Skocz do zawartości

Trudny wybór pomiędzy iPodami.


AppleFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie mogę znieść już słuchania muzyki z telefonu(Nokia C6) pomimo znośnej jakości dźwięku.Nie odnajduje się w tym ,dlatego padł wybór na kupno czegoś od Jabłuszka.

Raczej wątpię ,abym zdecydował się na coś innego niż produkt Apple więc piszę tutaj.

Biorę pod uwagę iPoda Touch 3G/4G,iPoda Nano 6G,iPoda Classic 120GB.

Zależy mi przede wszystkim na jakości dźwięku.I priorytetem jest kupno grajka,słuchawki zakupię dopiero po odtwarzaczu.

iPod Touch kusi mnie mnogością funkcji i użytkowością nie tylko jako grajek.Mnóstwo aplikacji i możliwość personifikacji odtwarzacz to bardzo duży plus.

Tylko czy warto dopłacać różnicę cenową między 3G a 4G?W przypadku Toucha 32GB to optymalna pojemność,8GB nie ma sensu brać pod uwagę,czy się mylę?

iPod Nano z kolei odpowiada mi jako sprzęt do ćwiczeń ,ale w takiej roli nie musiałby odnajdować się zbyt często.

iPod Classic to tylko pojemność.

 

Tylko ,w którym grajku z wyżej wymienionych jakość dźwięku jest najlepsza?I czy warto dopłacać do 4G Toucha?W końcu za cenę 8GB Toucha 4G można kupic nowego Toucha 32GB 3G...

Słucham głównie Rock'a,Metalu,ballad gitarowych.Zależy mi na dobrym wyizolowaniu gitar(nie lubię gdy nie słychać którejkolwiek z partii),pulsującym basie,dobrze nabijającej perkusji i dobrze słyszalnym,ale nie wybijającym się przed wszystko wokalu.

Z powszechniejszej muzyki lubię utwory z wyraźnym basem,"tłustym bitem",Reggae,HH,Rap,DNB,czasami coś z techno.

Zespołami prezentuje się to mniej więcej tak:

Metallica,Machine Head,Sepultura,Guns'n'Roses,Santana,RHCP,Trivium,As I Lay Dying,Black Eyed Peas,2PAC,Grubson.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,w którym grajku z wyżej wymienionych jakość dźwięku jest najlepsza?I czy warto dopłacać do 4G Toucha?

Pozdrawiam!

 

Moim zdaniem warto dopłacić do Toucha 4G. Porównywałem z 3G i Touch 4G gra dla mnie wyraźnie lepiej - ma bardziej czysty dźwięk, więcej szczegółów i lepiej wypełniony bas. Nano 6G w takiej muzyce jak słuchasz również sprawdzi się rewelacyjnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie odpuść classica - słaba, w porównaniu do nano i toucha - jakość muzyki

3G czy 4G - chyba jednak 4G, wyświetlacz Retina jest piękny, sam ipod wydaje mi się że szybciej chodzi, co do pojemności to juz zależy od Ciebie ja nie brałbym nic niżej niż 16GB.

a czy nano 6g czy touch 3/4g hmm no to już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twoich preferencji, najlepiej jedź do MM i obmacaj oba. Jakość dzwięku bardzo porównywalna z przewagą nano 6g nad touchem 2/3g, nie wiem jak w porównaniu do 4g.

Jeśli zależy Ci na wifi i przeglądaniu neta, oglądaniu filmów/youtube, grach itp to touch, bo tych rzeczy nie uświadczysz na nano, gdzie masz przede wszystkim urządzenie do muzyki, dodatkowo możesz używać go jako zegarek, oraz ma także wspomaganie dla Nike+ (fitness - biegania) no i ewentualnie zdjęcia ale na 1,5calowym wyświetlaczu to za dużo nie zobaczysz :) natomiast jego zalety w stosunku do toucha to przede wszystkim wymiary i waga.

Długość pracy na baterii zapewne nie jest rewelacyjna w obu przypadkach - ok. 10-12h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także słuchałem Toucha 4g i jako przeciwzdanie postawie ze gra praktycznie tak samo. W zależności od toru etc. czy używasz line out róznica nie bedzie w codziennym uzytkowaniu i rutynie widoczna. Ja na Line oucie nie poczulem zadnej roznicy co jest oczywiste wiec jak chcesz pod tym wzgledem poczuc roznice to napewno te kilka zloty dolozysz do sluchawek. Na normalnym graniu bez line outow i wzmacniaczy Touch gra ciut lepiej górą ale te różnice są bardzo minimalne. Musisz mieć słuch ćwiczony przez wiele ostwarzaczy i słuchawek zeby były one dla Ciebie istotne

 

Oczywiscie ogolnie T4g jest lepszy od T3g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z @aallenem - jeśli planujesz używać line out z kablem LOD i zewnętrznym wzmacniaczem słuchawkowym np.MxM (co jest moim zdaniem całkiem niezłym rozwiązaniem) to w takim wypadku nie warto dopłacać do Toucha 4G - wystarczy 3G bo różnicy nie usłyszysz. Natomiast jakość dźwięku z wyjścia jack jest jednak trochę lepsza w T4G. Jeśli podłączysz jakieś lepsze słuchawki to ta różnica będzie wyraźniejsza.

 

Jakość dzwięku bardzo porównywalna z przewagą nano 6g nad touchem 2/3g, nie wiem jak w porównaniu do 4g.

 

porównanie T4G i nano 6G jest tu:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/68132-nowe-generacje-ipodow/page__st__110

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się dzisiaj trochę nowym Touchem 4G.Wyświetlacz rzeczywiście lepszy,jeszcze wyraźniejszy i o wiele bardziej dokładny i czuły!No i miałem wrażenie ,że odtwarzacz chodzi sprawniej niż 3G.

Odbiegając trochę od tematu to jest jakaś różnica pomiędzy CAL! ,a CAL! ZEN?

 

Zapomniałbym.

Czy Touch ma jakieś zabezpieczenie w razie nagłego odłączenia słuchawek czy od razu przełącza muzykę na głośnik?

Edytowane przez AppleFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając trochę od tematu to jest jakaś różnica pomiędzy CAL! ,a CAL! ZEN?

 

Różnica jest taka, że CAL! Zen nie istnieją. Być może chodziło Ci o Creative ZEN Aurvana.

 

Jesli tak, to różnice są dosyć daleko idące. Aurvana Zen są, oględnie mówiąc, takimi sobie tanimi iem'ami (douszne słuchawki o przetworniku armaturowym), natomiast CAL! to słuchawki nauszne na pałąku, które robiły zawrotną karierę na forum w 2008 roku i nadal chyba są dobrymi słuchawkami jak za swoją cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając trochę od tematu to jest jakaś różnica pomiędzy CAL! ,a CAL! ZEN?

 

Różnica jest taka, że CAL! Zen nie istnieją. Być może chodziło Ci o Creative ZEN Aurvana.

 

Jesli tak, to różnice są dosyć daleko idące. Aurvana Zen są, oględnie mówiąc, takimi sobie tanimi iem'ami (douszne słuchawki o przetworniku armaturowym), natomiast CAL! to słuchawki nauszne na pałąku, które robiły zawrotną karierę na forum w 2008 roku i nadal chyba są dobrymi słuchawkami jak za swoją cenę.

 

 

Pytam bo w MM były nauszne CAL!Zen ,które moim zdaniem były zwyklymi CAL!'ami w cenie ,uwaga...380zł!

 

Właśnie stałem się posiadaczem iPoda Touch 32GB 4G:).Czeka mnie teraz pierwsza konfiguracja.

 

Dziękuję za pomoc w temacie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam toucha 2g i porownywalem go pod roznym wzgledem z 4g w ispocie. ewidentnie warto doplacic choc wyswietlacz nie jest az tak piekny jak w iphonie. wiadomo ze 2g i 3g graja tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam toucha 2g i porownywalem go pod roznym wzgledem z 4g w ispocie. ewidentnie warto doplacic choc wyswietlacz nie jest az tak piekny jak w iphonie. wiadomo ze 2g i 3g graja tak samo.

 

Gdyby nie było warto miałbym jednak te 300 zł więcej w kieszeni:).Jednak nowy wyświetlacz+ to,że moim odczuciu 4G działa po prostu sprawniej zaważyły na decyzji.Co do dźwięku to się nie wypowiem bo aktualnie nie mam przy sobie 3G:)

 

Mam problem.

Nie moge zarejestrować sie na iTunes Store...Mam nistety tylko karte Maestro ,która nie jest akceptowana przez sklep.Mam zmaiar ściągać jedynie darmowe apsy.Co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zarejestrować sie na iTunes Store...Mam nistety tylko karte Maestro ,która nie jest akceptowana przez sklep.Mam zmaiar ściągać jedynie darmowe apsy.Co z tym fantem zrobić?

 

Możesz się założyć konto na iTunes Store bez podawania karty kredytowej. Poradnik tu:

 

http://www.makoweabc.pl/2009/07/zakladanie-konta-w-itunesappstore-polska-bez-karty-kredytowej-macwin/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągam appsy na swojego iPoda:).

Warto robić teraz aktualizacje softu,bo iTunes mnie o to męczy?

I jak rozpoznać Monster Beats by DR.DRE czy są oryginalne?Pytanie takie nie na temat ,ale znalazłem okazje za 170 zł:)

 

Jeśli chcesz wykonać jailbreak to najpierw sprawdź czy na danej wersji softu jaką proponuje itunes jest ale na 4.2 jeszcze nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już trochę użytkuje swojego iPoda więc podzielę się swoimi wrażeniami.

Według mnie sprzęt warty zakupu,chociaż jak ktoś nie ma funduszy na nową Taczke 4G,warto poczekać do marca/kwietnia i wypatrywać używanych egzemplarzy i ew.dołożyc do słuchawek,które w oryginale są lekko mówiąc słabe.

Ogółem iPod jest ze mną zawsze i wszędzie.Sprawdza się zarówno w muzyce jak i innych zastosowaniach dodatkowych równie doskonale.Jedyny minus jaki mogę zarzucić to słaby aparat,jeżeli ktoś oczekiwał sprzętu jakości cyfrówki.Chociaż w podstawowych zastosowaniach się sprawdza,działa bardzo szybko,a jakość zdjęć a zewnątrz jest na prawdę zadowalająca.Filmy nagrywa zdecydowanie lepiej,na pochwałę zasługuje bardzo czuły mikrofon.Przednia kamera świetnie nadaje się do np.Skype'a i jest de facto lepszej jakości niż większość przednich kamer występujących w telefonach wysokiej klasy.

 

Krótko mówiąc polecam z całego serca.Moim zdaniem warto dopłacić różnice między 3G ,a 4G bo nie jest ona wielka ,a otrzymujemy w zamian dosyć sporo.Zwłaszcza wyświetlacz ,którego przewaga widać zwłaszcza podczas przeglądania internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odpowiedź. ;)

 

Potrzebuję czegoś mocnego, z jak najlepszym dźwiękiem i w rozsądnej cenie. Nie wezmę taczki, bo to będzie sprzęt używany w dużej mierze podczas jazdy na deskorolce. Może tydzień by przetrwał. :) Szufelka i nano są pod tym względem świetne. Miałem szuflę drugiej generacji to po 2 latach coś się porobiło i jak podłączyłem ją do laptopa to komputer całkowicie się wyłączał i nie chciał włączyć ponownie dopóki nie wyjąłem baterii, a stacjonarny się wieszał.

Później nano 4G, który niestety padł przedmiotem kradzieży. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego też bym raczej wybrał.

Miałem nano i świetne na desce się sprawdzał, bo w ogóle nie przeszkadzał, a przyznam, że glebę na niego niejedną wywinąłem i nic mu nie było.

W każdym razie Szufelka wydaje się bezpieczniejsza, bo mogłem ją zaczepić np. o kołnierzyk polówki(Nowe Nano o ile się orientuję też).

 

O słuchawki się raczej zawsze mało martwiłem. Jeździłem najpierw pół roku z q-jays, później 2 lata z Shure SE-530 i nigdy się nie zdarzyło, żeby o coś trzasnęły. Grunt to je dobrze włożyć i zabezpieczyć na wypadek wypadnięcia z uszu tak, żeby nie skończyły na betonie.

Edytowane przez -KitKat-
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności