Skocz do zawartości

Sansa Clip+, pytań garść.


Maciejko1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie doczytałeś... parę postów wcześniej o tym pisałem: http://forum.mp3store.pl/topic/71314-sansa-clip-pytan-garsc/page__view__findpost__p__687202

 

Ściślej instalacja RB składa się z dwóch etapów:

 

1. Instalacja bootloadera - wskazujesz RBUtility: plik "*.bin" (OF) - ściągnięty ze strony Sandiska. Najlepiej najnowszy. Wtedy RButility zapisze na odtw. plik OF (ze zmienionym bootloaderem).

 

2. Instalacji builda: oględnie mówiąc RButility ściąga na odtw. folder ".rockbox".

 

Instalację bootloadera przeprowadza się tylko raz (wystarczy) - po odłączeniu od usb będziesz miał aktualizację FW - właśnie na ten z podmienionym bootloaderem umożliwiającym uruchomienie RB.

 

Buildy są aktualizowane parę razy dziennie, ale wystarczy jak zainstalujesz stabilną wersję (teraz 3.7.1)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy instalacji RB po raz pierwszy trzeba zainstalować przerobiony FW, żeby mieć ten nowy bootloader. Przy aktualizacjach RB nie będzie trzeba instalować znów oryginalnego FW, chyba, że wyjdzie nowa wersja samego bootloadera RB.

 

W RButility wszystko jest podane na tacy. Jedyne, co może na początku sprawić trudności to prośba o podanie punktu montowania odtwarzacza. Ten punkt montowania, to nic innego, jak ścieżka do głównego katalogu pamięci odtwarzacza. U mnie jest to H:\.

Edytowane przez Interwojt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buildy są aktualizowane parę razy dziennie, ale wystarczy jak zainstalujesz stabilną wersję (teraz 3.7.1)

Ja jednak polecam korzystać z wersji absolutnie najnowszych, bo są tam nowe bajery. W najnowszej wersji stabilnej nie ma jeszcze np. budzika czy wskaźnika poziomu sygnału stacji radiowych :-)

 

Ahh tak, ale nigdzie na stronie SanDiska nie mogę tego znaleźć... Help. :P

 

Czego nie możesz znaleźć??

 

Najnowszy oryginalny FW masz tutaj:

http://mp3support.sandisk.com/firmware/clipplus/clipplus01.02.15.zip .

Musisz rozpakować ZIP'a i podać instalatorowi RButility lokalizacje pliku "clpp.bin" na dysku (ten drugi plik w archiwum to reklama dźwiękowa SlotRadia, którą oryginalny FW jednorazowo odgrywa po wejściu w menu tej usługi)

 

A całą resztę związaną z RB znajdzesz zawsze na http://rockbox.org.

Edytowane przez Interwojt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a po co te dwa pliki które ściągnąłem razem z tym *.bin? Niepotrzebne? :P

I czy instalacja RB do CLipa+ wygląda tak jak na tym filmiku?

I czy jak chcę zainstalować to FW które ściągnąłe, to wystarczy ten .bin przenieść na pamięć odtwarzacza, odłączyć Clipa, włączyć i to wszystko?

 

Te dwa pliki co ten koleś ma(*.bin oraz .rockbox) mam. I teraz tak jak on? Po prostu przenieść je na pamięć odtwarzacza? :)

A jak przeniosę tylko *.bin, to zaktualizuję FW, tak? A jeżeli to i to, to zainstaluję RB. Tak? Czy może mam jakoś te dwa pliki(tzn. plik i folder) połączyć?

 

I jeszcze pytanie- Czy dodatki (czcionki itd.) z tej strony http://www.rockbox.org/wiki/RockboxExtras pasują do wszystkich modeli? Bo nie widzę tam wyboru odtwarzacza.

Edytowane przez Maciejko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a po co te dwa pliki które ściągnąłem razem z tym *.bin? Niepotrzebne? :P

I czy instalacja RB do CLipa+ wygląda tak jak na tym filmiku?

I czy jak chcę zainstalować to FW które ściągnąłe, to wystarczy ten .bin przenieść na pamięć odtwarzacza, odłączyć Clipa, włączyć i to wszystko?

 

Te dwa pliki co ten koleś ma(*.bin oraz .rockbox) mam. I teraz tak jak on? Po prostu przenieść je na pamięć odtwarzacza? :)

A jak przeniosę tylko *.bin, to zaktualizuję FW, tak? A jeżeli to i to, to zainstaluję RB. Tak? Czy może mam jakoś te dwa pliki(tzn. plik i folder) połączyć?

 

I jeszcze pytanie- Czy dodatki (czcionki itd.) z tej strony http://www.rockbox.org/wiki/RockboxExtras pasują do wszystkich modeli? Bo nie widzę tam wyboru odtwarzacza.

 

Ten drogi plik, który znajduje się w archiwum z FW obok *.bin nie jest potrzebny - to tylko reklama

 

Możesz sam skopiować folder .Rockbox do pamięci odtwarzacza. Jeśli chodzi natomiast o plik *.bin - musi być to plik przerobiony, z dodanym bootloaderem. W celu jego przerobienia i instalacji skorzystaj z RButility - tam wybierz zakładkę instalacja, a potem przycisk instalacja bootloadera, a na samym końcu wskaż programowi RBUtility położenie oryginalnego pliku *.bin. Po dokonaniu tych czynności RBUtility przerobi plik *.bin dodając do niego bootloader i skopuje tę przerobioną wersję pliku do pamięci odtwarzacza. Po odłączeniu playera od PC, przerobiony plik oryginalnego FW zostanie zainstalowany.

 

Co do dodatków - wygląda na to, że te pasują do wszystkich odtwarzaczy z RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobię.

i dla pewności- ten sam plik .bin, który użyję do upgrade'u FW, mogę użyć do instalacji RB, tak?

I jeszcze tylko powiedzcie mi, jak instaluje się FW. :P Zwyczajnie przenoszę ten .bin na pamięć odtwarzacza, włączam playera i się aktualizuje?

Po odpowiedzi na to pytanie nie będziecie musieli już mnie znosić, wiem już chyba wszystko co powinienem, więc temat będzie można zamknąć. ;)

 

EDIT:

No nie!!!! W tym sklepie co chciałem kupić Clipa+ za 120zł, odtwarzacz zniknął... Nie ma... Jest tylko wersja 8GB za.... 270zł!

Szukałem w innych sklepach i znalazłem wersję 4GB za 160zł. 40 zł różnicy, chociaż do Clipa 2GB i tak kupowałem kartę pamięci 2GB za 17zł. Czyliróżnica w cenie jest, tym bardziej, że nie kupuję tylko playera, ale kilka innych rzeczy, które w innych sklepach są po prostu drogie... ciężki orzech do zgryzienia... :/

Edytowane przez Maciejko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli można to dodam tu swoje pytanko

czy moglibyście mi napisać jakie utwory były lub są standardowo [czyli fabrycznie wgrane] /dołączone do odtwarzacza Sansa Clip+ ?

Ja mam ten player od grudnia 2009 i z tego co pamiętam, to nie było w nim żadnej muzyki.

Z najnowszą wersją firmware dostarczana jest jedynie reklamówka dźwiękowa kart SlotRadio, zawierająca fragmenty piosenek, które można na tych kartach znaleźć.

Edytowane przez Interwojt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem ten piękny odtwarzacz, i pytanie- czy wersja FW 1.02.15 jest najnowsza? Bo tę miałem na początku wgraną, a nie mam możliwości wgrania innej. :)

BTW. zrobiłem niezły interes- W Saturnie kupiłem Clip+ w wersji 2GB w pakieciku z kartą pamięci microSDHC SanDiska o pojemności 4GB. W sumie wydałem 150zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem ten piękny odtwarzacz, i pytanie- czy wersja FW 1.02.15 jest najnowsza? Bo tę miałem na początku wgraną, a nie mam możliwości wgrania innej. :)

Tak. Ta wersja FW jest najnowsza, ale, wbrew temu co napisałeś, da się wgrać każdą inną - wystarczy ściągnąć plik .bin i wgrać go do głównego katalogu pamięci odtwarzacza.

 

Ale pamiętaj - żeby wgrać Rockbox, i tak musisz najpierw podać programowi RBUtility plik .bin, by ten dodał do niego program rozruchowy RB i wgrał zmodyfikowany plik .bin do pamięci odtwarzacza.

Edytowane przez Interwojt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW.- w RB miałem pewien problem z radiem- coś jakby "pukało". Ten problem znikał jak nacisnąłem np. strzałkę w dół i pojawiało się takie menu.

To są zakłócenia od procesora i czasem wyświetlacza. Niestety w tak maleńkich urządzeniach jesteśmy na nie skazani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo pod FW widocznie nieco inaczej pracuje procesor i tych zakłóceń jest nieco mniej. Ale i tak zakłócenia np. na 96.00 MHz są tak silne, że player przeszukując pasmo zawsze zatrzymuje na tej częstotliwości, jak gdyby była tam jakaś stacja. Dzieje się tak zarówno pod kontrolą FW, jak i RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności