Skocz do zawartości

Słuchawki z basem HD 380, mięsistością HD 650


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Od około pół roku byłem posiadaczem HD 650, które ostatnimi czasy sprzedałem. Nie - nie to, by dźwięk nie był solidny - ich brzmienie mi bardzo odpowiadało, jednak odczuwałem w porównaniu z HD 380 pro niedosyt basu.

 

Bardzo bym prosił o propozycję słuchawek do 2000zł, które dadzą połączenie siły i potęgi basu z HD380, mięsistości i ciepła HD 650.

 

Mogą to być słuchawki zamknięte lub półotwarte.

Słuchawki zamierzam zakupić w okolicach marca, jednak już teraz pragnę dokonać porównań, analizy, wybrać się na odsłuchy itp.

 

Pozdrawiam

Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Denon D5000 spełniły by Twoje oczekiwania. Sam jestem posiadaczem D2000, a więc słuchawek grających w podobnym stylu i wg mnie Denony mają więcej góry, przez co wydają się szybsze. Basu jest wg mnie akurat, chociaż w świecie mają opinię słuchawek basowych. Różnic jest na pewno więcej, ale wg mnie warto sprawdzić ten kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiasty - co do gatunku muzyki - w zależności od panującego nastroju słucham od poezji śpiewanej, przez smooth jazz po trance, dance. Tym samym wskazywało by na słuchawki uniwersalne - przy czym muszę zaznaczyć, iż w ogóle lubię sporą dawkę basu, bez względu na rodzaj muzyki.

HD 650 grały na Asus Xonar Essence i po kupnie słuchawek na tej karcie będę zakreślał jaki wzmacniacz do nich dokupić.

 

@aml - przeglądając na ceneo również zwróciłem na Denon D5000 uwagę. Więc z całą pewnością je odsłucham.

 

Dodam, że zależy mi na dosadnym dość basie.

 

P.S - do wspomnianej karty, na stałe chyba nie ma już sensu nic lepszego podłączyć, aniżeli HD 650 (choć i ten model wydaje mi się za wysoki)?

Edytowane przez nUmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zachowac Xonara Essence jako zrodlo - jest to dobry DAC. Nastepnie wymienic op-ampy gdyz standardowe sa tam wlozone chyba tylko po to by kazdy mogl sobie je z mety wymienic. Niestety ze standardowymi karta gra plaska i malo przejzyscie. Polecam set OPA627 do konwersji I/V a AD797 badz LT1028 jako filtr i desymetryzacja sygnalu. Mozna tez pomyslec nad zewnetrznym zasilaniem odcinajac sie od PSU. Wzmacniacz tranzystorowy badz hybrydowy dostosowany do tak malej impedancji jak 25Ohm - by na koncu podpiac Denony D5000 ;)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności