Skocz do zawartości

Xears TD100-II (lub jakieś inne ciepłe słuchawki)


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje Eterny v2 zakończyły dziś niestety swój żywot :( Mam teraz niemały dylemat - jakie ciepło grające słuchawki dokanałowe do 300 złotych wybrać? Będą grały z Touchem 2G i w przyszłości z S:flo2. Zainteresowały mnie następujące słuchawki:

 

1. Xears TD100-II

2. Fischer Audio Eterna (po raz drugi, gdyż bardzo polubiłem ich brzmienie ;))

3. a-JAYS Two

4. NuForce NE-7M

5. Panasonic RP-HJE900

6. Coś innego? ;)

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że a-jays two będą na podobnym poziomie co Eterny, mają głęboki bas i ładne wysokie, jest sporo przestrzeni i czułem lekko cofniętą średnice, chociaż słuchałem chwilę.

Jak podobały Ci się Eterny to te a-jaysy powinny trafić w Twój gust, moim zdaniem jest w nich trochę więcej życia niż w FA (też miałem v2) a i cena bardzo ciekawa. Są lepsze od ne6/7.

 

Jeszcze mógłbyś pomyśleć o IE6, widziałem, że w sklepie można je kupić za 386zł. W komisie są za 300 ale trochę po przejściach... (chociaż dźwiękowo pewnie ok). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli szukasz cieplych sluchawek ala Eterny - Panasonic RP-HJE900 na starcie skresl z tej listy. Kolejna istotna kwestia odnosnie panasow... one nie maja na owej liscie konkurencji - ale z iPodem[szczegolnie po przesiadce z etern] moga sciac Ci uszy. Zawsze mozesz sprawdzic moda z gabka - lecz ciagle... najprawdopodobniej zetna Ci uszy ;) Byc moze z S:flo2 bylo by cos innego ale...

Baczac na charakterystyke ich grania te sluchawki spokojnie mozna bylo by wrzucic do worka Ultrasone i przy nich eterny moga wyjsce deko jak zombie ;) .

 

Osobiscie skreslil bym rowniez Nuforce - jakos te sluchawki nigdy do mnie nie dotarly - innymi slowy IMO graja dosc przecietnie.

 

Co bym dorzucil... Klispch S4, Radiopaq Jazz(fajny sub-bass}, zaryzykowal bym rowniez Radius DDM {to z opisow - sam mam na nie chrapke) wersja OEM sciagana z Japan deko tylko przekracza Twoj limit{o ile sie nie myle], Silver Bullet [tylko z opisu] i naprawde swietne moze nie do konca nawet ocieplone Hippo VB [sluchalem ich nie na moim grajku i nie z moja muza wiec nie potrafie ich jednoznacznie okreslic :( [swoja droga sam mam delikatny dylemat co by tu zgarnac DDM czy Hippo]

Edit - Hippo z taczka zbyt ryzykowne lepiej skreslic

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Ne-6 się podobały z iriverem E30. Był to cieplutki, funowy zestaw. Myślę, że do taczki dalej są fajną opcją dla osób "na budżecie". Jeśli jednak ktoś się przełamie do zakupów za granicą to TD100 II są lepszą opcją bez dwóch zdań. Do listy GigereR dorzuciłbym jeszcze ViSang R03/Brainwavz M2 (z opisu).

 

 

* - przy zastosowaniu alternatywnych tipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver bullety też bym skreślił, to krok w inną stronę niż Eterny.

Mogl bym prosic o rozwiniecie ?

Niestety nie z osobistej autopsji ale z recenzji, polecam poczytać opis k370 @rhalf'a.

Jeżeli pisze on, że słuchawki - "Ich ogólna sygnatura to neutralność wchodząca w chłód." to po Eternach autorowi raczej mogą nie podejść...

 

Edytuję: faktycznie, zdania na ten temat są jednak podzielone...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności