Skocz do zawartości

Samsung P3 vs Samsung Wave


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

P3 również nie odczytuje standardowych tagów plików AAC. Szukałem rozwiązania tego problemu na zagranicznych forach, ale nie doszedłem do niczego.

 

AAC ma po prostu lepszą jakość od mp3, nie chcę teraz wszystkiego zamieniać na mp3. W utworach skompresowanych do AAC jest więcej powietrza i trzymają lepsza separację na instrumentach to naprawdę słychać!!!

WAVE czyta Tagi ale niestety nie trzyma kolejności utworów tak jakby pomijał numer track`a, ompletnie nie wiem o co chodzi i jak to wyeliminować.

A może to wina Mp3Tag??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że tak i sądzę że się zgrają bardzo ładnie z wave. Może być jednak dużo basu.

 

Wolałbym uniknąć nadmiaru basu... Co innego byś polecił do wave'a do powiedzmy 200pln ?

 

Head-Direct RE2, ew. SoundMAGIC PL50 lub PL10 (grają moim zdaniem lepiej niż droższe PL30 i kosztują 40 PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala Bada 1,2, pliki flaczki + kilka słuchawek w różnych cenach.

 

1- ACS T3 koszt ok 1000zł - strasznie agresywnie w wysokich partiach, bas bardzo dobry ale ostra góra i zniekształcenia srodka raczej dyskwalifikują to połączenie.

 

2-AKG K540 - koszt ok360zł - niestety to samo co wyżej ale jeszcze wiecej góry i średnica zniekształcona.

 

3-PX100II - koszt 140zł - znacznie lepiej góra wygładzona, średnica w miarę poprawnie choć trąbka na tych słuchawkach brzmiała juz lepiej na innych playerach. Dół znów bardzo poprawnie i bez tak długiego wybrzmienia z którego znane sa te słuchawki.

 

4-Nuforce Ne6 -150zł - znacznie za dużo basu przesłania wszystko.

 

5-SM PL30 - 100zł - juz po przesłuchaniu pierwszym na swoich T3 wiedziałem, że pl 30 muszą dobrze z Falą się sparować. Wszystko jest na miejscu wysokie, środek, basik - dobrze z duzym plusem. W życiu nie powiedziałbym, że słucham z telefonu.

 

6-Senki mx370 -ok50zł - tez bardzo fajnie na poziomie PL30.

 

Wniosek na tą chwile mam jeden, lepsze słuchawki potrafią bardzo mocno wypunktować wady brzmienia Fali. Niekoniecznie super słuchawy tu pasują.

 

We wszystkich połączeniach oprócz PL30 brakowało mi lekkosci przekazu. Brzmienia były jakby na siłę wymuszone, a scena ...czułem napierajace na mnie sciany. Ogólnie Fala to nie poziom S9, J3 czy Taczki, ale napewno depcze im po pietach. Świadomość, że to telefon wiec wszystko w jednym, sprawia że playerki mogą czuc sie zagrożone.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3stor...post__p__699094 niewiele, ale zawsze cos ;)

 

Troszkę tu mało;) Napisz coś więcej o różnicach w tych grajkach... Powiem szczerze ze zastanawiam się nad zakupem toucha i zostawieniem swojego telefonu czy zakupu jednego urządzenia S8500 wave. Jeśli graja na podobnym poziomie i mocy maja tyle samo to chyba nie mam sie nad czym zastanawiać;) -biorę fale, podobna cena a więcej za zlotowe dostane. Spodobał mi sie wave ale ipoda uwielbiam znowuż;p...

 

Pomóżcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz podjąć decyzję. Wiem, że wolałbyś, żeby to zrobił ktoś inny, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

 

Obiecuje, decyzje podejmę już samemu;)

Niech mi tylko ktoś podpowie co lepiej gra, co ma większa moc wyjściową (SH 380pro) bo jeśli miedzy tym jak graja touch 4g i s8500 nie ma większej różnicy(znaczy graja na podobnym poziomie jakosci- jesli cos takiego istnieje) to nie będę dumał tylko do sklepu po wave. Oferuje on wiecej ze mniej;p no i ma radio.

Ipod znowu ma coś w sobie pociągającego czego nie umiem wytłumaczyć i jeśli on gra lepiej to na niego się własnie zdecyduje...

Ciezki banan do zgryzienia;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Grado SR-60 były "przenośne" to kupował bym Wave i sprzedał E2.

 

Nieprzenośne są moje altusy 300tki;d

Mimo tego ze do końca nie skumałem Twego przesłania rozumiem ze wave jest "godny";p?

 

 

że jest na tyle dobry- że sprzedał by swojego e2 i re-2, gdyby istaniały sr-60 w wersji dokowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Grado SR-60 były "przenośne" to kupował bym Wave i sprzedał E2.

 

Nieprzenośne są moje altusy 300tki;d

Mimo tego ze do końca nie skumałem Twego przesłania rozumiem ze wave jest "godny";p?

 

 

że jest na tyle dobry- że sprzedał by swojego e2 i re-2, gdyby istaniały sr-60 w wersji dokowej.

 

No tak, dzięki za wyjaśnienie;)- nowy jestem;p

Szukam czytam ale mało kogo interesuje w tych sprzętach tak naprawdę dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaner, nie jestem "miszczem" kwiecistych opisow ;) Wiec coz, wg mnei taczka 4g gra bardziej analitycznie, a to juz kwestia indywidualnych preferencji - uwazam, ze fala jest bardzo przyzwoitym telefonem - playerem. Interfejs samego grajka jest zdecydowanie lepszy w apple. Jezeli nie stac cie na telefon i player osobno, to bierz fale- bedzie dobrze ;)

 

Co do mocy w napedzaniu hd380 nie pomoge bo nie mam tych sluchawek. Taczka ma sporo mocy i fala tez nie jest cienka - szczegolnie, ze latwo mozna kodami serwisowymi podkrecic ja troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem... jak mało interesuje?

 

 

Szperając po necie znajdujesz rożne recenzje i testy a nawet zwykle oceny tych sprzęcików, gdzie mało a czasem prawie w ogóle nie ma mowy o dźwięku, tylko o możliwościach, grach aplikacjach etc

Czasem wydaje mi się ze te playerki "zwykle" przeznaczone głownie tylko do mp3 są po prostu lepsze

 

Skaner, nie jestem "miszczem" kwiecistych opisow ;) Wiec coz, wg mnei taczka 4g gra bardziej analitycznie, a to juz kwestia indywidualnych preferencji - uwazam, ze fala jest bardzo przyzwoitym telefonem - playerem. Interfejs samego grajka jest zdecydowanie lepszy w apple. Jezeli nie stac cie na telefon i player osobno, to bierz fale- bedzie dobrze ;)

 

Co do mocy w napedzaniu hd380 nie pomoge bo nie mam tych sluchawek. Taczka ma sporo mocy i fala tez nie jest cienka - szczegolnie, ze latwo mozna kodami serwisowymi podkrecic ja troche.

Nie musza być kwieciste, ja w opisywaniu tez nie jestem dobry ale widzę ze masz te dwa sprzęty wiec jak chłop chlopowi powiedz;) Ktore ci bardziej siada? Wolisz na touchu słuchać czy na wave? Ale ja upierdliwy;p

 

Jutro sprawdzę jak z 380 radzi sobie i falka i 4g, a także v-jays. Jakieś prośby? wszystko mam w sygnaturce to mogę to jutro zabrać i sprawdzić.

 

Byłbym bardzo, bardzo wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze to sie da odczytac :) Osobiscie bardziej odpowiada mi taczka, ale nie widze problemu w sluchaniu na fali :)

Chciałem to usłyszeć wprost;)

Gdyby był jakiś sklep na śląsku, gdzie maja jedno i drugie na miejscu z możliwością przesłuchania, to nie było by kłopotudry.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności