednoczesnie gra przestrzennie i szczegolowo.

 

Z clipem+ ladnie graly zarówno ksc75 jak i pl30. Jest to player do ktorego mozna dopasowac duzo dobrych sluchawek, ale re2 na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze tańsza opcja chyba z mocniejszym basem SM PL10 ale nie wiem nie słuchałem, widziałem je jedynie w empiku za 40zł :P (na pewno lepsze od epków ;) )

 

D@rkSid3 akurat stwierdził organoleptycznie że PL30 są właśnie cieplejsze niż PL10. Jednak do rocka i ciężej jest skłonny je polecić (Chyba że coś źle zrozumiałem ale z czytania ze zrozumieniem na maturach próbnych mam piątki :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności