Skocz do zawartości

zestaw stereo do 5 000 zł


olsztyniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Zamierzam zbudować sobie „porządny” zestaw stereo. Bardzo proszę Was o porady, opinie na ten temat.

 

Obecnie mam system słuchakowy:

 

- transport - DVD Pioneer DV-310

 

- DAC – Lite Hi End Balanced Tube CD DAC, AD1853, 192/24/DAC-68

 

- wzmacniacz słuchawkowy Matrix M-Stage, który ma wyjście do wzmacniacza (2 x RCA)

 

 

 

…teraz już chyba nie ma sensu kupować „tradycyjny, sklepowy” zestaw: CD + wzmacniacz + kolumny…, ponieważ mam DVD + DAC (zamiast CD). Rozumiem, że mój DAC oraz Matrix M-Stage daje mi możliwość podłączenia zwykłego wzmacniacza, a do niego kolumny.

 

 

 

Zamierzam wydać na wzmacniacz i kolumny max. 5 000 zł. Chciałbym poznać Wasze zdanie

 

– czy przede wszystkim warto tyle wydać do mojego DAC-a, czy te 5 tys. to właściwa proporcja do podanych elementów

 

- co polecilibyście – wzmacniacz czy końcówkę mocy, jaki producent

 

- jakie kolumny – rodzaj, moc, producent, cena

 

- jakie kable – rodzaj, producent

 

 

 

kolumny postawię w pokoju o pow. ok. 25 m2.

Edytowane przez olsztyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny - polecam B&W CM7, w używce za 2,5-3,5 tyś zł dorwiesz. Długo się na nie śliniłem, później zabawiłem się w DIY na zestawie Seas Lotus Reference zapożyczonych z dawnej i krótkiej miłości - CarAudio. Początkowo było rewelacyjnie, tak mi się zdawało przynajmniej, ale czułem, że 2way to nie jest dobre rozwiązanie jeżeli w preferowanych gatunkach króluje wokal. Pożczyłem cm7 na dwa dni od ojca kumpla i to było jednak to. Sprzedałem zestaw Lotusa, skrzynki wyrzuciłem i kupiłem CM7. Do dziś nie żałuje tego zakupu, a do tego ten wspaniały kolor lakieru - czarna perła - są piękne i jak na kolumny za <10000zł są naprawdę świetne.

 

Wzmacniacz - polecam Cyrus Mission III integrę - do cm7 sam w sobie miał trochę niedostatku mocy, ale jak dokupisz PSX-R, czyli zasilacz Cyrusa, to już niczego nie będzie Ci brakować. W używce dorwiesz oba klocki za około 2000zł.

 

Kable - w zupełności wystarczą EagleCable

MC60 1m - sygnałówki, cena bodajże w granicach 50-100zł za 1m, już nie pamiętam dokładnie

Skyline - głośnikowe, cena bodajże 20zł za 1metr

 

Brzmienie całości - ciepłe, dobry wykop(rock brzmi świetnie, ale pewnie dla bass-head'a basu byłoby za mało jednak), średnica aksamitna(wokale bardzo intymne, czyste, delikatne) i delikatna(nieostra, ciepła ale nie mdła) góra.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kubus_pl !, pewien wzmacniacz już mam na oku, jest duża szansa, że go załatwię.

 

Pozostały mi już tylko kolumny. Bowers Wilkins to chyba dobra firma słynąca z dobrych kolumn.

Te B&W CM7 to chyba dobra propozycja.

 

Nie napisałem nic o dźwięku kolumn, chodzi mi przede wszystkim o muzykalność, ale też pożądana separacja i szczegółowość, nie wiem czy to się nie wyklucza....

może tak - z dwojga złego - wolę niechcianą ostrość (ale do pewnej granicy) oraz wysoką szczegółowość, niż łagodność i muzykalność (bardzo pożądane) ale kosztem rozdzielczości, nie cierpię rozmytych i zlewających się dźwięków.

 

idealnie byłoby...tak jak napisałeś o tych B&W CM7 :).

Edytowane przez olsztyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co do wzmaka polecił bym polską myśl techniczną radmor amplifikator ;) słyszałem go u jednego Pana i zachorowałem na niego ;) myślę że można nazwać to polskim hajendem i dorównuje zagranicznym klocka 2 lub nawet 3 razy droższym. Ostatnio był na allegro za 3000zł. Co do opisu grania wujek google ci pomoże ;)

 

a co do kolumn to już niech inni się wypowiedzą ;)

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności