Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG k420 vs. V-Jays


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Planuję zakup słuchawek (zaskoczyłem was, nie ? :P). Wybór mam właściwie już prawie za sobą... No właśnie, niestety "prawie" robi wielką różnicę.

Jak w temacie. Poszukuję osób które miały styczność z najlepiej oboma (to poprawnie?) parami słuchawek (najlepiej na neutralnym źródle) i które gotowe są podzielić się swoimi przemyśleniami na ich temat. Ja im dłużej myślę nad tym wyborem tym bardziej jestem niezdecydowany.

 

Z góry dzięki za każdą wypowiedź która się pojawi w tym temacie.

 

PS. Jeśli to Was interesuje, słuchawki będą grać głównie (właściwie praktycznie wyłącznie) muzykę klasyczną z soundtrackami na Clipie plus.

 

PPS. Jeśli nie uda Wam się mnie przekonać lub nie będzie chętnego do pomocy to o kupnie zadecyduje rzut kostką :P Bądź monetą, nie wiem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwie zupełnie różne półki cenowe.

150 zł vs 250 zł.

Do rocka, rapu etc. - V-Jays, do klasyki to nie wiem.

Mam AKG K420, mogę coś powiedzieć (wcześniej miałem kpp), V-Jays nie słyszałem.

 

Ludovico Einaudi - "Fuori Dal Mondo"

Fortepian brzmi tak jak powienien, jest blisko intensywnie, czuć każdy klawisz. Skrzypce przejmująco i głęboko, ale nie drażnią, wręcz przeciwnie. Niskie tony - świetnie.

 

Bernard Haitink, Royal Concertgebouw Orchestra - "Bolero" (Ravel)

Bardzo podoba mi się separacja, można śledzić każdy instrument. Niskie tony nie zalewają reszty, są świetnie kontrolowane (to lubię :)) Sekcja dęta - elegancko, nie-piszcząco. Końcówka utworu - mocna i "z kopem".

 

Daniel Varsano, Philippe Entremont - Erik Satie - "Gymnopedie (1,2,3)"

W zasadzie to samo co przy Einaudim, fortepian i niskie tony - great, chociaż mogłoby być trochę czyściej, czasami dźwięk jest jakby zduszony*

 

*odtwarzane z laptopa, nie chciało mi się zgrywać na irivera. We wszystkich utworach był słyszalny hiss (na T60 to samo).

 

Mam nadzieję, że coś pomogłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez nie słuchałem V-Jays. K420 mają podbity środkowy bas, co w ich przypadku jest plusem. Bas w nich jest bardzo dobrze kontrolowany, nie zamula brzmienia. Generalnie co do instrumentów się zgadzam, jedynie co do fortepianu mam zastrzeżenia- zbyt kłujące brzmienie, fortepian jest zaakcentowany dość mocno w tych słuchawkach. Jedynym takim minusem tych słuchawek jest to, że czasami góra potrafi zakłuć w zależności od źródła. Choć i tak słuchawki w swoim przedziale cenowym nie mają konkurencji patrząc na dźwięk. Słuchawki można napędzić byle czym, przez to też na niektórych grajkach może dokuczać szum.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q_nik dzięki za pomoc :) A z tymi zupełnie różnymi półkami cenowymi to bym nie przesadzał, V-Jaysy można spokojnie dostać za 200 zł, co daje 50 zł różnicy. Jest różnica, ale nie kosmiczna :)

 

Chodzi mi przede wszystkim o różnicę dźwięku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem stronniczy bo Vjays to moje ulubione słuchawki, ale bez mozliwości odsłuchu na clipie + brałbym akg gdyz są bardziej uniwersalne. Clip i fuze to chyba jedyne playery na których nie słuchałem V ;) no prawie jedyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Clip+ gra inaczej niż jego starszy brat, jest bardziej neutralny, dlatego może nie sugerujcie się starym Clipem. Ja nie miałem porównania więc nie powiem na ile się różnią.

Edytowane przez Stazx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

dobrze słyszałeś, a wypowiedzi o muleniu clipa dotyczą clipa ale pierwszego, posłuchajcie sobie drugiego jeżeli nie słuchaliście i nie bazujcie na stereotypach

 

bo teksty typu jest cieplejszy niż m6 jakoś na moje ucho są dalekie od prawdy ;) pomimo iż ocena jest subiektywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności