Skocz do zawartości

Blokada głośności sony e44x


bartiss

Rekomendowane odpowiedzi

Oto link z filmikiem jak próbuje to zrobić: http://hotfile.com/links/95822579/e01d7ce/2011-01-10_21.43.11.3gp

 

Do menu wchodzisz tak;główne menu hold on trzymając klawisz option wybierasz kombinacje nast. klawiszy[WSTECZ] → [góra] → [prawo] → [dół] → [lewo] → [góra] → [prawo] → [dół] → [lewo] → [play / pauza]

 

Jak pisałem wczesniej po zastosowaniu tej kombinacji klawiszy uzyskasz dostęp do menu serwisowego ale przycisk WSTECZ to przycisk oznaczony BACK a nie lewo który wciskasz na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi wytłumaczy to jak głupiemu, jak wejść w to menu w E453?? Próbowałem oboma sposobami i nic. Wersja softu grajka to 1.00.

- włączasz odtwarzacz ;)

- wciskasz przycisk Back przez chwilkę

- włączasz blokadę klawiszy

- wciskasz przycisk w prawo (na kółku)

- wciskasz przycisk w lewo (na kółku)

- wciskasz przycisk zwiększenia głośności

- wciskasz przycisk zmniejszenia głośności

- wciskasz przycisk w prawo (na kółku)

- wciskasz przycisk w lewo (na kółku)

- wciskasz przycisk Option

- wciskasz przycisk Back

- wciskasz przycisk Option

- wciskasz przycisk Back

 

W przypadku tej kombinacji nie trzymasz klawisza Option cały czas, wszystkie przyciski wciskasz oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok. Teraz zaskoczyło, dzięki. A teraz, jak zwiększyć głośność, żeby było dobrze ale żeby nie przedobrzyć?? I gdzie mogę sprawdzić czy są jakieś nowsze wersje softu na mojego walkmana??

 

Udało mi się wejść poprzez jedną z kombinacji do MPTAPP MENU, ale nie mam pojęcia jak zwiększyć głośność. :blink: Ktoś mógłby dać instrukcję?

 

Jest taka opcja w tym menu jak MAXOUT jak to testuje to jest tak głośny sygnał że nie da się nałożyć słuchawek na głowę.

Jednak jest ona ALVS OFF da się zmienić na ON jednak nie wiem jak zapamiętać zmianę.

Testowałem wszystkie przyciski jako potwierdzenie ON i zawsze po powrocie do opcji jest OFF, co słychać bo muzyka nie daje tak po uszach jak ten sygnał.

Ktoś wie jak poruszać się w tym menu i jak zatwierdzać zmiany?

 

Mam jeszcze problem, chyba z normalizerem, bo jak jest wstęp do kawałka np. talerze perkusji albo jakaś gadka to daje dość głośno a kiedy wchodzi bas i reszta pasma całość zaczyna grać znacznie ciszej. :(

I to bez względu na to czy normallizer jest na OFF czy na ON, być może coś trzeba zmienić w tym ukrytym menu. W ogóle nie słyszę żadnej różnicy bez względu na to czy normalizer jest włączony czy wyłączony.

I co daje opcja Clear Stereo? Też jakoś tego nie słyszę.

 

Mam jeszcze pytanie, jest jakaś oficjalna strona Sony z nowym firmwarem i instrukcją jak go wgrać? Może to rozwiązało by te problemy. Przeszukałem stronę Sony i nie mogłem znaleźć żadnego działu download ani niczego takiego. :( Obecnie mam firmware 1.00.

 

To wszystko dotyczy Sony E443

 

Zrobiłem update firmweru na 1.01, nie pomogło. Nic się nie zmieniło zarówno w zwykłym menu jak i ukrytym - serwisowym.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mbk84 a po co wogole zagladales do menu?Jestes pewny ze masz/miales blokade glosnosci zalozona? Pierwsze modele nie mialy blokady...pozniej weszly przepisy unijne i zastosowano blokade na decybele (ilosc ograniczono).

Moze w tym Twoim wogole nie bylo blokady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest ona ALVS OFF da się zmienić na ON jednak nie wiem jak zapamiętać zmianę.

Testowałem wszystkie przyciski jako potwierdzenie ON i zawsze po powrocie do opcji jest OFF, co słychać bo muzyka nie daje tak po uszach jak ten sygnał.

Ktoś wie jak poruszać się w tym menu i jak zatwierdzać zmiany

 

Nie masz blokady sony to tylko 5mv więc nie oczekuj szału.

 

Mam jeszcze problem, chyba z normalizerem, bo jak jest wstęp do kawałka np. talerze perkusji albo jakaś gadka to daje dość głośno a kiedy wchodzi bas i reszta pasma całość zaczyna grać znacznie ciszej.

I to bez względu na to czy normallizer jest na OFF czy na ON, być może coś trzeba zmienić w tym ukrytym menu. W ogóle nie słyszę żadnej różnicy bez względu na to czy normalizer jest włączony czy wyłączony.

I co daje opcja Clear Stereo? Też jakoś tego nie słyszę.

 

Wyłącz wszystkie dopalacze razem z eq jak podbijasz np bas to się tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wejść poprzez jedną z kombinacji do MPTAPP MENU, ale nie mam pojęcia jak zwiększyć głośność. :blink: Ktoś mógłby dać instrukcję?

 

O service mauala do serii E bardzo ciężko, gdzieś tam jest możliwość dorwać ale trzeba płacić.

Tu masz do A845 http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=57252 Sama budowa menu będzie pewnie podobna dla nowszych serii, może dowiesz się czegoś czego nie wiedziałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie masz blokady sony to tylko 5mv więc nie oczekuj szału.

 

 

Player był kupiony jakieś pół roku temu w Media Markt przez pierwszego właściciela. Czytałem że jest to dość głośny player, jak słucham na maksymalnej głośności to jest tak w sam raz. Wczoraj dałem ojcu do odsłuchu album Pink Floyd i mówił że też słuchał na maksymalnej głośności a zapewniam że on hałasu naprawdę nie lubi. Jak to jest głośno to ja mówię sory. Już cichy Clip gra głośniej - poważnie, chodząc po mieście wyraźnie to słychać. Do tego tak jak pisałem gdy w menu serwisowym robię test MAXOUT to jest tak głośno że nie można założyć słuchawek. MAXOUT jest zawsze OFF da się zmienić na ON ale nie wiem jak zapisać zmiany. Według mojej diagnozy grajek na 99% ma założoną blokadę. Kwestia tylko jak ją zdjąć. Aha, AVLS (Volume Limit) w zwykłym menu mam na OFF jak jest włączony to trzeba się wsłuchiwać żeby cokolwiek usłyszeć.

 

Co do tego wyciszania pewnych partii w muzyce to jest padaka. Testowałem z wł/wył clear stereo oraz normalizerem, nic się nie poprawia, a z ingerencji w EQ na pewno nie zrezygnuję. Być może też da się coś zmienić w serwisowym menu (jakiś filtr wyłączyć) żeby nie robił głośniej i ciszej w czasie trwania jednego kawałka, bo teraz ma się wrażenie że grajek gra nierówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk który słyszysz nie ma nic do rzeczy jeżeli da sie zmienić na on tzn że masz wyłączoną a to że clip jest głośniejszy to nic dziwnego bo jest druga sprawa co za słuchawki podłączyłeś?

 

Gra nierówno przy wysterowanym eq jesli dałeś clearbasu to się nie dziw ze cicho i nierówno albo albo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk który słyszysz nie ma nic do rzeczy jeżeli da sie zmienić na on tzn że masz wyłączoną a to że clip jest głośniejszy to nic dziwnego bo jest druga sprawa co za słuchawki podłączyłeś?

 

Gra nierówno przy wysterowanym eq jesli dałeś clearbasu to się nie dziw ze cicho i nierówno albo albo.

 

Chyba masz rację, blokada najprawdopodobniej jest zdjęta. Po wyłączeniu clearbasu player gra równo, nie ma już tych wyciszeń jak wchodzi reszta pasma.

Zastanawiałem się nawet nad zmianą grajka - założyłem osobny temat, ale praktycznie można go zamknąć.

Stwierdziłem że najtaniej będzie chyba dokupić wzmacniacz słuchawkowy.

Słuchawki to HD380 PRO i w sumie E443 bardzo mi pasuje, gdyby nie ta niska głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Siema. Zastanawiam sie nad jakims playerkiem. Polecono mi E453. Wszystko fajnie, ale taniej moge kupic E463. I tu pojawia sie problem. Mianowicie z E453 mozna zdjac blokade glosnosci, a z E463 podobno nie. Popatrzylem jeszcze na allegro i bardziej od E453 podoba mi sie E353, jednak nie wiem jak tutaj wyglada sytuacja z blokada. Tak wiec jak to jest? Z E453 mozna zdjac blokade, z E463 juz nie? I jak wyglada sytuacja z E353? Aha i zapomnialem. Czy z E354 tez da sie zdjac blokade? Bo jak kupowac to 8gb :D.

Edytowane przez quiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z E453 mozna, z E463 nie i to juz wiem. Czytalem, ze z E353 i E354 tez mozna, ale wole sie upewnic, wiec czekam na odpowiedz osoby bardziej obeznanej w temacie.

Podaj dokładną procedurę wyłączenia blokady. Przeczytaj też to. http://forum.mp3stor...-sony-nwz-a840/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladna procedura jest taka jak tutaj: http://forum.mp3store.pl/topic/78384-blokada-glosnosci/

Jednak nie dowiedzialem sie czy da rade tym kodem zdjac blokade, wiec zapytalem tutaj. Moze faktycznie zle to opisalem. Chodzi mi o to, ze jak kupie E353 i bede narzekal, ze jest cicho, to bede mogl samemu zdjac blokade glosnosci jakas kombinacja klawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności