Skocz do zawartości

Are there any young audiophiles?


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

gratuluję. :-)

 

to sprobuj może oddychania przeponowego, wiecej tlenu, glowa lepiej pracuje, i w ogóle. choć pewnie już tez probowałeś.

niestety bez pewnycc substancji psychoaktywnych niewiele wiecej zdziałasz w tym temacie.

 

No nie wiem, ja po medytacjach potrafię mieć taki stan, że zamulenie gandzią się nawet nie umywa... :D

 

Właściwie jest pewna egzotyczna roślina której chciałbym spróbować, nie pamiętam jak się nazywa, ale ogólnie na trwałe tak jakby akceleruje układ nerwowy. :o No ale została zakazana dry.gif jest ogólnie mało dostępna.

 

 

Wiem, ze po gandzi nie masz dużych lotów, bo Cie muli (moze sprobuj innego gatunku ?), ale są inne substancje psychoaktywne, do których stan po medytacji się nie umywa.

 

 

Co do tej rosliny egoztycznej, to nie słyszałem o żadnej takiej. W jakim sensie akceleruje uklad nerwowy na stale? masz zródło do tego? moze Salvia Divinorum? chociaz,ona nic takiego nie robi, w ogole ciezko mi tez uwierzyc, zeby jakas roslina sama zmieniala w glowie na dobre.

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palcie palcie. Jak zdejmiecie słuchawki to usłyszycie nawet św. Piotra śpiewającego przy goleniu.

 

Pewnie jeszcze wierzysz w białe myszki? :lol:

 

To chyba sposób już dla bardziej zaawansowanych audiofilów :lol: nie wiem czy chcę wiedzieć co to jest... raczej podziękuję :P

 

 

Zwykła odżywka nie ma czego się bać zjadłem już kilka opakowań i nic mi nie jest :)

Odżywka ma na celu pobudzenie organizmu i zwiększenie kncentracji wcześniej używałem jej na siłowni teraz bardziej służy mi do słuchania muzyki :) przy opdwiednim dobraniu ilości proszku metodą prób i błedów wpływamy niesamowicie na koncentrację zrobiłem na tym mnóstwo seansów początkowo trudno było usiedziec w miejscu ze względu na zbyt duże porcje i pobudzenie ale warto :)

P061011_06.22.JPG

P061011_06.2201.JPG

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palcie palcie. Jak zdejmiecie słuchawki to usłyszycie nawet św. Piotra śpiewającego przy goleniu.

 

Pewnie jeszcze wierzysz w białe myszki? :lol:

 

Nie wierzę. :) Nie jestem tylko pewien, czy ma to jakiś związek z trenowaniem słuchu. Nie jestem z medycyny i nie wiem na czym polega ta otwartość zmysłów, ale artystyczne widzenie dźwięków i słyszenie kolorów trochę mnie zastanawia. Wtedy innego postrzegania świata z upgrejdem uszu bym nie mieszał, no ale nie będę ukrywał, że nie wiem zbyt wiele ntt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palcie palcie. Jak zdejmiecie słuchawki to usłyszycie nawet św. Piotra śpiewającego przy goleniu.

 

Pewnie jeszcze wierzysz w białe myszki? :lol:

Trochę zły przykład, bo białe myszki się akurat widzi, po ciągu alkoholowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje kwasa = bedziesz miał dodatkową wizualizację jak w WMP. :ph34r:

 

A to już ostre ćpanie:) ... z drugiej strony tak dać po kablach i odpalić jakiś ambient hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze po gandzi nie masz dużych lotów, bo Cie muli (moze sprobuj innego gatunku ?), ale są inne substancje psychoaktywne, do których stan po medytacji się nie umywa.

 

Szczerze to żadnych innych specyfików nie używałem, raczej nie miałem nigdy zamiaru co najwyżej witaminy i magnez :P. Od dawna jestem "czysty" bo już mnie nie bawi taka zabawa. Człowiek młody, chce wszystkiego spróbować ;).

 

Chyba zdaje mi się, że tak naprawdę nigdy nie medytowałeś na poważnie. To co na zachodzie nazywa się medytacją w rzeczywistości jest zwykłą relaksacją. Jak się wejdzie na wyższe lvl to właśnie narkotyki się chowają :lol: Poczytaj sobie o anicca i anatta :)

 

Co do tej rosliny egoztycznej, to nie słyszałem o żadnej takiej. W jakim sensie akceleruje uklad nerwowy na stale? masz zródło do tego? moze Salvia Divinorum? chociaz,ona nic takiego nie robi, w ogole ciezko mi tez uwierzyc, zeby jakas roslina sama zmieniala w glowie na dobre.

 

No niestety nie pamiętam jak się nazywała. Jej skład został chemicznie zbadany, a właściwości potwierdzone. Oczywiście ma ona pozytywny wpływ na organizm człowieka, jest w ogóle wiele roślin i substancji, które rozwiązały by problem wielu chorób na świecie, ale są one usilnie blokowane. Jak się dowiem co to za roślina to dam znać ;)

 

Pewnie jeszcze wierzysz w białe myszki? :lol:

 

Raz kumplowi wkręciliśmy tak, że widział krasnoludki :lol:

 

Zwykła odżywka nie ma czego się bać zjadłem już kilka opakowań i nic mi nie jest :)

Odżywka ma na celu pobudzenie organizmu i zwiększenie kncentracji wcześniej używałem jej na siłowni teraz bardziej służy mi do słuchania muzyki :) przy opdwiednim dobraniu ilości proszku metodą prób i błedów wpływamy niesamowicie na koncentrację zrobiłem na tym mnóstwo seansów początkowo trudno było usiedziec w miejscu ze względu na zbyt duże porcje i pobudzenie ale warto :)

 

Wooooooow woow wow. Nawet niem jak to skomentować :lol: hahahaha poczytam sobie o tej odżywce. Podejrzewam, że ma w sobie efedryne albo coś podobnego..

 

Zaraz się okaże że polscy audiofile to ćpuny. :P

 

:lol:

Nie jestem tylko pewien, czy ma to jakiś związek z trenowaniem słuchu.

 

No bo nie ma związku ;)

 

Nie jestem tylko pewien, czy ma to jakiś związek z trenowaniem słuchu. Nie jestem z medycyny i nie wiem na czym polega ta otwartość zmysłów, ale artystyczne widzenie dźwięków i słyszenie kolorów trochę mnie zastanawia. Wtedy innego postrzegania świata z upgrejdem uszu bym nie mieszał, no ale nie będę ukrywał, że nie wiem zbyt wiele ntt.

 

To nie jest ogólnie nic nie zwykłego, ludzie którzy mają słuch absolutny tak mają. Są ludzie, którzy widzą kształty rachunków arytmetycznych ;). Lecz jeśli chodzi o zioło to są to tylko halucynacje :P. Ogólnie te wszystkie doznania wynikają z przeładowania neuronów i synaps nerwowych neuroprzekaźnikami, tworzy się chaos, a z tego chaosu powstają różne niecodzienne doznania. Z rozwojem i głębszym postrzeganiem nie ma to nic wspólnego, aczkolwiek jest dość przyjemne dla kogoś kto ma mało wrażeń w swoim życiu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje kwasa = bedziesz miał dodatkową wizualizację jak w WMP. :ph34r:

 

Po LSD, jak i paru innych tryptaminowych psychodelikach wystepuje synestezja czyi Smakowanie, widzenie dzwięków, itd itp Mogwai miał kawałek z tytułem "The Sun smelled so loud". ****ane ćpuny.

 

Wiem, ze po gandzi nie masz dużych lotów, bo Cie muli (moze sprobuj innego gatunku ?), ale są inne substancje psychoaktywne, do których stan po medytacji się nie umywa.

 

 

Chyba zdaje mi się, że tak naprawdę nigdy nie medytowałeś na poważnie. To co na zachodzie nazywa się medytacją w rzeczywistości jest zwykłą relaksacją. Jak się wejdzie na wyższe lvl to właśnie narkotyki się chowają :lol: Poczytaj sobie o anicca i anatta :)

 

Wiem co to jest Buddyzm i medytacja, praktykuje od jakiegos czasu, ale nie smiem twierdzic, ze jestem juz mistrzem i zagadki umyslu sa dla mnie jasne. Poczytałem o tym co mi zapodałes, tylko nie bardzo rozumiem jak to sie ma do postrzegania swiata lepiej, z wyzszego poziomu swiadomosci, oktorym mowa w watku? Nie sadze, ze dragi psychodeliczne sie chowaja. W sumie to dwie inne rzeczy, meditattion i drugs Poczytaj sobie o DMT (roznie spozywanym- palonym i Ayahuasca ), psylocybinie i LSD.

 

 

A propos tej dyskusji, filmik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koniec offtopicu ;)

 

Ten kto tego nie doświadczył ten i tak nie zrozumie. Zażycie substancji aktywnych na pewno jest łatwiejsze i szybsze. Lecz jak dla mnie nie jest rozwiązaniem.

 

Życzę powodzenia w praktyce, naprawdę super sprawa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na lepszy odbiór muzki!!!

 

Wystarczy zachorować :lol: intensywność wrażeń rośnie wprost proporcjonalnie do licznika na termometrze xD

Przy 39st niemal wchodzę w muzykę! :o

 

Jednak to nie zmęczenie (przy którym też się przyjemniej słucha) a choroba <_<

 

no nic... są tego plusy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dorzucił do puli rozwiazan post tj głodówkę. Kiedyś w wiarygodnym, rzecz jasna, źródle wyczytałem, ze ta praktyka poprawia elastycznosc tudziez plastycznosc synaptyczną, cokolwiek dokladnie to znaczy, a co za tym idzie...jest fajniej. :-)

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż, mamy więc niezłą odpowiedź na tytułowe pytanie;)

 

Owszem, są. Problem w tym, że niełatwo ich znaleźć:) Kilku aktualnie medytuje, inni są chorzy lub się głodzą, reszta jest zamulona trawką lub odżywkami dla pakerów, więc tez chowają się w domach.

 

Dobrze to ujął Q_nik:

 

Audiofilia anno domini 2011

 

:D

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O galaretkach nikt nie wspomniał...

 

Najprostszym sposobem wyczulenia zmysłów jest "wyłączenie" filarowego z nich, czyli wzroku. Nie wiem jak Wy, ale ja kładąc się do łóżka kiedy jest ciemno i wszyscy śpią ściszam muzykę w słuchawkach, mimo, że wiem iż nikt tego nie słyszy. I łapię się na tym, że słyszę niuanse na które normalnie nie zwracam uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głodówka wyostrza zmysły i oczyszcza umysł :) Czasem stosuje, fajna sprawa. W naszej konsumpcyjnej kulturze jest źle odbierana, bo jak się człowiek nie nażre fast foodów to nie może być przecież szczęśliwy... ;)

 

A tak poważnie nawet mówiąc (:lol:) każde wsłuchiwanie się w muzykę, gdy robimy to dla relaxu jest pewną forma medytacji, a trafniejsze jest określenie kontemplacja (muzyki), bo "medytować" semantycznie znaczy 'rozmyślać nad czymś', a potocznie rozumiana medytacja jest w istocie kontemplacją. :)

 

@Xar mi też najlepiej słucha się po ciemku. :) Nawet lubię ciemne brzmienie :D A najbardziej nastrojowe koncerty na woodstocku były po zmroku B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności