Skocz do zawartości

Samsung P3 vs Samsung Wave


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Taczka brzmi bardziej naturalnie, neutralnie. Nie narzuca swojego charakteru, ma brzmienie bardziej dojrzałe i wyrafinowane. Świetna dynamika, spójność sceny - coś jak wypracowywane przez lata brzmienie porządnej audiofilskiej marki.

 

Samsung za to jest bardziej podkolorowany, funowy. Ma zauważalnie więcej basu, gra gęściej i cieplej. Dynamika na podobnym poziomie, scena również znakomita ale trochę bardziej zbita niż Touch.

 

IMO jeżeli ktoś ma za dużo pieniędzy i szuka neutralności przekazu to Touch nadaje się jak ulał. Ale jeżeli szuka się dobrego grajka (telefonu), który oprócz tego, że świetnie brzmi nie jest przesadnie drogi to nie ma co się zastanawiać - brać Samsunga.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając po necie znajdujesz rożne recenzje i testy a nawet zwykle oceny tych sprzęcików, gdzie mało a czasem prawie w ogóle nie ma mowy o dźwięku, tylko o możliwościach, grach aplikacjach etc

Czasem wydaje mi się ze te playerki "zwykle" przeznaczone głownie tylko do mp3 są po prostu lepsze

 

Bo prawda jest taka, że większość redaktorów, którzy testują dany sprzęt nie ma bladego pojęcia o dźwięku. Piszą "gra bardzo dobrze" i tyle, bo nie są zbytnio osłuchani. Tak więc nie ma sensu szukać muzycznego telefonu po opiniach z recenzji, bo chyba tylko jedną recenzję Wave widziałem, w której recenzent ładnie opisał dźwięk. Poza tym same określenia typu - gra bardzo dobrze, dobrze, gra słabo, itp. Lepiej więc udać się na jakieś muzyczne forum, bo tam ludzie mają dużo więcej na ten temat do powiedzenia.

 

Co do porównania do Taczki, to moim zdaniem Touch (3G) gra o te pół oceny wyżej od Wave, może dlatego, że dźwięk jest bardziej szczegółowy. Co ciekawe, jak miałem połączenie Touch + Nokia E52, to po słuchaniu taczki nie mogłem za cholere słuchać E52, bo wszystko jakoś tak dudniło, było po prostu za ciepło. Co ja gadam - za gorąco. Teraz słucham muzyki na Wave, sobie myślę - a zobaczę jak zagra odłożony do pudełka i gotowy na sprzedaż E52. I co? E52 gra fajnie! Ale przejście z Taczki na Wave było dużo mniej bolesne (prawie bezbolesne), niż z Taczki na E52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wave + HD380 : za dużo średnicy i przesterowana (Azahiel mówi takie:"huzi huzi"), mało przyjemnie robi się przy mocnych rockowo metalowych akcentach, przy muzie spokojnej nie jest to tak przeszkadzające do momentu wejscia talerzy - ostro i szyyy, bas był nie jakiś super niski bo w tym poziomie było go mało pojawił sie za to średni bas w sporej ilości, wokale na drugim planie. Z napędzeniem nie ma problemu.

 

Wave + Vjays: ciepło, miło i pogodnie :) serio, wysokie gładkie ale wyraźnie zaznaczone, średnica poprawna i wokale bliższe, bas pojawia się tam gdzie ma być i jest i ten niski jak i średni i wyższy - bardzo przyjemne połączenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, te v-Jays co raz bardziej mnie ciekawią, szczególnie jeżeli z Wave się zgrywają, bo CAL. Ale podobno nie na każdej głowie dobrze leżą. Jak to jest, lepiej mieć większą czy mniejszą?

 

...hm kobiety mówią, że rozmiar nie ma znaczenia... Dla mnie to bardzo wygodne słuchawki, dla Azahiela też poziom wygody jak w PX100II.

 

 

Co znaczy bo CAL?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz posłuchałem Wave + HD438 i powiem szczerze nie spodziewałem się tego co usłyszałem... Cały czas czytam opinie co gra lepiej wave czy touch... Nie wiem co lepiej gra, wiem że wave gra całkowicie inaczej niż taczka. Jest cieplutko, klimatycznie, basu jest więcej ale świetnie kontrolowany, może góra troszkę mniej szczegółowa niż w touch. Teraz dopiero zrozumiałem co to znaczy że ipod-y grają analitycznie :) Wokale Housowe na wave brzmią tak że banan momentalnie pojawia się na twarzy, tego właśnie brakowało mi w taczce (tam wokale były moim zdaniem płaskie i bez wyrazu). Podsumowując, nie żałuję zmiany z iTouch-a na Wave'a. Muszę jeszcze teraz dobrać do niego doki które będą brzmiały podobnie do 438.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał okazję posłuchać zestaw Wave + Grado SR60i ??

Ja taki właśnie zestaw męczę od miesiąca, moje Grado dopiero się wygrzewają ale dźwięk w nich się zmienia bardzo słyszalnie. W dodatku połączenie z Wave jest moim zdaniem świetne, jeszcze osobiście takiego nie słyszałem, choć pewnie mało słyszałem.

Zestaw gra z powietrzem, przestrzenie, bardzo dobra separacja, dość szeroka scena i świetny fun w muzyce. Odkrywam nowe dźwięki w utworach, pojawiają się takie instrumenty których wcześniej na niczym nie dało się usłyszeć.

Jestem pod dużym wrażeniem tego zestawu, szkoda, że Grado sa takie niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokami też mam problem, mało opinii na ten temat jest, ale na próbę wezmę ADDIEM. Z Taczką grały bardzo fajnie (jak dla mnie lepiej, niż Audeo), więc z Wave powinno być... jeszcze lepiej.

 

Dirian,

Ciekawi mnie jak Fala gra z Phonak Audeo PFE 012 i KSC 75, mógłbyś napisać parę zdań??

Thanks in advance

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie. Choć p3 jest ihmo lepsza:). A teraz do rzeczy Wave jest podobny do P3 może ma mniej mocy. Ale stosunek ceny do jakości jest znakomity, nawet znajomy porównując swojego Iphone 3gs był zaskoczony. Wave z 32 ohmowymi słuchawkami radzi sobie bez większych problemów. Co do dużych słuchawek z Cal mi się nie podoba a sony nc60 już tak. Z dokanałowkami radzi sobie dobrze, jest troche cieplejszy w stosunku do P3. Gdyby Fala miała equalizer z prawdziwego zdarzenia byłoby znakomicie. Ps. gdybym umiał ładnie opisywać dźwięk też bym coś napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokami też mam problem, mało opinii na ten temat jest, ale na próbę wezmę ADDIEM. Z Taczką grały bardzo fajnie (jak dla mnie lepiej, niż Audeo), więc z Wave powinno być... jeszcze lepiej.

 

Dirian,

Ciekawi mnie jak Fala gra z Phonak Audeo PFE 012 i KSC 75, mógłbyś napisać parę zdań??

Thanks in advance

 

Nie mam tych słuchawek, teraz mam jedynie CAL! i KSC 75, które zaliczyły zgon.

 

Też mnie ciekawi jak zagra z Audeo, ale niestety się ich pozbyłem chwilę przed zakupem Fali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak Fala gra z Phonak Audeo PFE 012

Nie wiem jak jest z PFE012, słuchałem tylko na szarych filtrach. Nie pamiętam zbytnio synergii z innymi polecanymi do Audeo grajkami (Clix np.) natomiast z całą stanowczością mogę stwierdzić, że P3+Phonaki to znakomite połączenie. Jak już wcześniej wspomniałem Samsung ma kolorek, sporo basu i jest gęsty - dokładnie takiego charakteru potrzebują chude, jasne i analityczne Audeo. Co prawda nie da się ich ustawić tak, żeby grały jak 3- przetwornikowe armatury ale faktycznie DNSe3.0 działa cuda w ich przypadku. Uważam, że jest to jeden z najbardziej uniwersalnych zestawów, którego stosunek jakości do ceny jest wyśmienity.

 

Gdyby Fala miała equalizer z prawdziwego zdarzenia byłoby znakomicie. Ps. gdybym umiał ładnie opisywać dźwięk też bym coś napisał.

Wave jest na Bada, tak? Na Androida jest Rockbox, więc sprawa byłaby prosta. Ale może na ten OS też zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wave jest na Bada, tak? Na Androida jest Rockbox, więc sprawa byłaby prosta. Ale może na ten OS też zrobią.

 

Pewnie zrobią tylko oby lepszy niż na Androida. Tam rockbox działa na maszynie wirtualnej co mocno obciąża baterie. Dodatkowo program jest zamulony (jest to charakterystyczne dla programów działających na Virtual Machine). Nie tędy droga...

 

Eeee, watpie, nawet widgetow pisanych przez "spoleczenstwo" nie ma za duzo na Bade, a co tu o rbx'ie mowic :)

 

Trzeba pamiętać że Bada jest systemem znacznie młodszym niż Android, nie od razu Kraków zbudowano. Na plus Bady trzeba zaliczyć to że jest systemem "lekkim" i szybkim czego niestety nie można powiedzieć o nadmuchanym jak balon Androidzie. Dodatkowo aplikacje na Badę są pisane w C++ m.in dlatego powstają wolniej niż appsy na Androida pisane w zamulonej Javie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do p3 bardziej audeo czy sm pl 50 ? (innych propozycji chętnie wysłucham)

sam mam ne6 i odpada to połączenie. po zabawach w eq i porównaniach jednak na vedii (mimo znacznie mniuejszej sceny i szczegolowosci) słucha się lepiej . Na p3 wkółko czegoś brakuje.... i występuje o dziwo sybilizacja.

 

lubie wokal głównie, nie ścierpie sybilizacji czy też wycofania wokalu, może być nawet wysunięty na przód.

 

muzyka to głównie rock. dalej w kolejności heavy metal (wszelkie death i inne takie mocniejsze odpadają), inne gatunki też wchodzą w grę lecz już tylko niektóre. łatwiej będzie jak wymienie czego NIE słucham : techno, dance (no może czasem pojedyńczy utwór), trance (i tym podobne), hip hop (bardzo zadko się zdarza)

Edytowane przez psonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole audeo i pl50 to inna liga. Audeo jest sprawdzonym połączeniem (Pasiasty ;)), nie wiem jak pl50. Z tego co pamiętam, one mają wypchniętą średnicę, dlatego mogłyby Cię zainteresować.

Niektórzy mówią o średnicy jako najchłodniejszym paśmie P3, w połączeniu z pl50... no, jestem ciekaw takiego połączenia :) jeśli byś się zdecydował koniecznie podziel się wrażeniami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności