Skocz do zawartości

Recenzja Iriver T20


M@ro

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega poprosił mnie, żebym mu zamówił dobry odtwarzacz. Wybrałem mu iRiver'a T20...on się zgodził. Po kilku dniach odtwarzacz do mnie doszedł...nie umiałem się powstrzymać i... zacząłem testować :D.

iRiver T20 (1 GB)

 

Zawartość opakowania:

 

-odtwarzacz (mówie wam...jaki on mały :) )

-słuchawki (jakieś cresyny..lepsze niż w iAudio ;))

-instrukcja (alleluja...mn. po polsku)

-smycz

-płyta z WMP10 (szkoda że nie z service packiem 2)

 

dscn34550ec.th.jpg

w pudełku małe pudełka :)

dscn34530ne.th.jpg

zamknięte pudełko, a koło niego ładowarka USB (dokupiona osobno)

dscn34626ll.th.jpg

odtwarzacz, słuchawki, gąbeczki na słuchawki, smycz...

 

Odtwarzacz i jego funkcje

 

Odtwarzacz jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Nie trzeszczy. Mimo, iż ekranik jest malutki to wszystko na nim widać. Przyciski dość duże (jedynie hold jest malutki). Wysuwany USB jest bardzo fajnym patentem :). Mały minusik - odciski palców są cholernie widoczne :)

 

dscn34602le.th.jpg

odtwarzacz od przod (widoczny mikroskopijny HOLD)

dscn34639cj.th.jpg

od tyłu z wysuniętym USB

 

Dźwięk

 

To główny powód, przez który nie mogłem sę powstrzymać przed testowaniem....Byłem ciekaw jak wypada w porównaniu do iAudio...Gdy załączyłem standardowy kawałek to otworzyły mi się usta ze zdumienia. Jednakże nie do końca dałem się zwieść ( każdy powienien wiedzieć, że standardowy kawałek jest dobrany tak, aby móc zaprezetnowac odtwarzacz z jak najlepszej strony). Kiedy już włączyłem moje piosenki, wrażenie nie było już, aż tak duże...Poprostu nic specjalnego. Nie umiałem usłyszeć żadnej różnicy między iAudio, a iRiver'em...jedynie iRiver sprawiał wrażenie "przejrzystszego". Także w jakości dźwięku żadnych rewelacji (oczywiście w porównaniu z iAudio). Należy jednak pochwalić iRiver'a za equalizer, SRS WOW itp...są o wiele lepsze niż w iAudio.

 

 

Dyktafon

 

Kolejna rzecz w iRiverze, która jest lepsza niż w iAudio. Cowon poprostu dał dupy przy dyktafonie, a iRiver naprawde zrobił kawał dobrej roboty. Stojąc w tej samej odległości od odtwarzaczy w iAudio nic nie słychać, a w iRiverze słychać tak jakbym mówił 10cm od mikrofonu. Jak ktoś potrzebuje dobrego dyktafonu na wykłady to nie ma co sie zastanawiać tylko brać iRiver'a ;)

 

Radio

 

Radio jak radio :D. Nie widze różnicy między tym z iAudio, a tym z iRiver'a. W obydwóch są bardzo dobre :)

 

Line in

 

Działa bez zarzutu :) żadnej straty na jakości, żadnych szumów. Wszystko ok.

 

Podsumowanie

 

Dyktafon 10/10

Radio 10/10

Dźwięk 10/10

Line in 10/10

 

Czy to oznacza, że lepiej kupowac produkty iRiver'a ?? Nie wiem. Według mnie ogromnym minusem jest MTP ;)...Jednak pomijając ten fakt to warto. Ja, gdybym teraz miał wybierać odtwarzacz to wybrałbym chyba iRiver'a. Jakość dźwięku taka sama jak w iAudio (nawet troszeńke lepsza) , dyktafon lepszy, a radio takie samo...szkoda tylko, ze iRiver nie ma odpowiednika iAudio X5L...tylko H320, który nie jest już produkowany. Także czekam na produkt HDD od iRiver'a :P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że lepiej kupowac produkty iRiver'a ?? Nie wiem. Według mnie ogromnym minusem jest MTP ;)...Jednak pomijając ten fakt to warto.

 

a dzisiaj wlasnie ten ostatni minus stal sie przeszloscia :)

Mozna bez problemu (legalnie) przerobic na UMS

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=7107&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności