Skocz do zawartości

A pamiętasz jak?


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Zebrało mi się dzisiaj trochę na wspominki po rozmowie z Malasem na gg.

 

Pamiętacie jeszcze te stare, lepsze czasy mp3store?

Gdy zaglądanie tutaj było czystą przyjemnością?

Wspominacie czasem akcje, które działy się w najdłuższym (np UNTOLF :D)?

 

Zapadła Wam w pamięć niezwykle kompetentna moderacja? :P

 

W ogóle kto ze starych wyjadaczy jeszcze tutaj zagląda?

Edytowane przez Roni11
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestarzeliśta się.

 

dla mnie to juz tylko pchli bazar, zreszta sam widzisz co teraz mam glownie w sygnaturce.

 

[edit]

o moderacji postaram sie zacisnac paszcze, bo chyba komentowac... tego... nie ma najmniejszego sensu.

Edytowane przez matts
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż chce się dyskutować!

Z Tobą jakoś nigdy nie miałem przyjemności.

 

 

Są... ale to już tylko małe ziewnięcia, czasem tu coś napiszą, tam pomogą...

Z tych ówcześnie regularnie wypowiadających się już prawie nikt nie pozostał.

wojt, azahiel, toporek, roland czasem coś bąknie, violet, majkel, fallowa już chyba też prawie niet.

Edytowane przez matts
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiekszosci ludzi ktorzy kiedy udzielali mi informacji i byli mentorami juz nie ma. Prawie 5 lat temu, mimo to regularnie tutaj zagladam, bo nie ma i nie chyba jeszcze dlugo nie bedzie takiego forum o portable mp3.

 

Z drugiej storny zgodze sie ze forum sie skomercjalizowało, głównie dominuja tutaj tematy "sprzedam" i "co kupić" może kiedyś ludzie mieli mniej pieniędzy, a może potrafili używać funkcji szukaj, a i renecenzje były pisane w taki sposób i przez takich ludzi, że na ich podstawie można było kupować w ciemno, bo wtedy nie było takich możliwości odsluchu i kupna jak dzisiaj, a mimo to przyrost tematów co kupic wynosi dziś dobrych kilka tys. % :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej brakuje Getz'a.... ;(

Właśnie zauważyłem, że z wypowiadających się w temacie jestem na forum najdłużej i jakoś nie marudzę...

Edytowane przez ov_Darkness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mówić kto jest marmur? Rocznikowo, to ja już mam prawie 5 roczek. I myślę że to starczy, aby inni mogli myśleć o mnie jako kimś z starej ekipy.

 

Zapuśćmy jakiś jazz panowie. Otwórzmy butelkę czy dwie wina i wspominajmy. ;) I nie zapomnijmy, że nas też będą wspominać. :)

 

Darkness, jak ja się z Tobą zgadzam. Teraz nie ma nikogo kto by Getza zastąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja;p jest jak jest- co było nie wróci, trzeba z tym się pogodzić (stety albo niestety). Ja mam wrażenie że po prsotu się trochę czasy zmieniły- teraz audio nie jest takim voodoo jak kiedyś. Zobaczcie teraz już nawet w komórkach robią dobre playerki, a kiedyś było to nie do pomyślenia jak się miało palucha z 256 mb pamięci, wart dzisiejsze telefony :D Chodzi mi o to że teraz wiemy jak jest- byle ****iarz ma ma iphonika, słuchaweczki by biber itp. Nic dziwnego że większość temtów tyczy się co kupić- bo samo kupowanie mp3- zwiększyło się po prostu. A że to jeszcze nie myśli tylko czeka na gotowe rozwiązanie- cóż...

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to było jakoś inaczej, ludzie inaczej do tego podchodzili - bardziej się starali, sami wszystkiego szukali. Teraz to nawet googla nie potrafią zapytać. Wiadomo - wszystko się zmienia. Mnie tutaj i tak nikt nie zna, ale takie jest to forum - praktycznie o nic nie trzeba pytać, wystarczy czytać.

Mi najbardziej brakuje tych długich dialogów, czasami praktycznie kłótni. Często nie wiedziałem o czym piszą (np. posty Getz'a), ale brakuje tego :)

 

Boom na Epki (czasy co chyba nawet podrób nie było), Cmoy Forza Lazio, pierwsze Moonlighty Majkel'a, wywody Getz'a itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie zauważyłem, że z wypowiadających się w temacie jestem na forum najdłużej i jakoś nie marudzę...

 

Nie rozśmieszaj mnie :D Ale co fakt, to fakt- stare z Was ramole. Ustąpilibyście miejsca młodszym, nic niewiedzącym i niepotrafiącym szukać :D

 

Ja np. pamiętam, jak kiedyś szukałem jakiegoś klocka do swojego toru audio i w moim temacie Getz napisał coś w stylu "znając upodobanie MatmaNa do vintage'u..." ujeło mnie to o tyle, że był to czas, że było nas mniej, więcej pisaliśmy o swoich upodobaniach, a nie o tym co kupić za 30 zeta i jakoś mniej więcej wiedzieliśmy, co który z nas lubi, czego szuka... a teraz jakby już tego nie ma. Cóż... było minęło panowie.

 

Pamiętam nawet jak wujek ov zamieszczał tu zdjęcia swojej lubej w jakimś schronie, czy gdzieś, szukał dla niej sprzętu... miało to swój urok, wiedzieć komu się doradza :D

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja się mało udzielam w takich "towarzyskich" wątkach, częściej szukam informacji/recenzji, ew. staram się pomóc innym na bazie tego, czego się sam na przestrzeni tych kilku lat dowiedziałem. Na forum trafiłem szukając dawno, dawno temu informacji na temat najpierw Zena Vision M, a później irivera H10 (skończyło się na zakupie tego drugiego).

Jeśli chodzi o liczbę postów - wiem, że generalnie nie liczą są posty z niektórych działów, na pewno HP, AFAIR również Co_kupić? , ale i tak algorytm jest jakiś niespójny, bo co innego pokazuje się przy avatarze (brrr, jak to brzmi), a co innego w profilu.

Edytowane przez g_betiuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, bylo swietnie - to prawda. Dla mnie forum stracilo bardzo duzo kiedy brak jest juz Getza. Getz oprocz tego, ze ciekawie pisal techicznie, mial tez wiele ciekawego do powiedzenia w temacie samej muzyki jako takiej. Milo wspominam dyskusje z Getzem i Themadcubem nt. budowy i designu IEMow.

 

Takze mam wrazenie, ze wtedy ludzie sami bardziej "kopali" wiedze. Teraz wystarczy przezucic kilka znanych modeli sluchawek czy DACow i jest sie "bossem".

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale weż też pod uwage ze forum straciło nie tyle przez samo Siebie ale przez czasy. Wiele osób odeszło zależnie od samego siebie jak. np. Oliver. Zmieniły się przyzwyczajenia, sposób życia, inne priorytety. Za to już można winić słynną maksymę "Panta Rei"

 

Można albo usiąść pod Wiśnią i płakać albo iść z duchem czasu. Nawet teraz mozna bylo by wykopac kilkadziesiąt wątkow w ktorym są naprawde ciekawe tematy poruszone. CO Kupić je przytłacza ale od dawna Co Kupic nie jest traktowane jako powazne pisanie o czym sugeruja posty, choc i w dziale co kupic znajda sie ciekawe dyskusje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować przywrócić dawne czasy. Ale to mało prawdopodobne. Ja nawet nie wiem skąd Getz to całe info brał. Wyciągał jakieś dane statystyczne (płatne!) z ruskich firm badających rynek portable. No niesamowity gościu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale weż też pod uwage ze forum straciło nie tyle przez samo Siebie ale przez czasy.

Nie napisalem, ze stracilo samo z siebie tylko przez odejscie Getza.---

 

Forum to w glownej mierze ludzie, oni buduja poziom merytoryczny dyskusji. Mnie klimat (najdluzsze etc.) nie interesuje, od tego mam znajomych, przyjaciol. Malo ktorego z nich interesuje audio - dlatego jestem na forum.

 

 

Kiedy odpowiedz na pytania na ktore mozna faktycznie wiele ciekawego napisac ogranicza sie do "kup XYZ" albo wklejenie kilku linkow z ebaya, to chyba ten poziom dyskusji za dobry nie jest. Wszystko zalezy od checi - na kazde, nawet najglupsze pytanie mozna odpisac ciekawie albo robic po prostu postcount++ - to tkwi tylko i wylacznie w samych ludziach, ktorzy de facto stanowia to forum.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności